Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ами ако при Zalman кутиите не трябва да се прави нищо допълнително, предпочитам този вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат

Важен е въздушния поток, а кутията ако ще и картонена да е .

Това мисля, че вече трябва да му е ясно на @SageNaruto. Това не променя факта, че R1 не е правена със идеята за добър въздушен поток.

Цитат

Монтирал съм конфигурации и в двата залмана, и не съм срещал изкифлена кутия, като тази на клипа с оня рошльо - сякаш някой я е подхвърлял и подритвал нееднократно...

Значи може да потвърдиш със ясна ръка на сърцето, че кутията няма следните минуси:

- Пластмасовата решетка над вентилаторите на горния панел блокира изкарващия въздух на вентилаторите, тоест създава ''турболентност'' която на свой ред е виновна за неприятен шум/лоша производителност.

- Липса на достатъчно отстъп за вентилаторите на предния панел, който да не задушава работата им.

- Капака на предния панел се гъне като червей и ''шумоизолиращия'' материал е част от него само за да го подсили, се рони със лекота.

- Горния панел е неравен. Панелите не са успоредни един със друг.

- Четирите стойки на кутията имат калпави гумени подложки, който я карат да се хлъзга като по лед.

- Труден монтаж на страничния панел заради по-горе изброените минуси.

- Лесно изваждаш/потъващ се плексигласов прозорец на страничния капак.

- При използване на максималната мощност на вентилаторите вградения им контролер не подава стабилно 12v. напрежение.

- Не достатъчна добра възможност за менажиране на кабелите отпред и в задната част на кутията, заради малкото пространство.

- Проблемни със завинтване на винтовете на разширителните слотове за видео картата, най-вероятно отново заради липса на успоредност.

- Липса на гумени подложки против вибрации на твърдия диск.

- Некачествен преден прахов филтър.

Ако всичките тези проблеми не присъстват значи Zalman сериозно са подобрили кутията от състоянието и във ревюто. Ще се радвам да споделиш какви са нововъведенията/подобренията и как са осъществени.

преди 5 часа, SageNaruto написа:

Ами ако при Zalman кутиите не трябва да се прави нищо допълнително, предпочитам този вариант.

Ако не можеш/не искаш да монтираш/преместиш един вентилатор на кутия по-добре не се занимавай със DIY сглобяване. Затова си има конзоли, не че и те са напълно необслужваеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Inno написа:

Ако всичките тези проблеми не присъстват значи Zalman сериозно са подобрили кутията от състоянието и във ревюто. Ще се радвам да споделиш какви са нововъведенията/подобренията и как са осъществени.

Ако не можеш/не искаш да монтираш/преместиш един вентилатор на кутия по-добре не се занимавай със DIY сглобяване. Затова си има конзоли, не че и те са напълно необслужваеми.

В такъв случай имаш ли предложение за кутия с добър въздушен поток до 100 лв. без да трябва допълнителни модификации?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, SageNaruto написа:

В такъв случай имаш ли предложение за кутия с добър въздушен поток до 100 лв. без да трябва допълнителни модификации?

Вече споменатата Focus G. И тя не предлага много пространство за работа зад кутията, но ако искаш основа за въздушен поток това е кутията. Може да купиш един вентилатор за изкарващ или да преместиш един от предните. Това за мен не е модификация и е елементарно, или поне се надявам да е при въпросната Ако сложиш евтина кула на i5 8400 (ако вземеш него) може би няма да се наложи. Ryzen Р5 1600 идва със ''downdraft'' охладител, който е напълно достатъчен, но и двата процесора имат изключително ниска консумация и главния източник на топлина ще е видео картата. Ако няма да използваш 5.25'' устройства може да махнеш гнездата (и при нея не е възможно без модификации), а при въпросните Zalman кутии е невъзможно без истински модификации, както написах са кутии със интериор характерен за 2013-2014 ерата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Inno написа:

Човек, ти се мъчиш да сравняваш екстрите на евтина кутия, с екстрите на тройно по-скъпа. И да, както казах, кутиите на залман които са минали през мен си бяха читави и без цитираните неравности и несъответствия.

Никакви "кули" няма да слага на 8400, а и лично той няма да монтира и свързва нищо. Всичко е в ръцете и отговорността на сглобяващия машината.

Годината няма никакво значение. Отдаваш прекалено голямо внимание на най-несъществения компонент - кутията. Има ли правилен поток, това му е достатъчно. Нито ще клоква, нито ще монтира водни, нито ще добавя нещо, а филтрите колкото помагат, толкова могат и да вредят ако не се обслужват своевременно.

Тая седмица вече може да я отпише, а за следващата цени и наличности могат да се променят. Аз спирам с коментарите в тази тема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Joss Bomon написа:

Човек, ти се мъчиш да сравняваш екстрите на евтина кутия, с екстрите на тройно по-скъпа. И да, както казах, кутиите на залман които са минали през мен си бяха читави и без цитираните неравности и несъответствия.

Никакви "кули" няма да слага на 8400, а и лично той няма да монтира и свързва нищо. Всичко е в ръцете и отговорността на сглобяващия машината.

Годината няма никакво значение. Отдаваш прекалено голямо внимание на най-несъществения компонент - кутията. Има ли правилен поток, това му е достатъчно. Нито ще клоква, нито ще монтира водни, нито ще добавя нещо, а филтрите колкото помагат, толкова могат и да вредят ако не се обслужват своевременно.

Тая седмица вече може да я отпише, а за следващата цени и наличности могат да се променят. Аз спирам с коментарите в тази тема. 

Нищо не сравнявам, къде си видял да сравнявам кутия за 70-80 лева със такава за 200-250 лева ? Годината има значение и още как, но повечето от минусите на R1 са заради липса на контрол на качеството и некадърност, а не заради факта че идва от вече отминала ера. Щом си имал достъп до кутиите и си ги тествал нямаше да е зле да отговориш на поне половината от въпросите.

Аз не отдавам внимание, просто човека иска кутия със добър поток, а R1 е всичко друго, но не и това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Joss Bomon написа:

Да, в събота ще я поръчам защото ми казаха от никем, че искат 200 лв капаро и ще мога в понеделник да ги преведа та се надявам наличността на компонентите да не се промени до тогава. Иначе видео картата е поръчана и я чакам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Inno написа:

Аз не отдавам внимание, просто човека иска кутия със добър поток

Май не си чел темата от началото. Аз бях този, който му каза са съществуването на такова понятие като въздушен поток. Не ме цитирай повече. Казах, че каквото съм имал да кажа съм го казал и за мен темата е приключена.

... сега е времето, някой да започне да го убеждава, колко е сбъркал с избора на платформа и да започнат "кандърмите" за AMD конфигурация... после да се появи друг, който да сподели "голямата" новина, че  се очакват нови видео карти след няколко месеца и ако не изчака ще се набута... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Май не си чел темата от началото. Аз бях този, който му каза са съществуването на такова понятие като въздушен поток. Не ме цитирай повече. Казах, че каквото съм имал да кажа съм го казал и за мен темата е приключена.

... сега е времето, някой да започне да го убеждава, колко е сбъркал с избора на платформа и да започнат "кандърмите" за AMD конфигурация... после да се появи друг, който да сподели "голямата" новина, че  се очакват нови видео карти след няколко месеца и ако не изчака ще се набута... 

Чакането не ми е вариант, та каквото иска да се случва с нови видео карти, падане на цени и тн. Иначе лично ти кой от двата Zalman-a би ми препоръчал? И разликата при охлаждането между Zalman кутиите и Focus G с допълнителния вентилатор за процесора голяма ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Joss Bomon написа:

Бил съм те цитирал, да не бъркаш темата със някоя друга ? Да, забелязах че си предложил да сложи един от предните вентилатори на Focus-а отзад, учудващо горния, в което не виждам логиката.

Каквото каза, каза, но не сподели именно най-важните детайли и минуси характерни за R1, или пък ги няма и са изчистени със последвали ревизии ? Това че горните вентилатори при R1 не са способни да изкарват въздуха както трябва за мен е голям минус, ако проблема е решен и R1 кутиите, който са в продажба към днешна дата са без въпросните минуси, то човек може да се замисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, SageNaruto написа:

Иначе лично ти кой от двата Zalman-a би ми препоръчал? И разликата при охлаждането между Zalman кутиите и Focus G с допълнителния вентилатор за процесора голяма ли е ?

Няма никаква разлика. Допълнителния вентилатор ти го предложих за осигуряване на просто казано "течение" /въздушен поток/ в кутията. Дебита на вкарвания и изведен въздух трябва да е приблизително еднакъв, а фокуса блъска въздух навътре, а няма кой да го изведе.Затова ти казах да се премести единия преден вентилатор на задната страна. На залманите входящ и изходящ въздух е по-балансиран фабрично. Ако не вземеш фокуса, този залман по-ми допада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Няма никаква разлика. Допълнителния вентилатор ти го предложих за осигуряване на просто казано "течение" /въздушен поток/ в кутията. Дебита на вкарвания и изведен въздух трябва да е приблизително еднакъв, а фокуса блъска въздух навътре, а няма кой да го изведе.Затова ти казах да се премести единия преден вентилатор на задната страна. На залманите баланса на входящ и изходящ въздух е по-балансиран фабрично. Ако не вземеш фокуса, този залман по-ми допада.

Не стига че си фантазираш и се държиш високомерно , а сега и подлъгваш човека. Ти май дори не си и изгледал видеото на въпросния ''рошльо'' ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Inno написа:

и се държиш високомерно

Аман от комплексари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Аман от комплексари.

Аман от хора, който губят времето на хората, бих казал аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре ли ще се почувстваш, и ще ти порасне ли някоя част от тялото, ако някой обърне внимание на твоите писания ?!

Моля, заповядай - ти си на ход - обяснявай и препоръчвай и дано се почувстваш по-добре и по-значим. Хората които разбират не се впускат в полемики и обяснение /виж @Roujin Z/. Дават си предложението и точка. Който иска да чете, да гледа клипове и да си преценява. Други като тебе, вместо да дадат конкретно предложение се хващат за нечие друго, и започват да развиват тема с размисли и разсъждения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Joss Bomon написа:

По-добре ли ще се почувстваш, и ще ти порасне ли някоя част от тялото, ако някой обърне внимание на твоите писания ?!

Моля, заповядай - ти си на ход - обяснявай и препоръчвай и дано се почувстваш по-добре и по-значим. Хората които разбират не се впускат в полемики и обяснение /виж @Roujin Z/. Дават си предложението и точка. Който иска да чете, да гледа клипове и да си преценява. Други като тебе, вместо да дадат конкретно предложение се хващат за нечие друго, и започват да развиват тема с размисли и разсъждения...

Аз нямам такъв нагон, но не съм сигурен как е при теб със нападките и поведението ти.

Попитах дали при R1 се наблюдават въпросните минуси, който присъстват във бройката, която е тествана от GamersNexus. Ти написа че липсват неравностите и несътветствията, но не спомена за минусите касаещи потока, а именно потока е критерия за избор на кутия. Написа че си сглобявал конфигурации със двете, но едно е да сглобяваш друго е да тестваш и да знаеш как е произвдоителността а ''рошльото'' го е направил. Аз дадох моето предложение още на първата страница. Аз ли съм този, който не чете темата и мненията на останалите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.06.2018 г. в 22:37, Roujin Z написа:

При твоята конфигурация ще трябват ли някакви допълнителни модификации? Аз вече поръчах 1060 картата от Варио която Joss Bomon предложи, но това едва ли ще е проблем ако реша да взема твоя вариант. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл? Очевидно някой трябва да сглоби частите... 

п.с. Зотака с един вентилатор определено не е добър избор сравнение с тази която съм сложил но това е отразено и в цената.

Между другото когато пусках линка цената на конфигурацията беше с 20 лв. по-ниска тоест точно по-бюджета.

Явно има леко увеличение на цените което се отразява на крайната цена и което и предложение да вземеш от там ще има малко по-висока цена.

Също така паметта се е изчерпала. Следващата подобна е с 15 лв. по-скъпа - http://nikem-bg.net/computer-components/TEAMGROUP-DARK-PRO-2x8GB-DDR4-3200MHz--TDPRD416G3200HC16ADC01/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точното сравнение е следното - малко повече фабричен клок за едната карта и по-висока цена /696 лв. и 36м./, срещу две години повече гаранция /60м./ за другата и по-ниска цена /621 лв./ при 4% разлика в производителността:

https://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3687&gid2=3611&compare=Nvidia GeForce GTX 1060 Inno3D iChill X3-vs-Nvidia GeForce GTX 1060 Zotac Mini 6GB

А за наличностите и цените му говорих... и беше в неделя... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря за реални неща като охлаждането. Дори да са на едни честоти очевидно едната е по-добра. Колкото до клока той не е проблем и очевидно с по-добро охлаждане е още по-малък.

Принципно "минито" е за MiniITX и няма логика да се завира в нормална кутия където може да се сложи и карта с нормално охлаждане.

Цената е плюс да поне в момента понеже извън промоция не е по-евтина като гледам и хич не е изгодна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса беше за избора - 4% повече производителност за почти 80лв. отгоре, или още две години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не въпроса е за по-качествената карта и цената. Ако честотите им бяха еднакви пак бих препоръчал iChill. Това въобще не го взимам под внимание.

Не се търси Mini-ITX конфигурация тоест няма ограничения и единствения плюс на Зотака остава намалената цена.

Като със всички стоки и тук може да вземем евтино ако това търсим. Гаранцията е хубаво нещо но като виси по-сервизи или опрем до КЗП за да си вземем парите не е приятно.

Всъщност скъпото не винаги е по-качествено. Например на никого не препоръчвам  Ariston Velis които са скъп боклук а сервиза им не струва но това е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Based from the table above, the Asus ROG STRIX GTX 1060 O6G Gaming, Gainward GTX 1060 6GB Phoenix GS and Palit GTX 1060 Super JetStream have the highest clock speeds right out of the box. The STRIX GTX 1060 O6G Gaming has the highest and on paper is the fastest GTX 1060 around after setting the card to OC mode. But this doesn’t mean that the rest of the GTX 1060s from other brands can’t keep up with Asus’. Like I said, all of these non-reference cards are basically powered by the same GPU core. This means, if you have MSI’s GTX 1060 or Inno3D’s, you could overclock the card to match (or even surpass) the OC clock speed of the Asus STRIX 1060 card.

https://thepcenthusiast.com/geforce-gtx-1060-compared-asus-evga-msi-gigabtye-zotac/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

@Joss Bomon  @Roujin Z Не говори за честоти а за качество на картата. Zotac 1060 Mini със малкото си PCB и охладител просто няма шанс да държи същите честоти като някоя от изброените карти. Няма и никакъв смисъл да се купува гореща и малка карта като нея за ATX конфигурация, при това на цена от 620 лева. Единствената 1060 6гб. която долу-горе си струва е тази.

преди 10 часа, SageNaruto написа:

При твоята конфигурация ще трябват ли някакви допълнителни модификации? Аз вече поръчах 1060 картата от Варио която Joss Bomon предложи, но това едва ли ще е проблем ако реша да взема твоя вариант. 

Най-добре я върни и вземи KFA картата, освен ако не държиш на ултра компактна карта. Вентилатора никога не спира да се върти, термоподложките на мосфетите не са добри или по-скоро монтажа на радиатора е зле - '' Прижим средний, в центре присутствует что-то вроде горба, и с центральными транзисторами контакт хуже. '' и по-късно '' В случае с пастой для GPU так и произошло, температура графического процессора стала достигать 75-76°C, зато после пересборки радиатора зоны VRM и последующего закручивания винтов удалось снизить нагрев с 89°C до 83°C. ''. Шумна е и държи високи температури - цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.