Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така има тука един малък доставчик в Добрич предлага оферта от 3 безплатни месеца за световното . Така преди малко прочетох условията им за промоцията и накрая пише . След сключване на 2-годишен договор за интернет и тв се полагат 3 безплатни месеца , след изтичането на 3те месеца се ЗАПЛАЩА ПЪЛНАТА ТАКСА ? Е ашколсум нали са безплатни защо ще ме карат да ги плащам къде е уловката :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може наистина първите 3 месеца да е безплатно, след това да си плащаш нормално. Въпроса е, че ще трябва да подпишеш нов договор за 2 години. Много фирми имат подобни оферти, където първите 3 или 6 месеца плащаш половин такса, като за 6 месеца примерно ако е е същото, като 3 месеца да не плащаш. Най-добре питай на място, не е лошо и да говориш с КЗП.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може и така да е но ти цитирам от условията текст - След изтичане на първите три месеца от срока на действие на индивидуалния договор, клиентът дължи заплащане на всички абонаменти такси за ползваните от него услуги

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами незнам, отиваш в офиса и ти обясняват, както ти казах, обади се и на КЗП дали имат право да правят подобни реклами и ако трябва пусни жалба да ги санкционират.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм на този доставчик но това ми звучи доста неловко може да пиша на КЗП да видим кво мислят те .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое не е ясно? Сключваш договор за 2 години, като първите 3 месеца са безплатни. Като изтекат тези 3 месеца започваш да плащаш пълния размер на таксите за всички услуги, които фигурират в договора.
Така ясно ли е?
Така

преди 42 минути, adersa написа:

звучи доста неловко

Кое точно е неловкото?

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

Аз не съм на този доставчик но това ми звучи доста неловко може да пиша на КЗП да видим кво мислят те .

Доставчика е хвърлил въдицата и остава ти да налапаш стръвта. Няма безплатен обяд. ;)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Емил Костов написа:

На това му се вика "Дрън-дрън". Елементарно, Уотсън - за това, че сключваш двугодишен договор има бонус от три месечни вноски. И най-вероятно сумата за трите месеца е разпределена върху останалите 21. Или си е просто закопчаване с 24 месеца абонамент.
Преди няколко месеца заведох съсед при моя доставчик и двамата получихме по един месец без такса. И това ли е стръв? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

На това му се вика "Дрън-дрън"

ай ся дън съ обиждаме на лични имена:clown:

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти, пък, са научи да читеш - @дрън-дрън ни йе @дрън-дю  :ph34r:

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, DarkEdge написа:

На това му се вика "Дрън-дрън". Елементарно, Уотсън - за това, че сключваш двугодишен договор има бонус от три месечни вноски. И най-вероятно сумата за трите месеца е разпределена върху останалите 21. Или си е просто закопчаване с 24 месеца абонамент.
Преди няколко месеца заведох съсед при моя доставчик и двамата получихме по един месец без такса. И това ли е стръв? 

Казах го нашега. А и такова е питането на постващия темата. За него може и да е измама.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, слагай подходящо обозначение... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, DarkEdge написа:

Ами, слагай подходящо обозначение... ;) 

Коригирах! Прав си!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виваком. Решавам да се включа към сателитната им телевизия. Два-три дни се ровя из сайта им и чета какво, как и защо. Ако сключа договор(15 лв на месец) за сателитна телевизия ми предлагат безплатно да гледам 1 месец HBO. След този месец имам избор:

1- да се откажа от HBO и да не заплащам таксата за него- т.е. ще си плащам 15 лв на месец и няма да гледам HBO.

2- да си заплащам месечна такса и да гледам HBO - 15 лв. месечна такса + 5 лв за HBO = 20 лв на месец.

Обаче, на 5-та страница на pdf файл, който може да се изтегли след като сте прочели 6 страници в сайта им пише, че ако искам да се откажа от HBО, трябва да го направя преди да е изтекъл промоционалният месец. С други думи, ако е минал месец и половина и се сетя, че не искам да плащам допълнително за HBO, защото не искам да го гледам - ами няма да мине номерът и ще трябва да си плащам за HBO всичките 24 месеца на договора.

Отивам в офис на Виваком и започваме да си говорим с продавач-консултанта. Като ме питаха за HBO казах, че не го искам и директно да го махат - нито 1 месец промоция нито каквото и да било. До мен седи мъж, на възраст над 70 години и сключва договор за телевизия. Слушам как и на него му обясняват колко велико нещо е HBO, как един месец ще го гледа безплатно и как МОЖЕ ПО ВСЯКО ВРЕМЕ да се откаже от него.

Струва ми се, че и тук ситуацията е същата. Ако си спомняте, преди години(не знам дали и сега ситуацията е същата) много магазини предлагаха следното:

"0% оскъпяване при пазаруване на кредит". Ако платиш в брой ти правят 12% отстъпка.  Работата беше там, че ако цената на даден продукт е 1000 лв в брой, същия продукт го предлагат за 1120 лв при купуване на изплащане(12% оскъпяване е включено в тази цена), а на купувачите казват, че им дават 0% оскъпяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.