Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Бих искал да Ви попитам дали ако сложа на Acer Aspire 5737z нов процесор, който е i7 двуядрен ще стане?

Нямам данни за дъното и като цяло не мога да се ориентирам дали ще стане или не.

Благодаря Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел на новия процесор, макар че като гледам сокетите няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За i7 забрави! Тук има списък на съвместимите с твоя модел. Едно SSD и още RAM памет ще се отрази много по-добре като ъпгрейд.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този сокет поддържа най-много core quad, I7 процесорите са изобретени няколко години по-късно и са за различен сокет. Може да пробваш 4-ядрен процесор, но трябва да си намериш моднат BIOS (може и в темата да има валидна връзка), както и да направиш малко хардуерен мод (в края на втората страница), но пак няма гаранция, че ще тръгне процесора:

https://www.bios-mods.com/forum/Thread-help-add-to-acer-aspire-5737z-support-the-Intel-Core-2-Quad-q9000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с какво ще го хлади дори и да го подкара...? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.06.2018 г. в 19:26, Joss Bomon написа:

И с какво ще го хлади дори и да го подкара...? 

А бе дреме ти ...... важно е да се пише по темите. Едно категорично НЕ би спестило доста глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.