Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Предполагам ще има добър въздушен поток с тази кутия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При наличието на два вентилатора няма как да няма въздушен поток. Кутията има само един изкарващ отзад - https://www.fsp-europe.com/cmt110/

За това е добавен споменатия вентилатор които ще бъде монтиран отпред да вкарва студен въздух.

Принципно има възможност и за повече ако някой ден ти скимне да се занимаваш с глупости и ти се харчат пари.

Лично за мен щеше да е най-добре кутията да няма нито един вентилатор и да е още малко по-евтина за да си ги избере сам човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе от никем за колко време сглобяват и изпращат конфигурация до друг град? 

Аз още утре ще я поръчам за да не се промени наличността/цената на частите пак, но капарото ще мога да го преведа чак в понеделник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам представа но тъй като утре е петък нищо няма да стане тази седмица. Най-рано сряда бих казал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попринцип искам в другия петък да пристигне, тоест би трябвало да е готово до тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, SageNaruto написа:

Ами сега имам дилема за избор на карта тъй като Zotac AMP версията към която се бях насочил скочи от 646 до 668 лв и се чудя какво да правя.

Вземи KFA картата, докато EMAG докато не променят цената й на ''нормалното'' ниво - 650 лева. Най-разумното и балансирано решение е. Ще ти останат пари и за 120/128GB или по-евтино 240GB SSD.

преди 10 часа, SageNaruto написа:

Във Варио изведнъж на някои карти доста им падна цената като например на тази - https://www.vario.bg/asus-dual-geforce-gtx-1060-dual-gtx1060-6g-90yv09x4-m0na00. На какво се дължи това?

Най-вероятно изчистване на залежали наличности, не от страна на Варио.

преди 9 часа, Roujin Z написа:

Защо просто не си купиш качествена карта? Дори Palit/Gainward имат добри изпълнения. Всичките модели дето гледаш са елементарни и дори нямат задна планка.

https://www.vario.bg/inno3d-geforce-gtx-1060-ichill-x3-v2-c106f2-3sdn-n5gsx
https://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1060-gaming-6g-v328-012r
https://www.vario.bg/gainward-geforce-gtx-1060-phoenix-3729

Със какво Asus Dual е по-малко качествена карта от Palit Jetstream/Gainward Phoenix ? По какъв начин помага задната карта на въпросните три карти и не е сложена по чисто естетически причини ? При доста карти задната планка само влошава температурите, тоест има негативен ефект.

Компромис е варианта с по-доброто охлаждане AMP или Азиса но разликата в парите с топ-модел не е толкова съществена.

При паметта също е прекалено. Вземи си на 2666MHz разликата в цената е минимална - http://nikem-bg.net/computer-components/8G-DDR4-2666-ADATA/

Как така не е голяма разликата със топ модел ? Цената на Asus Strix започва от 750 лева и достига до 850. Gigabyte GTX 1060 Xtreme Gaming също е във този ценови клас, но не се намира в момента на територията на страната. Inno3d iChill не е топ карта, а Palit Jetstream/Gainward Phoenix още по-малко.

Каква ще е разликата между  JEDEC 2400 и 2666 или просто да избере по-голямото число заради чисто психологически причини ?

преди 9 часа, SageNaruto написа:

В крайна сметка конфигурацията е добър вариант нали? Единствено рамта ще променя защото разликата в парите е никаква. Иначе ако съм с iChill поне няма да го мисля охлаждането защото с тези 3 вентилатора няма как да не е добро. :D

Добро е, но е всичко друго но не и практично/разумно. Картата си има минуси и не е перфектна - ревю. За мен 700 лева за 1060 6gb е обир по пладне.

преди 9 часа, Joss Bomon написа:

Можеш да вземеш по-евтино дъно, но с 2 слота за памет. Тогава по-добрия вариант е да вземеш една плочка памет от 16GB и да имаш възможност за добавяне на още една такава и влизаш в бюджета:

http://nikem-bg.net/cart/58160p1r59101p1r58253p1r60908p1r59704p1r60657p1r58222p1rf.html

Изобщо не е добра идея да купува най-орязаното дъно, абсолютно безперспективно е. Да загуби ползата от двуканалния режим също е абсурдно.

При наличието на два вентилатора няма как да няма въздушен поток. Кутията има само един изкарващ отзад - https://www.fsp-europe.com/cmt110/

За това е добавен споменатия вентилатор които ще бъде монтиран отпред да вкарва студен въздух.

Принципно има възможност и за повече ако някой ден ти скимне да се занимаваш с глупости и ти се харчат пари.

Лично за мен щеше да е най-добре кутията да няма нито един вентилатор и да е още малко по-евтина за да си ги избере сам човек.

Поток ще има, но дали вентилаторите ще имат достатъчно достъп до студен въздух ? Отпред уж е перфорирана, но не намирам никакви тестове на кутията, затова не мисля, че е добра идея да се излагат заключения. Все пак ако ти или някой друг я е тествал - нека сподели впечатленията си във темата. Не ми харесва факта че отгоре е запушена и има само един слот за вентилатор, както и кожуха на захранването. Теглото от 3.74кг. не вдъхва доверие, но и Focus-а не е цвете за мирисане със 4.5кг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Inno написа:

Да загуби ползата от двуканалния режим също е абсурдно.

Ето ти малко цитати от твоя любим сайт с "рошльото":

Цитат

When we visited MSI in California during our 2013 visit (when we also showed how RAM is made), they showed us several high-end laptops that all featured a single stick of memory. I questioned this choice since, surely, it made more sense to use 2x4GB rather than 1x8GB from a performance standpoint. The MSI reps noted that "in [their] testing, there was almost no difference between dual-channel performance and normal performance." I tested this upon return home (results published in that MSI link) and found that, from a very quick test, they looked to be right. I never got to definitively prove where / if dual-channel would be sorely missed, though I did hypothesize that it'd be in video encoding and rendering.

shogun2-1.jpg

shogun2-2.jpg

cinebench-results.jpg

Заключение:

Цитат

Despite all that I thought I knew leading up to our MSI meeting last July, dual-channel just isn't necessary for the vast majority of the consumer market. Anyone doing serious simulation (CFD, parametric analysis) will heavily benefit from dual-channel configurations (~17.7% advantage).

Цитат

Gamers, mainstream users, and office users shouldn't care. Actually, at the end of the day, the same rule applies to everyone, simulation pro or not: It's density and frequency that matters, not channeling. Quad- and better channels theoretically have a more profound impact, but this is in-step with the increased density of kits that are targeted for quad-channel platforms.

Цитат

As for whether it's "worth it" to get a kit of two, the answer is generally going to be yes -- but primarily because it's rare not to find a good deal with two sticks. If you're on a budget or an ultra-budget and are trying to spare every $5 or $10 you can, then perhaps grab a single stick of RAM. It feels so wrong saying that, but we have to trust the results of this test, and the results say that it simply doesn't matter for those types of users. Anyone building a ~$500 or cheaper system shouldn't spend the time of day being concerned about 2x4GB vs. 1x8GB as long as the price works out in their favor. Price is the biggest factor here, and with recent fluctuations, you're just going to have to check the market when you're buying.

https://www.gamersnexus.net/guides/1349-ram-how-dual-channel-works-vs-single-channel

преди 3 часа, Inno написа:

Поток ще има, но дали вентилаторите ще имат достатъчно достъп до студен въздух ? Отпред уж е перфорирана

Не е задължително достъпа на въздух да е точно пред вентилатора. Някои кутии теглят студения въздух от долната част на предния панел чрез въздушна междина, която се намира в долната част на кутията и прехода към предния или от странични джобове в предния панел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, PANOV написа:

От 2004та тестове нямаше ли?

На тоя сайт си вярва, от него да чете. Темата е за двуканалния режим, а не за сравнение DDR3 vs DDR4 -> /която излезе точно в годината от която е статията - 2014/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Joss Bomon написа:

На тоя сайт си вярва, от него да чете. Темата е за двуканалния режим, а не за сравнение DDR3 vs DDR4 -> /която излезе точно в годината от която е статията - 2014/.

Аз него пускам по пързалката :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Ето ти малко цитати от твоя любим сайт с "рошльото":

Аз не вярвам сляпо на никоя медия. Всеки е възможно да е виновен/пристрастен/сбъркал. До доказване на противното - сравняване със поне няколко източника нищо не е сигурно. За протокола Gamers Nexus също имат издънки.

Цитат

The MSI reps noted that "in [their] testing, there was almost no difference between dual-channel performance and normal performance."

И си правиш изводите на базата на една игра ? Аз от цялата статия виждам само научни приказки и нищо черно на бяло. Не виждам и каква е тестовата платформа/видео карта. Цялото нещо ми изглежда като реклама на MSI и промишлените им мощности.

Само наивен човек може да излезе със мнението че няма ползва от двойно повече теоретична пропусквателна способност, а полза във игрите има и още как. Ето ти един тест на MSI GT75VR 7RF лаптоп със GTX 1080 -  Заповядай. Аз виждам драстични разлики. Графите показват само средните и минимални кадри, но не и frame pacing-а, а гаранцията че при едноканалната конфигурация frame pacing-а ще е нестабилен е пълна.Ето и още един тест със десктоп система включваща i7 7820X и 1080Ti - Заповядай. При рендъринг приложенията няма голяма разлика, но във игрите не е така. При някой е драстична. Отново липсват frame time графи, който ще онагледят картинката още по-добре.

Цитат

Не е задължително достъпа на въздух да е точно пред вентилатора. Някои кутии теглят студения въздух от долната част на предния панел чрез въздушна междина, която се намира в долната част на кутията и прехода към предния или от странични джобове в предния панел.

И мислиш това ще предложи същото количество свеж въздух колкото варианта със перфорирана решетка със подходящите филтри, който да не пречат на достъпа на въздух ?

Не знам защо си мислиш че пиша в темата за да се заяждам, въобще нямам такива намерения. Ако приемаш коментарите със някакъв негативен уклон уверявам те че такъв липсва.

Ето и тестове със H310 дъна във комбинация със i5/i7 процесори - Цък. Такова дъно да се окомплектова със i7 е много лоша идея.

п.с. Ти твоята 980Ti карта със процесор комбиниран с памет в едноканален режим ли я ползваш ?

преди 44 минути, PANOV написа:

Аз него пускам по пързалката :biggrin:

Много липсваше на всички. Моля те не прави опити да осираш темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/58160p1r60659p1r58253p1r60908p1r59704p1r59693p1r58117p1r60576p2rf.html - това е крайната конфигурация и вече е поръчана. Благодаря на всички за отделеното време, препоръки, съвети и прочие. Надявам се не съм ви изнервил много с глупави въпроси. :D
Сега започва чакането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Inno написа:

Много липсваше на всички. Моля те не прави опити да осираш темата.

Какво ме молиш бе, форумен герой. На сраното ли се изсрах? Тука се чешат някви езици, мен ми е забавно. Ай пишете си на воля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, PANOV написа:

Какво ме молиш бе, форумен герой. На сраното ли се изсрах? Тука се чешат някви езици, мен ми е забавно. Ай пишете си на воля.

Моля те да не си показваш детинския нрав във темата, очевидно. На мен ми е смешно че ти отне 10 минути да го измислиш.

преди 7 минути, SageNaruto написа:

http://nikem-bg.net/cart/58160p1r60659p1r58253p1r60908p1r59704p1r59693p1r58117p1r60576p2rf.html - това е крайната конфигурация и вече е поръчана. Благодаря на всички за отделеното време, препоръки, съвети и прочие. Надявам се не съм ви изнервил много с глупави въпроси. :D
Сега започва чакането.

Мен не си изнервил. Като сглобиш машината пише в темата дали картата има coil whine . Във ревюто на overclockers.ru пишат че се наблюдава.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някаква идея колко е гаранцията на частите от никем, защото не виждам къде пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорите и дъната са с 3 години без значение какво си избрал а паметите с 8 години (пише си).

Харда е версията с 3 години (пише си). iChill са с 3 години (пише си).  Захранването предполагам е с 5 г. (производителя дава 10 г.)

Вентилатора принципно също е с 10 г. но и тук масово ги режат гаранциите.

Кутиите са с 2 години.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@SageNarutoКакво стана със конфигурацията ? Наблюдава ли се coil whine при картата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.