Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Извинявам се. Нямам представа нито от Media Player, нито пък от Smart TV. Тези устройства ми напомнят за приставката ПТ 212 , чрез която се хващаше втора програма на черно - белите  телевизори Мизия и Мургаш.

Колебая се между два модела от Плесио.

1. Media Player Google Chromecast 2 за 89 лева. Най- добрият начин да гледаш видео и Android приложения на телевизора си, с подписа на Google.

2. Media Player Xiaomi Mi TV Box 4K - за 169 лева. Превърни телевизора си в Smart TV, който разполага с последната версия на Android TV.

Моля за мнения за тези две устройства. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти какъв телевизор притежаваш и какво точно искаш да постигнеш с добавянето на Media Player?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

А ти какъв телевизор притежаваш и какво точно искаш да постигнеш с добавянето на Media Player?

Blaupunkt 32 инча full HD, от Кауфланд. Имам желание на него да възпроизвеждам YOU TUBE и интернет телевизия, чрез подобно устройство. Телевизорът ми има три броя HDMI и три броя USB. Гледам Булсатком през HDMI  порт на телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си като този, с поне 3GB RAM, 8-ядрен процесор и 16GB вътрешна памет за около 100лв. от алито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото намерих информация Media Player Google Chromecast 2 има по-малко възможности от Media Player Xiaomi Mi TV Box 4K. Като главно е за стримване, това което ме притеснява в него е и местоположението му, като много важно е ти с каква локална мрежа разполагаш - жична/безжична - честоти, местоположение на рутера и т.н.

Абстрахирайки се от тези две предложения, аз лично бих заложил на нещо което има RJ-45, антена за Wi-Fi и хардуерно дистанционно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По една случайност наскоро си купих и двете приставки от Плесио.:)

Всъщност Гугъл Хромкастът ми не е Google Chromecast 2, а Google Chromecast 2 Ultra. Разликата е, че моята приставка е 4K, и по-важното, освен WiFi има и жична мрежа - ethernet.

За какво съм взел и двете приставки?

1. Хромкастът ми служи основно за стрийминг на филми от HBO GO, на който съм абонат, защото телевизорът ми няма приложение HBO GO. При стриймване по WiFi HBO GO от време на време накъсва /замръзва/, т.е. буферира.Досега ползвах първата версия на Google Chromecast, и буферирането адски ме дразнеше. За какво основно служи Google Chromecast? Чрез него може да стриймваш всякакво съдържание от интернет браузъра Google Chrome. Каквото ти е на екрана на компютъра или на телефона,може да го изпратиш към телевизора през рутера. Ако си пуснеш Ютюб и го хвърлиш към телевизора, той няма да товари телефона примерно. Освен това ако в прозорчето за интернет адрес на браузъра напишеш примерно d: може да пускаш всякакво аудио и видео съдържание от твърдия диск на компютъра към телевизора.

2. Xiaomi Mi Box 4K. Това е Андроид ТВ приставка, обаче с малко по-особена операционна система Андроид - Android TV. По принцип за нея има достъпни специализирани приложения, за които има линкове от менюто на самата приставка, но по принцип може да се  инсталират всякакви приложения от Гугъл плей магазина. приставката поддържа стрийминг на филми от Нетфликс, за който също съм абониран. Може да се пускат филми от всякакви интернет ресурси, но предварително трябва да се инсталира добър плейър. Аз съм си качил MX Player - платената версия за няколко лева от гугъл плей маркета. Особеност - връзка само по WiFi. Няма порт за жична мрежа.

За Сяомито има огромна тема във форума на 4pda.ru - със всякакви подробности, трикове и т.н. /естествено на руски език/:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=777248

Двете приставки работят екстра. Нямам никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се да не приемете мнението ми за офф, но все пак искам да споделя някои мои наблюдения:

За 2 години смених 5 различни Android TV Box-a, включително и споменатите по горе. Така и не останах напълно доволен. Все пак, Android, в същността си е ОС за телефон/таблет. Накрая ми писна и взех едно мъниче (HP Compaq Elite 8300 USDT/i5-3470/8GB/Intel HD 2500) - втора ръка. Изшляпах му едно 120 GB SSD и се родих :)

Към него са свързани 55 инчов тв , проектор (за Formula 1 :)) и аудио с-ма. Всичко що е мултимедиа се гледа/слуша през LAN от NAS. За сега го търкалям с Windows 7/64, но като остане време, ще пробвам някоя Linux дистрибуция. Смарт финкциите на тв-то, не помня от кога не съм ги ползвал. За "дистанционно" ползвам някаква клавиатурка с touchpad от али-то. Ами в крайна сметка, за около 600 лева, си спестявам всички въпроси от типа "къде да натисна, за да стане........"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Михайлов написа:

1. Хромкастът ми служи основно за стрийминг на филми от HBO GO, на който съм абонат, защото телевизорът ми няма приложение HBO GO.

A какъв ти е телевизора ? 

Ако е с андроид както предполагам има приложение за HBO GO.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sony нещо си. Има някаква операционна система, интернет браузър, Ютюб, Нетфликс, страница с достъпни приложения /няколкостотин/. Между тях не фигурира приложение за HBO GO.Обаче операционната система не е баш Андроид и нямам достъп до плей маркета. Та затова се налагат тези гимнастики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи модела на тв да се види с каква операционна система е.

Дали е Linux или Андроид, приложението не е в магазина ами е apk.файл,   моя тв. също е Сони но с андроид и съм го инсталирал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранция не е с Андроид. Сега съм на работа, точния модел не го помня, мога да го видя най-рано довечера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Михайлов написа:

Гаранция не е с Андроид. Сега съм на работа, точния модел не го помня, мога да го видя най-рано довечера.

Ок

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутерът ми е с четири антени tp-link ac 1200 archer c5 wireless dual band gigabit router four antennas AC wi-fi and Greater Coverage . Strong, Far-Reaching Wi-Fi AC 1200 ( 300Mbps on 2,4GHz+867Mbps on 5GHz) for reliable connections.

Features:

Parential controls: menage when and how connected devices can access the internet

Secure VPN Access connects to a private  with a safe and secure Open VPN and PPTP VPN connection

Milti-SSID: provides different wireless access for different applications and services

Bandwidth Co9ntrol: assigns your preferred devices with more bandwidth

Security: protects your home network with SPI Firewalls and VPA 2 encryption

IPTV: supportsIGMP Proxy/Snooping . Bridge and Tag VLAN to optimize IPTV streaming

3G/4G Connection:  ensures your stay online with a USB-connected backup internet connection

IPv6: compatible withIPv6 ( Internet Protocol version 6 )

Specifications:

Wireless : 300 Mbps on 2,4 GHz + 867Mbps on 5GHz

Antennas: 4 External antennnas

Ports: 5 Gigabits ports, 1 USB 2.0 Port

230.0x144.0x 37.0mm

Бутон: Wi-Fi/WPS

Бутон: Reset

Бутон: Power On/Off

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

До колкото намерих информация Media Player Google Chromecast 2 има по-малко възможности от Media Player Xiaomi Mi TV Box 4K. Като главно е за стримване, това което ме притеснява в него е и местоположението му, като много важно е ти с каква локална мрежа разполагаш - жична/безжична - честоти, местоположение на рутера и т.н.

Абстрахирайки се от тези две предложения, аз лично бих заложил на нещо което има RJ-45, антена за Wi-Fi и хардуерно дистанционно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-горе ти дадох евтин вариант, а в продавалника за същите устройства си искат 50лв. отгоре:

със 7.1 Андроид

със 6.0 Андроид

Варианта на @street racer с мини компютър също е добър, но бюджета  се увеличава значително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PigManu написа:

A какъв ти е телевизора ? 

Ако е с андроид както предполагам има приложение за HBO GO.

Ще ми кажеш ли откъде да изтегля приложението HBO GO  за тв SONY ХЕ8077.

P.S. Извинявам се за спама в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Ще ми кажеш ли откъде да изтегля приложението HBO GO  за тв SONY ХЕ8077.

P.S. Извинявам се за спама в темата.

На лични

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, PigManu написа:

На лични

Да, видях-Благодаря !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зависимо на коя приставка ще се спрете гледайте тя да е поне 2GB/3GB RAM и четири ядрен процесор и Android 6 или 7.

Като производители : Xiaomi, Minix, Tronsmart, Zidoo,

Които, все пак предлагат поддръжка на своите боксове, като обновяване на firmware и т.н. Избягвайте неизвестни три-четири буквени имена като X-96 и прочие.

Защото, не всичко е хардуер, ако ОС е калпава, страда целият Андроид ТВ бокс.

Все пак като избирате бокс, гледате дали, ще Ви допадне ОС (както споменахa по горе при някой TV box-ове е по специфична).

За да ползвате устройството, ще Ви трябва поне една air mouse (не винаги идва св комплекта с Android TV) или в краен случай безжична мишка. но с първото е по лесно

П.П.Имам Лични пристрастия към Minix-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.