Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,ще купувам нов компютър и ми е необходима помощ за частите- сайт за поръчка и евентуално срещу допълнително заплащане да ми го сглобят. Старият ми компютър изкара девет години, като само последните две години имах проблеми с игрите, но онзи ден изгоря дъното и просто трябва да си търся нов. Проблемът е че за този период съм загубил тотално досег с тази материя и шанса да ми набутат нещо застояло и неефективно клони към 100% , така че ми е необходима помощ. Бюджет 1500, може и малко повече до около 100 лева, но не много, тъй като ще ги тегля от ВС касата на фирмата, в която работя, така че няма откъде да извадя повече. Благодаря предварително на отзовалите се и се извинявам на четящите ако има грешки, но пиша от телефона, а за мен си е цяло мъчение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои са игрите които играеш и какъв ти е монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно така:

Intel Core i3-8100 3.6GHz 6MB LGA1151 box 
ASROCK B360M-HDV LGA1151 
8G DDR4 2666 ADATA 
2T SG ST2000DM006 3 year warranty 
ADATA SSD Ultimate SU800 256GB 3D NAND 
Corsair CX450 450W Bronze CP-9020120-EU 
Zalman Case ATX Z1 USB3.0 
MSI GeForce GTX 1060 AERO ITX OC GDDR5 6GB 

Обща стойност - 1 582.52 лв. с ДДС

Видео карта може да вземеш тази, която е по-евтина и с повече гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/60914p1r60684p1r60848p1r54541p1r60472p1r59692p1r58222p1r58395p1rf.html

Сглобяването и доставката са безплатни така че няма да има допълнителни разходи.

Старият HDD също ли е на 9 години или е сменян впоследствие? Провери го и ако е наред може да го оставиш вместо да купуваш нов. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Roujin Z написа:

Защо бре Roujin... i3 за 300 лева с 1050ти, 16ГБ, но на една плочка и скъпо за капацитета си и конфига м2 SSD - едва 128ГБ.

Ако в бъдеще не се планира ъпгрейд на паметта или добавяне на SSD, компромисен вариант на предложеното от @kyoshinn е с 1060 3ГБ и за сметка на това 2х8 памет или около 250ГБ SSD. Като с 8 памет, важи и на 2х4, ако няма да се пипа скоро. От Варио почти на същите пари става и с 2600 процесор, което е за предпочитане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е по-добре за игри от всичко в тоя ценови диапазон което предлага АМД. Визирам 1400 както и по-скъпия 1500Х. Демек по-добро няма.

С паметта същата работа. Да дава 50 лв. отгоре не виждам смисъл. SSD за ОС може и 60GB тоест има двойно по-голям капацитет от необходимото.

Тоест нямаме компромиси нито с рам (8 вместо 16ГБ) нито с липсата на SSD нито с процесор. Изключение е видеокартата но пък плаща 1 400 лв.

Предвид че човека досега е карал на 9 г. машина и влиза в неприятни разходи едва ли му се дават 600 лв. за видеокарта. И така ще върви всичко.

И да повторя за харда ако стария е читав парите ще паднат на 1 320 лв. 

п.с. 580 от линка по-горе е само с месец гаранция ако правилно помня. Не е втора ръка но да се има предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз виждам нещата по малко по-различен начин. Процесора, който съм сложил е R5 1600, който е по-добър от i3-ката. Видеокартата е далеч по-добра. Евтиното H310 дъно също е по-лошо от посоченото в поста ми AB350. Захранването е далеч по-лошо от Корсара. Дукесата пък е по-добра от тоя фортрон. Реално 8ГБ РАМ са предостатъчни за всяка игра. ССД винаги може да се добави, за разлика от други неща. Както каза и цената е по-ниска с цели 200 лева, но пък и минусите са доста повече.

Процесора е по-добре за игри от всичко в тоя ценови диапазон което предлага АМД. Визирам 1400 както и по-скъпия 1500Х. Демек по-добро няма.
С паметта същата работа. Да дава 50 лв. отгоре не виждам смисъл. SSD за ОС може и 60GB тоест има двойно по-голям капацитет от необходимото.
Тоест нямаме компромиси нито с рам (8 вместо 16ГБ) нито с липсата на SSD нито с процесор. Изключение е видеокартата но пък плаща 1 400 лв.
Предвид че човека досега е карал на 9 г. машина и влиза в неприятни разходи едва ли му се дават 600 лв. за видеокарта. И така ще върви всичко.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли очевидно че съм дал предложение доста под минималния бюджет което ще му върши работа?

Игрите ще вървят както и всичко останало. Всъщност сравнение със старата му машина ще лети.

Ако толкова много държи да влиза в разходи по-добре да мисли за монитора ако и той е 9 годишен.

Ако пък му е все едно нещо в което не вярвам съдейки по-поста му предложенията ви са си още тук...

Не е нужно да се опитвате да ме вкарате в спор особено за очевидни неща като видеокартата.

п.с. Кафемашината ми е 50 лв. по-евтина от същата с приставка за капучино. При положение че пия само еспресо за мен това не е компромис а плюс.

Тоест е до лична преценка на потребителя. Например защо модулния вариант на Корсара? ;)

Явно работи тоест е достатъчно възрастен да си потърси тестове на каквото го вълнува и да си прецени дали да влиза в по-големи разходи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Roujin Z написа:

И да повторя за харда ако стария е читав парите ще паднат на 1 320 лв. 

п.с. 580 от линка по-горе е само с месец гаранция ако правилно помня. Не е втора ръка но да се има предвид.

И какво по-малко предлага 8100 за 218 лева? Дори разликата в цената е по-голяма, отколкото до i5-8400 за 357. 80 лева за 100Мхц или 60 лева за 2 ядра повече?

Какви 50 лева за памет, като този кит е само 10 лева по-скъп, а ще има предимство пред едноканалния режим. На SSDто може да влезат и игри, ако вместо това м2 вземе за 100 лева ADATA SU650 с 240GB - сам каза, че е бил на стара машина, тъй че дори да не се слага м2 разликата ще е от небето до земята; при такъв бюджет изгодното по-добре. Та затова на kyoshinn изглежда по-смислено - ако ще и в intel вариант да го мислиш. Като вече с по-евтина карта, се решава с SSD или 2х8 памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш че ти е разрешено да правиш предложения? Очевидно знаеш как и се имаш за достатъчно компетентен така че спри да даваш лично мнение за какво намираш за смислено и си дай примера!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох си предложението! И мнение мога да давам. Да, 8300 е тъпа покупка на цената си, както и 2х8ГБ са за предпочитане пред 1х16ГБ при 10 лева разлика в цената - да го крием ли? Даже без да говорим за SSDто. Ама з@еби, кво да се обяснявам, няма пак да става темата на помия, нали не са ваще пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

Точно 1 месец е гаранцията на въпросната карта - проверено!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PANOV написа:

80 лева за 100Мхц

Няма лошо да правиш сравнения и да даваш мнение,но поне бъди коректен,пък дори и да си прав..............има и +2мб кеш повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Слави Маринов написа:

Няма лошо да правиш сравнения и да даваш мнение,но поне бъди коректен,пък дори и да си прав..............има и +2мб кеш повече.

И i5 8400 е с повече кеш, но не това обръща колата и в случая не съм тръгнал да правя пълно сравнение, а да кажа, че някои неща си струват повече от други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно 1 месец е гаранцията на въпросната карта - проверено!
И що така ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, PANOV написа:

И i5 8400 е с повече кеш,

Това ясно,там са и +2 ядра,но правеше аналогия между 8100 и 8300.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Слави Маринов написа:

Това ясно,там са и +2 ядра,но правеше аналогия между 8100 и 8300.

След цитираните 80 лева изречението продължава - по-скоро сравнявам 3те според това колко си струват, а дори не съм и писал за повечето кеш на i5 8400.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съжалявам че не писах по-рано, но днес съм на работа и имам достъп до компютър и ми е по-лесно да пиша. На въпроса за игрите- фен съм на всичко от първо лице, в което размазваш зомбита по всевъзможни начини и на nfs серията, това играя. Сърбят ме ръцете за доом, новото метро, а не съм играл и последните волфенщайн. За монитора- смених го миналата година с 24 инча на Ейсър, но модел на момента не мога да кажа, и засега ми стига, но имам идея на по-късен етап към компютъра да закача един телевизор над 40 инча, за да мога да си гледам филми на спокойствие в спалнята. За харда- той си е толкова стар колкото компютъра- тошиба 500гб. Не съм имал проблеми с него и ми се иска да го закача и него в новия комп, ако има възможност. Виждам че има малък спор, но изобщо не вдявам от него, така че каквото кажете това и ще поръчам. Ако ще подобри положението мога да вдигна бюджета до 1700 лева, но повече просто не ми се дават. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом държиш на игрите, не по-слаба видео карта от GTX 1060 6GB. Предлагам ти следния вариант:

ASROCK B360M PRO4 LGA1151 
I5-8400 2.8GHZ Turbo 4.0GHz 9MB BOX LGA1151 
8G DDR4 2666 ADATA 
1T Seagate SATA ST1000DM010 3 year Warranty 
Transcend 240GB M.2 2280 SATA 3D NAND TS240GMTS820S 
Corsair CX450 450W Bronze CP-9020120-EU 
Zalman Case ATX Z1 USB3.0 

Обща стойност - 1 010.28 лв. с ДДС

+ Тази видео карта с 5г. гаранция. https://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1060-mini-zt-p10600a-10l

Общата цена е 1647 лв. без доставката, която за картата е безплатна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държа на игрите, все пак съм само на 32 и още съм си момченце, въпреки че сигурно и на 102 ще играя ако имам пари. Сутринта пуснах за 1500 лева от ВС касата на фирмата, като ще ги взема в началото на юли и тогава ще купувам. Мислех и за компромис пс4+ евтин комп за филми, но в началото на месеца взех на брат ми три игри за пс4 за 170 лева и просто ми се вижда нерентабилно, въпреки че мога да ги продавам след като ги изиграя. Целта е да се изръся с малко повече, за да имам стабилна машина за поне три години напред, без да бърникам в нея, но явно се оказва че и тези пари са доста малко, което си е доста показателно за  положението в Майка България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрете да предагате тая кутия, въпросния залман е пълен боклук.
Интел вариант също не е за предпочитане пред райзъна. Защо ? Като ги знаем какви са, следващото поколение няма да е съвместимо със сегашното, а от другата страна райзъна ще изкара поне още 1-2 поколения.
ССД също не е наложително, но все пак едно 120 гб за ОС и други програми е окей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията няма абсолютно никакво значение при ограничен бюджет и неклокърска платформа! Има си всичко каквото трябва - долно захранване, проветрива кутия, възможност за кейбъл мениджмънд и включени в цената два 120мм. вентилатори. Не отваряй спора за райзън, защото в игрите си издиша в сравнение с въпросната i5-ца, въпреки "повечето мускули" в синтетичните тестове и приложения:

Вижда се, че питащия нито е ентусиаст, нито смята да ъпгрейдва в близко време. За него е важно - всичко да работи и да му върши работа без човъркане в близките няколко години. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кутията няма абсолютно никакво значение при ограничен бюджет и неклокърска платформа! Има си всичко каквото трябва - долно захранване, проветрива кутия, възможност за кейбъл мениджмънд и включени в цената два 120мм. вентилатори. Не отваряй спора за райзън, защото в игрите си издиша в сравнение с въпросната i5-ца, въпреки "повечето мускули" в синтетичните тестове и приложения:

Вижда се, че питащия нито е ентусиаст, нито смята да ъпгрейдва в близко време. За него е важно - всичко да работи и да му върши работа без човъркане в близките няколко години. 
Аз спирам до тук. 1700 лева бил ограничен бюджет, че да не може да се сложи по-читава кутия :D Я питай@Tommygun с райзъна к'во играе играе и на какви настройки.
Отделно при този "ограничен" бюджет какво прави 240 ГБ-товото ССД там ? Вместо него можеше да се вземе 120 ГБ и разликата да отиде в кутия и захранване, защото тези 2 компонента издържат във времето. Знаеш ли кога ще смени например 650 ватовия сийсоник (фокуса) с 10 год. гаранция ? След може би 10-15 год., ако нещата останат така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ела питай мен, как 40GB SSD ми е предостатъчно, но масовите потребители 120GB ги пълнят за отрицателно време, като изплющят всичките си снимки на десктопа и теглят торенти в дефолтната директория на браузерите!  Сложил съм SSD, точно защото автора иска завършена конфигурация и няма след време да си играе да плаща за нови инсталации, а за нуждата от такова, мисля че няма нужда да се спори при съвременна конфигурация.

Пък това близо 200-левово захранване откъде го намеси, не стана ясно... Нямам против да се вземе по-добро захранване, но за кутията... ще ме прощаваш - няма никакъв смисъл от по-скъпа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.