Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

БСП храни 672 трола, за да плюят по опонентите й

Препоръчан отговор

току-що, miro20 написа:

Бедността я направи некадърното цоциалистическо управление. Четете история, четете документи. Вашата БКП си го направи.

БКП не е БСП нито по идеология, нито по идей, нито по цели. След 89г всички които им се отдаде възможност се възползваха от ситуацията с цел облагодеталстване, нямаше дето да се дърпат от наследеното. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 383
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Да, то щото другите партии не хранят тролове.! Всичко е пари и далавера!!

Колко е заплатата?

Да си дойдем на приказката, тука има няколко трола и никой не казва къде плащат и по колко, че и ние да изкараме някой лев

Публикувани изображения

преди 12 минути, FusE написа:

БКП не е БСП нито по идеология, нито по идей, нито по цели.

Айде бе ? Това как го измисли и на база какво ?

Я ми кажи кой конгрес провеждат БСП ? НЕ е ли поредния като номерация , водеща от времената когато взривяваха църкви ? щ

Като идеология само мижитуркат коклото да изглеждат прилично публично ., Иначе отдолу са си същите комунисти .

Кои хора са в БСП и как си се зоват на "другари" ... но това е най малкото...

Най кратко казано е с поговорката... "вълка козината си мени, нрава никога" .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Я ми кажи кой конгрес провеждат БСП ? НЕ е ли поредния като номерация , водеща от времената когато взривяваха църкви ? щ

Това се прави с цел да се задържи електората който вярва в илюзията че БСП продължава да следва идеята БКП :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, miro20 написа:

Такава система  която да толерира некадърници, да лъже за петилетки и паралелно да трупа заеми т.н. не може да вирее . Няма как да стане.

Стокхолмския синдром е именно в това.. че бленувате за уютния соц, където да възхвалявате същите тези които и преди и сега ви грабят.

Пълен нонсенс, но е ФАКТ.

Мире, .... :) 

Па не си разбрал, но да си изпееш песента.

Комунизмът, социализмът и капитализмът са от предния век.

Самите понятия в момента се видоизменят. Не става така!

Но, ти се забавляваш и прочие - какво ти пука, а?! :) 

Първо дефинирай некадърник. Пример за мен си ти. Бих казал даже, че си и предател.

Слуга си на други интереси, а не на българските.

Аз не бленувам за миналото!!! :) То вече е зад мен! Просто гледам некадърници кът теб и други да не влияете на моите млади.

Предоволно промиване на мозъци бе през тези тридесет години.

Ни в клин, ни в ръкав, но кой на кого е бил заложник, а?!

Та, кое в случая е пълен нонсенс, а?!

Може да съм всякакъв, но не и глупак, за да разбера, че пак определени хора ползват определена относителност,  а не конкретни неща, и подхвърлят неща, за да предизвикат нещо.

Пак да се повторя за теб специално: БКП е различно от БСП!!! Комунизъм и социализъм също!!!

Само и единствено при комунизма ще има социално равенство и няма да се допуска некадърник да заеме управленчески орган.

Да, към момента МВР е такова!!! Управлява, защото е изпълнително звено, а не войн заклел се в името на вид монарх - в случая държавата.

Бе срината нашата военна дисциплина, но не и полицейската такава!

Това е факта Мире и който не му изнася да ходи в САЩ, за да види, за какво иде реч.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, miro20 написа:

Кои хора са в БСП и как си се зоват на "другари" ... но това е най малкото...

Айде сега и аз поздравявам на другари и другарки ма не съм с партиина принадлежност към БСП. 

преди 11 минути, miro20 написа:

Най кратко казано е с поговорката... "вълка козината си мени, нрава никога" .

Вълкът ако е вълк си мени козината но нрава не , но говорим за друг животински вид различен от първия такъв. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, FusE написа:

Вълкът ако е вълк си мени козината но нрава не , но говорим за друг животински вид различен от първия такъв. 

Псе, т.е. програмируемо, опитомено и генно подбран из между видови, за да обслужва само и единствено някой. Дресирано нещо, а не диво.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Само и единствено при комунизма ще има социално равенство и няма да се допуска некадърник да заеме управленчески орган.

На теория. На практика видяхме какво стана. Именно некадърниците, но удобни некадърници, удобните натегачи, топачи и т.н. взеха превес над кадърните /не казвам че  е нямало такива съвестни и кадърни хора през соца/

Аз бях ти споменал как се правят рационализации в даден завод. Обикновенния работник който е дал добра идея, който е изобретил нещо, получава потупване по рамото, а началниците му нагоре се почва едно повишаване, едно раздаване на премии, като до директор се стигаше до пари в размер за една Лада... 

"справедливост и равенство" а ? Издигане на кадърните и можещите а ??  :) 

преди 10 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Първо дефинирай некадърник. Пример за мен си ти. Бих казал даже, че си и предател.

Слуга си на други интереси, а не на българските.

Не ти разбирам обидите.  Само заради това че не си затварям очите какво са БИЛИ и какво са СЕГА цоциалистите, не ме прави нито некадърник, нито предател.

Аз доказах с много примери и документи че цоциалситическото ръководство бе тотално некадърно , нерационално, недалновидно. Решенията се вземаха на партиен, идеологически принцип, а не на икономически, разумен, изгоден.

Това е факт, който не го казвам аз, а си е исторически доказано и видяно.Три фалита на НРБ, разпад на СИВ и СССР именно "отвътре" , заради икономически срив.Което доказва че е проблем на цялата система "цоциализъм" , а не проблем на отделна държава само.

Кои са сега предателите и слугите ?  Ами виж кой поставя на изборите чуждо /руско/ знаме пред българското ? Това бяха нашите псевдонационалисти.

Кой поставя под диктовка и предложение на чужди служби  дори кандидатура за пРезидент ? -  другарите ви от "мимикрията" БСП.

Така че, мери си малко приказките преди да квалифицираш някой като предател и некадърник и то без никакви доказателства, а само защото не ти харесва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, miro20 написа:

На теория. На практика видяхме какво стана.

Не остана време, за да се практикува. Дойдоха следващите некадърници.

Така, че, и демокрацията стартира със същите. Потри материалната база.

Разликата е, че преди имаше само собствени некадърни, а сега има и много чуждо некадърни.

Кадърните отдавана са извън България и си гледат кефа, а не шефа.

Първата вълна бе така нареченото "Масова приватизация", а последното "РМС".

Да ти кажа ли един от сегашните "играчи" който изкупуваше по времето на "Масовата приватизация" бонови книжки, а?!

Проведе се неправилна реорганизация на държавните предприятия.

:offtopic_s:Благодаря! Подсети ме, че трябва да направя едни запитвания към определени акционерни дружества. Дали ще имам някакви дивиденти, а?!

преди 19 минути, miro20 написа:

Не ти разбирам обидите. 

Не са обиди, а вид констатация на твоя образ.

Но, за какво ли ти е да знаеш на какво приличаш?!

Ако си видял вид обида, то явно има вид суетност в теб. - Нормално е.

Не знам какъв инженер си бил. Но определено и ти си с промит мозък, без да имаш промили в кръвта. :) 

преди 23 минути, miro20 написа:

Аз доказах с много примери и документи че цоциалситическото ръководство бе тотално некадърно , нерационално, недалновидно. Решенията се вземаха на партиен, идеологически принцип, а не на икономически, разумен, изгоден.

Нищо не си доказал. Просто си следвал заръката на шефа си.

Какво ли не прави човек за пари .... мда ... напълно те разбирам .... но това спрямо моите разбирания е грешно.

Какво пък, нали се чувстваш добре, но знай, за мен не е хубав твоя имидж.

Няма срамна работа, да, но дали е по вид стойност, а?! Какво, шефа ще увеличи заплатата, че си навредил на някои ли, а?!

Браво! Ще получиш бонус в края на годината.  :) 

Гледай си живота и си харчи на воля парите. Какво ти пука за политиката, а?! Май само и единствено някоя партия ти плаща и чувстваш, че е пред фалит. :) 

Споко - няма да отнемат субсидиите ... :) Гарван на гарван не вади око. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не остана време, за да се практикува. Дойдоха следващите некадърници.

Така, че, и демокрацията стартира със същите.

Тъй де. Кокала никога не е изпускан "от другарите". Това се доказа и с изцяло контролираното СДС / тогава никой не знаеше/ така и с това кой и как раздаваше пари и власт.

Каква "демокрация" ти е виновна, аз не знам. Корена е единствено и само в червената мафия.

"демокрацията" се очерни именно защото  другарите четете "демокрацията" както дявола чете евангелието.

Принципите са едни и същи, но в скандинавските и др страни с висок стандарт и демокрация е едно , при нас тотално друго. Именно защото принципно не е проблем "демокрацията". А този който чете евангелието.

Останалата ти повръщня за "заръките на шефа, пари, заплата " бла бла бла.. не заслужава коментар. Тис ам се компрометираш в достатъчна степен.

И напълно показва кой е с "промит мозък". :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, miro20 написа:

червената мафия

червената буржоазия ... ;) 

Не обиждай фамилията. Моля ....

НО, тук в България системата Наш човек + По партенка = Всичко ОК.

Ползваш твърде много популизъм. обикновените хора им е писнало от такъв, а така също и извъртени чуждици, които кът ги завъртят през своя език се получава не член, а кю чек мада фак йо ... :) 

Де факто цвета е без значение. По-важно е формата. ;) 

Аз не владея добре българския, но ти го говориш неправилно.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ползваш твърде много популизъм.

Напротив. Говоря ти конкретни и лесно проверими неща. И от историята и от съвремието. И понеже не можеш да ги обориш,  се люшкаш в алабалистики и личностни простотии :) 

Но си е за твоя сметка.

пп

:)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, miro20 написа:

И понеже не можеш да ги обориш,  се люшкаш в алабалистики и личностни простотии :) 

Мире ... :) Не искам да те оборвам, защото ти това целиш. Забрави го това минало бе. Какво си се заврял там, а?! Комунистите са виновни и това е - само това повтаряш. Не е така! Псевдо социалистите са, но не, тъ не ... Защо слагаш всичко под общ знаменател, а?!

Не разбра ли - клеветиш идеала Комунизъм, идеала Социализъм, но го правиш, защото е добре знаеш, че не цитираш имена, а дори да цитираш, то добре знаеш, че няма да те съдят за клевета.

Именно това се разбира популизъм, да не кажа пропаганда. Говори си, не ми пречиш, но определено не признавам твоите така наречени "доказателства", защото изобщо са ти спуснали само определени документи, за да всяваш хаос.

Защо живееш в миналия век, а?! Защо вадиш кирливи ризи на покойници и прочие, а?! Мародер си!!! Това е грозно!

Вместо това прави бъдеща политика, но ти не я умееш и следователно си некадърник в политиката! Елементарно е, не съди за човек какво говори, а какво прави.

Нищо лично, но такъв образ (имидж) си градиш поне тук.

За мен просто си едно ИИ-чо. Нищо друго, което не добре е програмирано. Анализирай това! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Комунистите са виновни и това е - само това повтаряш. Не е така! Псевдо социалистите са, но не, тъ не ... Защо слагаш всичко под общ знаменател, а?!

Печелившо е за едните и другите в сегашно време. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, FusE написа:

Печелившо е за едните и другите в сегашно време. 

То е ясно. Политическа нечистоплътност се казва. Толкова им е културата. Какво да се прави.

Интересно е в случая, че те печелят за сметка на държавата, която започва леко да се възстановява и гражданите, а и селяните вече на демагогия не се връзват.

Така или иначе вече си "разфасоваха" държавата, че определено социалната политика е наред да Й се обърна внимание.

Покрай ко-беше=19 малко потръгна здравеопазването, но с жертви уви.

:offtopic_s:Жената трябва да изкарва 100% инвалидност на един от родителите си, та ще видя как работи бюрокрацията, защото мога да сравня - минавал съм въпросната процедура. Ще видя дали работят така наречените мобилни ТЕЛК комисии ... Трудно се придвижва човек на легло до ТЕЛК.  ...  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

:offtopic_s:Жената трябва да изкарва 100% инвалидност на един от родителите си, та ще видя как работи бюрокрацията, защото мога да сравня - минавал съм въпросната процедура. Ще видя дали работят така наречените мобилни ТЕЛК комисии ... Трудно се придвижва човек на легло до ТЕЛК.  ...  

Бюрокрацията у нас не е тежка, проблема е в които служат в дадената служба, не си дават зор да го кажем така от там е тромавата бюрокрация. Още нямаме трудови маниери инсталирани като на западноевропейци. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, FusE написа:

дадената служба

Не е точно така. Като трябва да обръщат внимание на 88 годишни .... какви физиономии и реплики съм чувал ... друго е ... бедна ти е фантазията на колко съм бил "психоаналитик" и съм изслушвал, че проблема на 88 годишния е никакъв в сравнение на тях ...

Днес съм малко вкиснат. Един другар е починал, та прощавай, че излъчвам негативизъм ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия кога ще имат конгрес ? дано да я махат тая свинска мърша г-жа лъжа  .Ако я изберат пак ще си вкарат голям автогол тая беси и коли наред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не е точно така. Като трябва да обръщат внимание на 88 годишни .... какви физиономии и реплики съм чувал ... друго е ... бедна ти е фантазията на колко съм бил "психоаналитик" и съм изслушвал, че проблема на 88 годишния е никакъв в сравнение на тях ...

Днес съм малко вкиснат. Един другар е починал, та прощавай, че излъчвам негативизъм ...

Точно това имах предвид под служба, че той като служи не се напряга особенно от където и бюрокрацията голяма. Пък никой не го държи на сила на тази служба, отива и работи което му е по душа без да се оплаква . 

Съболезнования, Бог да го прости. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, FusE написа:

Пък никой не го държи на сила на тази служба

Службите лека по лека се изчистиха от некадърниците, но трудно се вписва такъв човек в частния бизнес. Покрай сухото изгоряха и читави хора. Да, те се вписаха в обществото, но ... спирам до тук ...

Някой ще ми каже, че пак разказвам ала, бала ници ... :) Наздраве! :beer: Живите продължаваме!

п.п. Благодаря за съболезнованията.  Млад човек бе - на 62 ... Не си видя пенсията ...  

П.п.п. Между другото и на запад маниера е да се хванеш на държавна работа и да тренираш "безизразна усмивка" ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

Нищо лично, но такъв образ (имидж) си градиш поне тук.

Разбирай го както искаш, аз се гордея с имиджа си . защото винаги съм бил принципен и точен, и именно затова на много "им бъркам в здравето " тук

преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не разбра ли - клеветиш идеала Комунизъм, идеала Социализъм, но го правиш, защото е добре знаеш, че не цитираш имена, а дори да цитираш, то добре знаеш, че няма да те съдят за клевета.

Именно това се разбира популизъм, да не кажа пропаганда. Говори си, не ми пречиш, но определено не признавам твоите така наречени "доказателства", защото изобщо са ти спуснали само определени документи, за да всяваш хаос.

Защо живееш в миналия век, а?! Защо вадиш кирливи ризи на покойници и прочие, а?! Мародер си!!! Това е грозно!

Вместо това прави бъдеща политика, но ти не я умееш и следователно си некадърник в политиката! Елементарно е, не съди за човек какво говори, а какво прави.

Не, ти не разбра.

Че тези твои "идеали"  са идеали и за всички хора. Кой неиска да живе е в равноправие, справедливост и тн и т.н..  ???

Е да, ама тези които го постигнаха са ... пуста му работа... все в "злия Запад" бре... в "загниващия зъл Запад" ... Що така бре другари ? Как така се получи че  що годе НЯКАКВА социална справедливост, защита на права, достойнство, свободи, има... тюх.. все в държави от "злия Запад от злата Демокрация.

Ей на.. заради кризата с вируса по 3-5 хил. $ дават на семейство в "гнездото на злото " - САЩ.

в Англия, другата "Страна на злото " - между 80 и 100%  покриват загубите на самоосигуряващи се и др.

И т.н. .

Ехооо, другарю, та вие трябва да сте фенове именно на "злия Запад "  които са постигнали много повече по стъпките на социализма към комунизъм , от коя да е бивша или настояща соц държава !

Осъзнаваш ли го това ?

И не съм аз който живее  в миналия век. Държава която не си познава историята е обречена на унищожение.

Защо такива като теб толкова яростно и неистово НЕ ИСКАТ да се говори за историята ? Особенно и най вече за последния срамен век , ако мога така да го наречем ?

преди 43 минути, adersa написа:

Тия кога ще имат конгрес ? дано да я махат тая свинска мърша г-жа лъжа  .Ако я изберат пак ще си вкарат голям автогол тая беси и коли наред.

Да продължа мисълта в тази насока.. А кой пред конгрес ще е това ?

"другаря "по нагоре така ине ми отговори, защо тези "които нямали нищо общо с БКП"  провеждат не 6-ти или кой там конгрес след '90-та  , а броят като горди наследници от годините в които взривяваха църкви ?

49-ти ли , 50-ти ли конгрес ще е ?  а, другари  ?  Кой живее с миналото а? Аз ли ? :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Ехооо, другарю, та вие трябва да сте фенове именно на "злия Запад "  които са постигнали много повече по стъпките на социализма към комунизъм , от коя да е бивша или настояща соц държава 

Комунизъма предлага равенство за всички, а капитализъма неравенство за всички, ако успее човек да се приспособи към едната или друга система успешно е ОК, но ако не успее му е проблем. Може да се учи и от запада и от изтока също. 

преди 6 минути, miro20 написа:

"другаря "по нагоре така ине ми отговори, защо тези "които нямали нищо общо с БКП"  провеждат не 6-ти или кой там конгрес след '90-та  , а броят като горди наследници от годините в които взривяваха църкви ?

49-ти ли , 50-ти ли конгрес ще е ?  а, другари  ?  Кой живее с миналото а? Аз ли ? :) 

Нали писах вече по този въпрос, поддържат излюзията за комунисъма жив за да може носталгиците да гласуват на избори, илюзията обаче не се надгражда и се предлага една и съща, на хората им умръзва и веч последните години не се лъжат колкото в зората на демокрация. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, miro20 написа:

принципен и точен

Не е така.

Да, бъркаш им в здравето, но рефлекса води до влошаване на твоето, та щом ти харесва това - продължавай.

Към момента не съм видял в твоя образ принцип, а вид негатив който излъчваш, за да надграждаш егото си, но уви - дърт си = не си интересен. ;) 

За разлика от другите, то аз се интересувам от дори и досадното, но за какво ми е, нито другите знаят, нито ти.

преди 15 минути, miro20 написа:

Осъзнаваш ли го това ?

Единственото нещо което осъзнавам е, че не даваш нещо което е потребно.

Това как ще помогне от добро в момента, утре да е по-добро, а?!

Първо посети страните които цитираш и виж как живеят обикновените хора.

До тези данни нямаш достъп, т.е. колко хора там живеят в мизерия, какво им е образованието на болшинството и да не говорим за медицинските неща ...

Странно, но не и непонятно е защо гледаш в чуждото канче.

Добре знам, че ти не осъзнаваш какво правиш.

Не вярвам да се промениш, а това те кефи. И това не е мой проблем.

Ти не осъзнаваш, че имаш проблем, но и това е нормално.

Бъди жив и здрав и разбери: Светът не се върти около теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не гледам в чуждото канче , а това се нарича широк мироглед.

Да сравнява човек държавите, историята им, прогреса им, стандарта им, социалните постижения и т.н. не е "гледане в чуждо канче".

Не виждаш ли че така сам се издаваш колко ограничен ти е мирогледа ? Щом наричаш това "гледане в чуждо канче" ??

Откъде реши че не съм виждал, не съм ходил и т.н. ? Аз за теб правя ли подобни квалификации ИЗВЪН базата на казаното от теб ? Питам ли те къде си ходил, какво си видял и дали ИМАШ ДОСТЪП :) 

Така че, имай малко коректност, и ако имаш нещо конкретно да кажеш или опонираш - цитираш ме и казваш - това и това не е вярно , или е еди какво си .

До този момент нито веднъж не се справяш с тази проста задачка.

И последно - когато не можеш нищо да кажеш , не е нужно да пишеш .

Виждам нямаш отговор кой конгрес на бСП чакаш ? 7-я или 50-я ? :) 

заседнал си на ниво "не пипайте БКП" и там си си останал .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, FusE написа:

Комунизъма предлага равенство за всички, а капитализъма неравенство за всички, ако успее човек да се приспособи към едната или друга система успешно е ОК, но ако не успее му е проблем.

Toва не е вярно. Всъщност и комунизма (този който ние уж имахме) и капитализма, предлагат едно и също- комунизъм за една избрана част и квото остане за калабалъка. Нормално по комунизма оставаше много малко, защото по принцип нямаше много. Нямаше база да има много, а се сравняваше с най- развитите капиталистически държави, по същество колониални империи, владяли в различни епохи поне половината свят. Нито тогава можехме, нито сега можем да се равняваме по тях. По- лошото за нас е, че предвид тяхното превъзходство във всеки един аспект, те могат да ни използват както им хареса и ние не можем да направим нищо. Всъщност можем. Можем да направим като Сърбия, Русия... но това ще означава да живеем по- зле отколкото в момента. Въпрос на приоритети- независимост или задоволеност. За съжаление незадоволените, не могат да оценят подобаващо независимостта си и лековато я разменят за задоволеност, за което не можем да ги виним разбира се- на гладен стомах, операта не му е сладка. Ако се постигне задоволеност, тогава вече незадоволените се сещат за независимостта си. С която обаче те доброволно са се разделили. И тези с които не можем да се сравняваме, това го знаят много добре и след като получиха нашата независимост, остава само да ни държат незадоволени, та да не се сещаме за нея. И като се погледнал Илия, пак в тия. Пак незадоволен, но и загубил независимостта си. Малко като лафа за свободата и сигурността. Когато размениш свободата си за сигурност, губиш и двете! Дали можеш да си я върнеш? Можеш, но това връщане минава през глад! И няма никакви гаранции, че някой Вожд няма да му хрумне пак да те продаде за жълти стотинки... НИе загубихме независимостта си във Виденовата зима, когато принудихме политиците ни да се откажат от нея. Ние ги накарахме да ни продадат! Не просто се съгласихме, а ги принудихме...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радул написа:

Toва не е вярно. Всъщност и комунизма (този който ние уж имахме) и капитализма, предлагат едно и също- комунизъм за една избрана част и квото остане за калабалъка. 

Не знам работил ли си през комунизъма и дали знаеш чисто процентната разлика межди теб като работник и началника си в заплатата и съпоставима със сегашната раликата? Може да се търси из мрежата не знам има ли данни писани за това. Което дава отговор на въороса, че разлика между тогава и сега има, голяма. Към момента няма ни най малка наченка на комунизъм, по скоро е див капитализъм, с опит за налагане на правила от държавата, ден година храни. 

преди 12 минути, Радул написа:

НИе загубихме независимостта си във Виденовата зима, когато принудихме политиците ни да се откажат от нея. Ние ги накарахме да ни продадат! Не просто се съгласихме, а ги принудихме...

Вероятно има писано някъде из темата по въпроса но ще постна и аз един  цитат, цялата статия е интересна за който не я е чел. 

Цитат

Основният проблем в Прехода е проблемът за преструктурирането на собствеността. Или как едни вече нелегитимни политически ресурси да бъдат конвертирани и реституирани в едни нови легитимни икономически ресурси. Малко преди управлението на Жан Виденов в Българската комунистическа партия настъпва разкол – в единия ъгъл са старите партийни кадри от времето на Андрей Луканов, а в другия – относително новите партийни кадри, обединени около идеологическия отдел на Александър Лилов. Старата партийна номенклатура започва постепенно да губи позициите си. Затова тя се е погрижила за тях, създавайки си собствени посредници. И то доста по-рано от Виденовата зима.

Посредниците са директори на банки, шефове на фирми и предприятия, бизнесмени, политически лица, момчетата от т. нар. „силови групировки“. Те са онези, които трябва да подменят Прехода. И те се справят успешно с тази си задача. Повечето от тях не успяват да се еманципират, защото идва най-големият грабеж на родния ни Преход – масовата приватизация.

Тук основна роля играят известните „приватизационни фондове“. Правителството на Виденов създава сериозни трудности на групировки като „Мултигруп“ да си регистрират подобен фонд. Други сенчести фигури от българския бизнес живот също не се сдобиват с тази привилегия или го правят вече твърде късно. А това отрязва много възможности за тях. И това не е случайно.

https://trud.bg/article-5264688/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване