Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Искам да си взема нова конфигурация на която главно ще се играят игри. Ще се играят от най-новите заглавия като например Far Cry 5, Wolfenstein: The New Colossus, Assassin's Creed Origins etc. Искам да играя на колкото се може по-добри настройки с 60 fps, 1080p.

Бюджет: макс. 1800 лв.

Само конфигурация ще се купува, без периферия и монитор. Картата ако може да е GTX 1060 6GB, а за процесорите не знам в последно време кои са по-читави от Intel и AMD, та ако може като дадете конфигурации да кажете нещо за процесора. Не държа да има SSD.

Откъм монитор, първите няколко седмици ще се върже с един 22 инчов Phillips (не знам кой модел точно) от 2011г. с VGA и DVI входове, а след това ще се закупи този монитор - https://www.technopolis.bg/bg/Monitors/Monitor-SAMSUNG-LC27F390FHUXEN/p/501672

Благодаря предварително.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена, че няма да се овърклоква нищо и не смятам да ъпгрейдвам следващите няколко години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и с AMD платформа НО... За новите им процесори /напр. R 2600/, новите дъна започват от 300лв., а за да ги подкарат по-евтините дъна е нужен ъпдейт на биос, за който пък трябва да уговаряш някого да ти го направи. Другия вариант е да вземеш предишно поколение процесор на AMD  - R1600, с който всички дъна на AM4 са съвместими. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, SageNaruto написа:

Картата ако може да е GTX 1060 6GB, Не държа да има SSD.

http://nikem-bg.net/cart/60908p1r60465p1r59692p1r57914p1r55985p1r57908p1r58117p1r59704p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Joss Bomon написа:

Може и с AMD платформа НО... За новите им процесори /напр. R 2600/, новите дъна започват от 300лв., а за да ги подкарат по-евтините дъна е нужен ъпдейт на биос, за който пък трябва да уговаряш някого да ти го направи. Другия вариант е да вземеш предишно поколение процесор на AMD  - R1600, с който всички дъна на AM4 са съвместими. 

Кой вариант според теб е по-добър - с Intel или с AMD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих искал да те подведа нито в едната, нито в другата посока... Крайното решение трябва да си е лично твое.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря. Втората интелска конфигурация без SSD ми допада. Предполагам от никем ще ми я сглобят без видео картата, нали? И ще има ли проблем при свързването с Phillips монитора който споменах? Извинявам се ако някои въпроси са глупави, но не съм супер навътре с нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, SageNaruto написа:

И ще има ли проблем при свързването с Phillips монитора който споменах? Извинявам се ако някои въпроси са глупави, но не съм супер навътре с нещата.

Ако имаш само VGA кабел няма да стане:

71-9v3rIQFL._SY355_.jpg

Вариант 1- Вземаш си DVI кабел: https://www.dekada.com/vcom-кабел-dvi-241-dual-link-m-m-cg44115m-p-1451.html

81wY3seEr7L._SL1500_.jpg

Вариант 2 - Вземаш си активен преходник от HDMI или DisplayPort към VGA: https://www.dekada.com/vcom-адаптер-adapter-hdmi-m-to-vga-f-cg591b015m-p-2249.html

Като ползваш VGA кабел (който предполагам имаш)

2-14120Q03923102.jpg&w=240&h=130&page=pr

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, SageNaruto написа:

Добре, благодаря. Втората интелска конфигурация без SSD ми допада. Предполагам от никем ще ми я сглобят без видео картата, нали? И ще има ли проблем при свързването с Phillips монитора който споменах? Извинявам се ако някои въпроси са глупави, но не съм супер навътре с нещата.

Монитора ти има DVI вход, но е важно какъв точно е, защото външната карта /GTX 1060/ и вградената в процесора са на DVI - DL и ще ти трябва точно такъв кабел /без 4-те аналогови пина/

index.php?action=dlattach;topic=37326.0;

5048_doc2.jpg

За сглобяването трябва изрично да им кажеш, когато се обадят за потвърждаване на поръчката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като ти се обадят и потвърдиш поръчката /обикновено преди обед в работен ден между 9 и 11, но може и по-късно/, следва сглобяване, опаковане и изпращане, които могат да станат в деня на обаждането, но може и на следващия ден. Доставката до офис или адрес я сложи още един ден. Гледай да пуснеш поръчката днес или най-късно до Вторник, за да дойде пратката до Събота най-късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.06.2018 г. в 16:25, Joss Bomon написа:

Охлаждането на тази кутия добро ли е? И предполагам няма да се налага да ходя допълнително до сервиз за да правят нещо с BIOS на процесора нали?
Също така относно Варио искам да попитам дали чрез обаждане потвърждават поръчките или чрез имейл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията си има всичко и биоса е какъвто трябва за въпросния процесор. Задължително ще ти се обадят за потвърждение, но внимавай с имейлите, че сайта им изпраща фалшиви такива с прикачени файлове и рекламни линкове, който в никакъв случай не трябва да отваряш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Joss Bomon написа:

Кутията си има всичко и биоса е какъвто трябва за въпросния процесор. Задължително ще ти се обадят за потвърждение, но внимавай с имейлите, че сайта им изпраща фалшиви такива с прикачени файлове и рекламни линкове, който в никакъв случай не трябва да отваряш.

Съобщенията не са от Варио. Тук е обяснено. Аз също получих едно преди повече от месец в пощата си, в последствие и мейл от Варио.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, SageNaruto написа:

Охлаждането на тази кутия добро ли е?

Една подробност има за кутията - идва с два вентилатора монтирани зад предния панел. От тебе се иска да свалиш панела и да развиеш 4 видии на горния вентилатор и да го преместиш на задния панел срещу процесора. Важно е да спазиш посоката - както виждаш вентилатора монтиран на предния панел, така трябва да го монтираш на задния от вътрешната страна. Ако това ти се струва че няма да можеш да го направиш, вземи тази  или тази кутия или си поръчай допълнително един вентилатор.

attachment.php?attachmentid=176595&stc=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опцията с допълнителния вентилатор ми допада повече. Дали от никем може да ми го монтират?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@SageNaruto

Ще има добър поток ако създадеш такъв. Кутията иначе изглежда адекватна и не е запушена от никъде. Тук температурите са добри, но процесора макар и клокнат е делиднат и са добавени два изкарващи Fractal Design Dynamic X2 GP-12 в допълнение към фабричните. Тествано е със нереферентна карта. Тук обаче препоръчват единия от предните вентилатори да се премести отзад като изкарващ в резултат на което температурите на процесора падат драстично. Все пак трябва да се вземе в предвид факта че компонентите са изцяло пасивно охладени. Ако са със активно охлаждане разликите ще са доста по-малки.

Съвет  - Независимо дали избереш AMD или Интел не си осакатявай системата със памет във едноканален режим -  Assassin's Creed: Origins, Far Cry 5 , Dishonored 2, Watch Dogs 2, Witcher 3: Wild Hunt. Тези графи показват минималните и средните кадри, а не frame pacing резултати (времето между показването на отделните кадри). Със двойно по-малко теоретична пропусквателна способност, освен по-малко кадри, ще имаш и доста по-непостоянна консистенция между отделните кадри. Ако купуваш от никем вземи две от тези. Ако поръчваш от Варио - Този кит. Ако мислиш да сглобяваш чарковете сам най-добре вземи него, доставката му е безплатна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност няма да го сглобявам сам и затова попитах дали от никем ще могат да направят тази завъртулка с вентилатора срещу процесора. Иначе добре, ще взема 2 x 8 gb от никем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, SageNaruto написа:

Със сигурност няма да го сглобявам сам и затова попитах дали от никем ще могат да направят тази завъртулка с вентилатора срещу процесора. Иначе добре, ще взема 2 x 8 gb от никем.

Ако не развиват и завиват видиите на ръка, а ползват винтоверт, ще им отнеме по-малко от минута, но трябва да уточните и тази подробност когато се обадят за потвърждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами охлаждането при Zalman кутиите които предложи как е? При тях трябва ли да се прави нещо допълнително?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, SageNaruto написа:

Ами охлаждането при Zalman кутиите които предложи как е? При тях трябва ли да се прави нещо допълнително?

Не. Там вентилаторите осигуряват потока от картинката от горния ми пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, SageNaruto написа:

Zalman R1 не е твоята кутия ако искаш добри температури. Има редица минуси, за който може да разбереш тук - цък. Z3 също не е особено добра - цък. Възможно е Z3 поне да няма някой от минусите на R1 като недостатъчно пространство за предния вентилатор, но двете изглеждат доста сходно, най-вероятно използват една основа. Все пак и двете са кутии са на над четири години и идват със отличителните признаци на кутия от 2013-2014г. Ако може да си позволиш Focus G по-добре купи нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важен е въздушния поток, а кутията ако ще и картонена да е. Монтирал съм конфигурации и в двата залмана, и не съм срещал изкифлена кутия, като тази на клипа с оня рошльо - сякаш някой я е подхвърлял и подритвал нееднократно... Вентилаторите им са монтирани фабрично, и няма какво да се занимава повече с тях. От никем ще му монтират всичко, а кутията ще стои под някое бюро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.