Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, както си карам аз автомобила, изведнъж почва нещо да стърже.. Помислих да не съм закачил нещо, погледнах всичко е Ок. Установих, че звука идва само и единствено от задна дясна гума. Вдигнах колата на крик, завъртам гумата, стърже. Предполагам накладки или лагер. Препоръчайте ми все пак сайт или магазин за накладки "среден клас/цена. Колата е Форд Фокус 1998 Г. 1.4 16V.

IMG_1752.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тия нископрофилните де си тръгнал по нашите пътища? Бягай в клуб Форд или посети фейсбук страницата. Там ще те упътят за магазин. Дори преди имаше отстъпки за хора, регистрирани в клуб Форд за някакъв магазин. Според мен обаче си е лагер. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лагера вие по принцип а не стърже. И виенето не почва изведнъж а леко полека.
Така че без да се провери е трудно да се правят прогнози по форуми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, BMW Маниак написа:

Лагера вие по принцип а не стърже. И виенето не почва изведнъж а леко полека.
Така че без да се провери е трудно да се правят прогнози по форуми.

Абе и аз си мислих, че може само да вие, и е вярно, че почва лека полека.Но последно ми се случи да стърже и пак започна лека полека до накрая зверски, и се оказа лагер.След смяната му проблема беше решен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, franchesko написа:

Абе и аз си мислих, че може само да вие, и е вярно, че почва лека полека.Но последно ми се случи да стърже и пак започна лека полека до накрая зверски, и се оказа лагер.След смяната му проблема беше решен.

Аз не отхвърлям версия Лагер но диагностика не се прави така по форуми.
Едно е аз например да чуя шума а съвсем друго е автора да ми пресъздава шумове и как му се чува дали стърже или вие.
Аз имам някъде в моята практика към 6 или 7 сменени лагери по автомобилите които съм имал. Като се почне от скоростна кутия, диференциал, лагери на главини на колелета. До сега лагер без да е дал някакви леки признаци на виене и изведнъж да се чупи и да почне да стърже съм нямал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, BMW Маниак написа:

Аз не отхвърлям версия Лагер но диагностика не се прави така по форуми.
Едно е аз например да чуя шума а съвсем друго е автора да ми пресъздава шумове и как му се чува дали стърже или вие.
Аз имам някъде в моята практика към 6 или 7 сменени лагери по автомобилите които съм имал. Като се почне от скоростна кутия, диференциал, лагери на главини на колелета. До сега лагер без да е дал някакви леки признаци на виене и изведнъж да се чупи и да почне да стърже съм нямал.

При така описаните симптоми от него,при мен беше лагер.Като карах се чуваше от време на време стържене все едно гумата опира вътре в калника някъде.Закарах я в на един приател сервиза и му казах  включително да я види и за лагер  да не е заминал или други каквито и да било порблеми.Все пак не искам да се притрепа някъде.Пред мен я прегледа вика всичко е наред, карай няма ядове.И след две седмици започна зверско стържене,което е явно, че не е всичко наред.И я закарах в друг сервиз.Човека обърна едно кръкче,качи я на моста,завътря колелото на ръка и започна да стържи зверски.След това с две ръце хвана гумата разклатия и имах чуството, че всеки момент щеше да му остане в ръцете.Вика тоя лагер така е заминал,че по-добре ми я остави и дай да те закарам до у вас и утре ела да си я вземеш.На другия ден си я взех и нямаше и помен от това стържене.Но най-добре е да си отиде на сервиз автора,може и да е друго.Даже не е лошо и на два сервиза да отиде, да не се получи като при мен, че тия неща не са за подценяване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.