Премини към съдържанието
iliapo

Грешка 0х8007045d при инсталация на уиндоус

Препоръчан отговор

Здравейте! 

От няколко дена насам се опитвам да инсталирам уиндоус на лаптопа си чрез usb, тъй като самият лаптоп няма двд записвачка. Опитах няколко версии на уиндоус, форматирах няколко пъти флашката, но всичко е едно и също... 

В момента лаптопа няма уиндоус, защото му форматирах ц-то по погрешка, докато все още имаше такъв. 

Същата грешка (0х8007045d) ми се появява и когато се опитам да изтрия или форматирам по време на инсталация. 

Бих се радвал на помощ, ако може някой да помогне преди евентуално да го занеса на сервиз. 

Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на лаптопа, състояние на твърдия диск, операционна която се опитваш да сложиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Модел на лаптопа, състояние на твърдия диск, операционна която се опитваш да сложиш?

Моделът на лаптопа е Lenovo 100-14IBY.

Състоянието на хард диска нямам представа какво е. Не знам и от къде мога да проверя.

Операционната система, която се опитвам да инсталирам е Windows 7 64bit. Но както казах, пробвах и други операционна система (windows 8.1) и грешката е същата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кратка справка в Гугъл (това е търсачка в интернет) показва, че тази грешка се появява най-често от повредена флашка (лоши сектори), но може да бъде породена и от липсващи байтове данни в ИСО-то на операционната система, която си свалил. Или с други думи - не си досвалил ИСО-то както трябва. Използвай rufus, за да качиш Уиндоуса на флашката и ако пак ти даде грешки (или дори същата грешка), пробваш с тази програма да си оправиш флашката: https://www.easeus.com/data-recovery-solution/usb-flash-pen-drive-repair-tool.html . Ако пак не стане - купуваш нова флашка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, rado84 написа:

Кратка справка в Гугъл (това е търсачка в интернет) показва, че тази грешка се появява най-често от повредена флашка (лоши сектори), но може да бъде породена и от липсващи байтове данни в ИСО-то на операционната система, която си свалил. Или с други думи - не си досвалил ИСО-то както трябва. Използвай rufus, за да качиш Уиндоуса на флашката и ако пак ти даде грешки (или дори същата грешка), пробваш с тази програма да си оправиш флашката: https://www.easeus.com/data-recovery-solution/usb-flash-pen-drive-repair-tool.html . Ако пак не стане - купуваш нова флашка. 

Благодаря много! След малко ще пробвам с друга флашка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iliapo написа:

Благодаря много! След малко ще пробвам с друга флашка!

Пропуснах да спомена, че има и трети вариант - да ти е прецакан хард дискът, но все пак първо се увери, че проблемът не е от флашката. Карай с проблемите един по един.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, rado84 написа:

Пропуснах да спомена, че има и трети вариант - да ти е прецакан хард дискът, но все пак първо се увери, че проблемът не е от флашката. Карай с проблемите един по един.

image.thumb.png.36e0dc59b0ba14cb035b648c43e21ed4.png

Това ми се появи след сканирането. От тук накъде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти е това сканиране? Нали искаш да направиш нова инсталация, това какво е, което си го дал последно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

За какво ти е това сканиране? Нали искаш да направиш нова инсталация, това какво е, което си го дал последно?

Това е програмката, която ми препоръча rado84, за да оправя флашката ако евентуално има проблем, но нещо не я схващам. 

Виждам, че е насочена към това да възстановява разни неща, но не знам какво точно трябва да правя с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако грешката ти се появява при опит да изтриеш/форматираш твърдия диск при инсталацията, най-вероятно той има проблем. Може да пробваш да запишеш на USB с Rufus компилацията на Sergei Strelec, там има инструменти за тестове и диагностика:

https://www.google.com/search?q=sergei+strelec&ie=utf-8&oe=utf-8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича на хардуерен проблем с твърдия диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес пробвах с чисто нова флашка и проблемът е същият. Явно проблема е в харда :)

Благодаря ви за помощта все пак. Тия дни ще го водя на сервиз :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, не ми остана време да отида до сервиз, понеже трябваше да пътувам извън страната, а тук цените за ремонти са на безбожни цени...

Моля ви помогайте! 

Надстроих си биоса да е през легаси; с ровене в нета разбрах, че и формата ми е мбр; пробвах някви неща от клипчета с дискпарт и нищо...

И нито ми дава да трия дялове, нито да форматирам... :crying10:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай диска на друг компютър или с някоя live линукс/windows дистрибуция - "Sergei strelec" "Hirens boot cd". Купи нов диск и го смени.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Тествай диска на друг компютър или с някоя live линукс/windows дистрибуция - "Sergei strelec" "Hirens boot cd". Купи нов диск и го смени.

Лаптопа е идеапад на леново и няма ДВД, а само за флашка. Купил съм нова и не става...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво не става, да запишеш някоя от тези дистрибуции на USB, да заредиш и така да тестваш диска ли? Кой ти каза, че не става? Идеята беше да купиш нов HDD/SSD и да го смениш, щом този не работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да разкачиш твърдия диск и да стартираш машината от флашката?
Направи си флашка със sergei strelec

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Можеш ли да разкачиш твърдия диск и да стартираш машината от флашката?
Направи си флашка със sergei strelec

До сега никога не съм правил нещо подобно. А програмката, която ми препоръча нещо като rufus ли е?

Raze, да така тествах. С нова флашка и различни ОС-и и историята е същата.

Аз даже нямам представа дали е от харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Можеш ли да свалиш твърдия диск? Не си дал точен модел на лаптопа.
Идеята на свалянето е да се елиминира като проблемен модул, за да се зареди системата от флашка (със стрелец примерно).
Можеш ли да ползваш друга машина, на която да се направи флашка със стрелец.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Можеш ли да свалиш твърдия диск? Не си дал точен модел на лаптопа.
Идеята на свалянето е да се елиминира като проблемен модул, за да се зареди системата от флашка (със стрелец примерно).
Можеш ли да ползваш друга машина, на която да се направи флашка със стрелец.

Това не мога да направя със сигурност. Не съм толкова навътре в нещата :/ 

Точнният модел на лаптопа е Lenovo Ideapad 100-14IBY.

Това със стрелеца не го разбрах, не съм чувал за това до сега.

Имам друг лаптоп под ръка, да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

По принцип тази грешка указва грешка от В/И операции на устройството.

Може за проба да забраниш в BIOS AHCI режима

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

По принцип тази грешка указва грешка от В/И операции на устройството.

В момента свалям Sergei Strelec, намерих и ето този урок -> https://windows7bulgaria.com/tutorials/article/81-използване-на-буутващa-winpe-флашка-за-инсталиране-на-windows/ и ще се надявам този път да стане! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.kaldata.com/forums/topic/250653-инсталиране-на-windows-без-външен-инсталационен-носител-на-bios-машини/

Преди да тръгнеш да инсталираш, направи диагностика на твърдия диск с инструментите на стрелеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, DarkEdge написа:

https://www.kaldata.com/forums/topic/250653-инсталиране-на-windows-без-външен-инсталационен-носител-на-bios-машини/

Преди да тръгнеш да инсталираш, направи диагностика на твърдия диск с инструментите на стрелеца.

Сега ще тръгна да я копирам на флашка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.