Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Препоръчайте ми версия на Nero, с която да си запиша Audio CD. Между песните ми трябва ок. 5 секунди пауза.

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така искам да го запиша. А Nero, защото преди съм записвал с тази програма. Препоръчай друга :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програми за запис на дискове има много, като има и безплатни (примерно: CDBurnerXP), а Nero си е платен продукт.

Вкарваш по 2,5 сек в началото и края на отделните песни (или само в началото или края по 5 сек.) тишина и си ги записваш след това. Не съм чул да има такава опция при Audio CD формата след колко секунди да почне следващата песен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Burnaware също е добра и безплатна:

http://www.burnaware.com/help/audio-cd.html

Друга добра безплатна е imgBurn:

http://forum.imgburn.com/index.php?/topic/5555-how-to-write-an-audio-cd-from-music-files-using-imgburn/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Burnaware също е добра и безплатна:

http://www.burnaware.com/help/audio-cd.html

Друга добра безплатна е imgBurn:

http://forum.imgburn.com/index.php?/topic/5555-how-to-write-an-audio-cd-from-music-files-using-imgburn/

Нито едната не става. Burnaware не може да добавя паузи, а IMGBurn не може да създава компилация.

Всяка версия на Неро може да създава компилации и образи, включително и олекотената Nero Express.

Паузите трудно се четат и много изморяват CD-плеърите, но имат предимството че могат да се извадят от траковете при произволно възпроизвеждане с функцията Shufle или друга за подреждане на песните, което общо ще съкрати времетраенето на компилацията, подходящо за запис на аудио касета. Но за запис на CD-R в днешно време не е удачно, тъй като грешките при тези дискове са големи, които само след година-две се увеличават и качеството на звука пада чувствително. По-удачно е да се запишат в MP3 формат като Data CD или на флашка. Има и CD-R Music дискове, с по-малък коефициент на грешки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете могат да добавят паузи...дори в линковете е описано ама кой да чете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За аудио CD най-препоръчително е NERO! Единствената гъвкава пърлачка, която дава да се впишат мета таговете на всяка песен. Има опция за дължина на паузата. Малката препоръчителна версия на програмата е пиратска и работи компактно като старото Nero 6, което пък не работи на съвременни системи, май шестицата беше до XP. Потърси я в замунда кодово име Nero Lite v12.0.02900, но има проблем с копирането на ключа.

СЪДЪРЖА:

- Nero BurningROM (Included in Micro version); 
- Nero Express (Included in Micro version); 
- Nero Cover Designer; 
- Nero WaveEditor; 
- Nero DiscSpeed; 
- Nero BurnRights;

Предимства на Nero Lite/Micro edition:

- По-малък размер на изтегляне; 
- По-малък отпечатък върху системата (по-малък инсталационен размер и много по-малко записи в регистрите); 
- 10 пъти по-бързо инсталиране, ако не и повече; 
- Дори по-бързо деинсталиране, може би 20 пъти по-бързо (в моя случай е мигновен); 
- Деинсталирането премахва всички следи от Nero, които са били добавени от Lite / Micro инсталатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nero има недостатъка че не може да отваря Cue-файлове от компилация, освен някои, както и такива написани на кирилица. Въпреки че версия над 9-та имат плъгин за Flac формат, то при запис от Cue-файл, траковете не се разрязват точно и се разминават с няколко секунди. Във версия над 12 този проблем е решен частично чрез автоматично декомпресиране на заден план и траковете отново се разминават с 1 сек. по-рано. Затова декомпресията трябва да се направи ръчно и да се редактира Cue-файла към "wav.Wave".

Също толкова недодялана е и Ashampoo. EAC пък не може да прави запис, защото преди това не може да си запише тестовия диск, който изгаря напразно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, peppone1 написа:

Нито едната не става. Burnaware не може да добавя паузи

По-добре е да замълчиш и да те мислят за глупав, отколкото да си отвориш устата и да го потвърдиш...

image.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка! Когато мълчи човек изглежда по-умен.

Явно не съм запомнил добре, но тази програма не можеше да добавя пауза само на избран трак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ До тук само отхвърляш предложенията на другите, а не видяхме твоето предложение за безплатен обяд с всички екстри...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безплатен обяд никъде няма. Хората най-много ценят личният опит на човек и не приемат на сериозно дървени теоритици. Колкото и умно и добре да говорят и дипломи да показват, нямат ли практиката, никой няма да ги слуша. Такива дейци, обект на подигравка у нас са най-вече психолозите, свещенослужителите и др., които не показват реални примери.

Та по темата, именно отсяването на предложенията ще извади най-доброто от тях. След като препоръчваш тази програма е добре да си я пробвал, дали паузите наистина се поставят както трябва, защото Daemon Tools Lite  и CDA Extractor нахвърлят паузите преди началото на всяка песен. Имаше една програма мисля че беше Flac 2 Flac или нещо подобно, много удобна за отваряне на Flac формати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, peppone1 написа:

След като препоръчваш тази програма е добре да си я пробвал

Значи, щом не препоръчваш нищо, да разбираме, че не си пробвал  никоя от коментираните програми, но пък свободно си ги хейтваш. За сега се изявяваш точно като "дървен теоретик", и според твоите думи, не трябва да те взимаме на сериозно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко за което говорих е пробвано. На догадки не разчитам. Предложих Flac 2 Flac или както там се казваше, но тя е само за образи. Предложих и Nero, може и Imgburn, компилацията при нея е малко по-сложна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията, свърших работа с Portable версия на Nero 18. Доволен съм от резултата.

Поздрави на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.