Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

да храни се пие вода дори играе и се гали 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Stoqn-666 написа:

дам

Пиши на български! Ако е котарак най вероятно е ходил по" любов" и се е сбил с друг.

току-що, Stoqn-666 написа:

да храни се пие вода дори играе и се гали 

Още по добре сега вие имате нужда от някакво успокоително по ваш избор - ракийка салатка или някоя кака да те успокои.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди около седмица ми избяга а после се прибра сам но когато го изкъпах му нямаше нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи е любовчия вземай пример от него:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а аз се притесних  
е ще има ли нужда от Синулокс таблетки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Stoqn-666 написа:

Това е състоянието му в момента

изтеглен файл (1).png

Имах един такъв боец и веднъж ми дойде с подобна рана, даже по-зле, май почти до кокал. Котките имат много по-добри съпротивителни сили от човек и се възстановяват по-бързо, но такива рани са си сериозни. Намажи раната обилно с Гентамицин, не маз, а гел. На котките им действа в пъти по-бързо, отколкото на човек, за един ден ще хване коричка. Но разбира се, ако има възможност да го види ветеринар, е по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на снимката не се вижда но това тъмното по раната е коричка но мисля че е тръгнала да се разлепя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Stoqn-666 написа:

а аз се притесних  
е ще има ли нужда от Синулокс таблетки

Казах ти да се занимаваш с каки и остави тоя синулокс , щом като се храни , пие и се гали котарака е добре, раната и от само себеси ще се оправи за 1-2 седмици.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, georgi6 написа:

Казах ти да се занимаваш с каки и остави тоя синулокс , щом като се храни , пие и се гали котарака е добре, раната и от само себеси ще се оправи за 1-2 седмици.

занимавай се ти с каки - котето трябва да се прегледа от ветеринар и да се лекува

ще си ходи с раната да му минело от само себе си - чуваш ли се кви ги дрънкаш

:angry:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една паста  - Гентамицин ще ти свърши перфектна работа. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вече уредих превоз утре сутрин сме на ветеринар за сега сме с пудра , не искам да рискувам живота на котенцето мислейки че ще се справя 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Stoqn-666 написа:

вече уредих превоз утре сутрин сме на ветеринар за сега сме с пудра , не искам да рискувам живота на котенцето мислейки че ще се справя 

Добро решение!

И утре да не забравиш да ни разкажеш, как е минала срещата с д-ра и как се чувства котьо.

Успех!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Stoqn-666 написа:

браво, много се радвам

ще оздравее, споко, всичко ще е наред

:)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, haidukpikaso написа:

занимавай се ти с каки - котето трябва да се прегледа от ветеринар и да се лекува

ще си ходи с раната да му минело от само себе си - чуваш ли се кви ги дрънкаш

:angry:

А ти не мислиш ли, че може и аз да съм ветеринарен лекар? По въпроса с каките ами няма как, тъй като са 15+км около мястото където съм.:D

По въпроса са котарака да приготви най малко 30лв. за преглед а за манипулации и медикаменти допълнително. По въпроса с котето успех на Стоян.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, georgi6 написа:

А ти не мислиш ли, че може и аз да съм ветеринарен лекар? По въпроса с каките ами няма как, тъй като са 15+км около мястото където съм.:D

По въпроса са котарака да приготви най малко 30лв. за преглед а за манипулации и медикаменти допълнително. По въпроса с котето успех на Стоян.

Пази Боже ако вярно си вет, Боже опази

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 17 минути, haidukpikaso написа:

Пази Боже ако вярно си вет, Боже опази

Кой да пази бог, теб ли? Не се бой ще те опази. А това е една обикновена инфектирана рана след бой между котараци за територия или за разгонена котка - питах го и той каза храни се, весел, гальовен можеше и по лошо да е. След 1-2 месеца няма да има и помен от тази рана.

Редактирано от georgi6 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, georgi6 написа:

Кой да пази бог, теб ли? Не се бой ще те опази. А това е една обикновена инфектирана рана след бой между котараци за територия или за разгонена котка - питах го и той каза храни се, весел, гальовен можеше и по лошо да е. 

и туй то - готово а,  стопанина му да ходи по какички котето да си ходи с необработената рана...

Боже опази

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 минути, haidukpikaso написа:

и туй то - готово а,  стопанина му да ходи по какички котето да си ходи с необработената рана...

Боже опази

Писах му да се успокои защото е по разтревожен от котката.И не от само себе си а да напудри раната със сулфатиацол.

Редактирано от georgi6 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, georgi6 написа:

Писах му да се успокои защото е по разтревожен от котката.

нормално е, така сме всички, които обичаме любимците си, те за нас са дечицата ни

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как е котето

:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро , ветеринара каза че котарака е свършил добра работа като е спукал апцеса сложиха ни дренаж и превръзка.

Но нали Белчо си е дивак и драпа та я свали тази сутрин като да ми дам антибйотика ето какво виждам  

Снимка0070.jpg

• Тъжен 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

душичката мила много го боли

:sobbing:

е не каза ли вета как да пазиш превръзката, какво точно да правиш, аз нямам опит да чукна на дърво с такива истории лоши

освен да овържеш марлята около цялата главичка

виж какво намерих

Превързване

Поставянето на превръзки на котки е по-трудно, отколкото на кучета, а още по-трудно е да бъдат задържани на мястото им. Котки, които не търпят превръзки и постоянно ги отстраняват, трябва да бъдат успокоявани медикаментозно. Рани в областта на главата, както и секретиращи гной рани, е по-добре да се оставят отворени, за да се улеснят дренирането и лечението им.

и още

http://www.znam.bg/com/action/showArticle;jsessionid=087DCCFBA5977AD4D930BA476AE84770?encID=472&article=226865812&page=12&ctx=nullnullnull&sectionID=1

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хубавото е че няма секрет вече , и не дава никакви признаци за силна болка Въпреки че го боли.

Казаха да давам антибийотика и да го пазя от  други котки 

дано оздравее бързичко и ще съм по бдителен за напред

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом е направен дренаж да изтече

пудрата каза ли ти дали може да му я слагаш, като си маха превръзката поне пудрата ще защитава малко раничката

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.