Премини към съдържанието
Роко

Блитц ауто София - опасната автокъща

Препоръчан отговор

Ходих до автокъща Блитц София за да купя кола от техния автопарк и бях дълбоко разочарован от това което видях там! Как е възможно да се рекламират за читави и съвършени  коли които са за автоморгата? Докога автоджамбазите ще ограбват хората с коли които са сглобени в задния двор и не стават за нищо друго освен за скраб?Държавата трябва да ги задължи да дават гаранция на всяка кола от 3 до 6 месеца която е закупена от тях! Тогава всички мошеници в този бранш ще изчезнат за по малко от месец.Не може такива коли да са на пътя,те са коли убийци! А шефа който ме посрещна на входа на автокъща Блиц Ауто започна да лъже най безсрамно за колата към която имах интерес.Лъжеше та се късаше,за годината,за километрите,за техническото състояние и за всичко за което можеше да се излъже.Такива хора са опасни за националната ни сигурност защото пращат по улиците ни коли убийци! И понеже това става с пълното тяхно знание и съгласие и безхаберие...може да се определи и като  някаква форма на тероризъм към обществото.

• Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има нужда от очила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Роко написа:

Ходих до автокъща Блитц София за да купя кола от техния автопарк и бях дълбоко разочарован от това което видях там! Как е възможно да се рекламират за читави и съвършени  коли които са за автоморгата? Докога автоджамбазите ще ограбват хората с коли които са сглобени в задния двор и не стават за нищо друго освен за скраб?Държавата трябва да ги задължи да дават гаранция на всяка кола от 3 до 6 месеца която е закупена от тях! Тогава всички мошеници в този бранш ще изчезнат за по малко от месец.Не може такива коли да са на пътя,те са коли убийци! А шефа който ме посрещна на входа на автокъща Блиц Ауто започна да лъже най безсрамно за колата към която имах интерес.Лъжеше та се късаше,за годината,за километрите,за техническото състояние и за всичко за което можеше да се излъже.Такива хора са опасни за националната ни сигурност защото пращат по улиците ни коли убийци! И понеже това става с пълното тяхно знание и съгласие и безхаберие...може да се определи и като  някаква форма на тероризъм към обществото.

Такъв е бизнеса пич, хората не продават карамфили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, hudyr написа:

Някой има нужда от очила.

Ми чете човекът драйвери ,а значи за  шофьори :ohmy:и пише възмутен и да предупреди да не купуваме коли от автокъщата.Мисля ,че трябва да му благодарим за предупреждението.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то може ли да се продава каквато и да е техника, ако ще и да е десета употреба, без гаранция...Или драги клиенте, сте търсили възможно най-тънко и сте поискали да ви се покаже наистина скрап-ът, който евентуално някой би могъл да Ви предложи "под масата" без фактуриране, или сте някой от друга фирма, хитро опитвайки се да наплюе конкуренцията, представяйки се за разочарован клиент...Нищо де, лоша реклама няма, може дори да сте служител на въпросната фирма, или дори самият собственик...Не е важно какво се пише за дадена фирма, важното е да се шуми с нейното име в публичното пространство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато има балъци ще има и тарикати. 

Никой не ви кара да им купувате колите. 

Впрочем, какви точно са ви забележките към колите в автокъщата - ръжда, износени гуми, спирачки....? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички автокъщи са така - тази въобще не е изключение.

А колкото до другото - разбирам те, но няма как да стане това, което искаш. Отговорността за състоянието на МПС- то, когато се движи по пътя е единствено и само на ВОДАЧА - дори не е и на собственика. Единствената институция, която също носи отговорност са пунктовете за ГТП. Като собственици на автомобилите, които продават в автокъщите, то същите не се движат по пътищата с тях - ако и да се движат, то пак си е за тяхна сметка и на никой друг. От момента, в който платиш колата и минете през нотариус - решението какво ще я правиш тази кола си го вземаш ти и само ти, и няма как друг да носи твоята отговорност пред закона. Никой не те задължава да я караш тази кола, дори напротив - има изисквания, които ти като собственик и/ или водач трябва да си изпълнил, за да имаш правото да се движиш с нея.

Така че прав си - наистина не може такива коли да са на пътя, но де факто те и не са на пътя, като клиент ти я купуваш извън пътя, а дали ще излезеш на пътя с нея, вече си е твоя работа и отговорност.

Инак гледам из мобилето има автокъщи, които и гаранции дават (и още куп услуги, като регистрация, ГО, ГТП и т.н.), но първо, че съответно това оскъпява колата и второ - ако ще разчиташ на тази гаранция ........

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе заеби тиа гаранции.Тяхната идея е някой да клъвне на доста оскъпената цена.После, ако се наложи те да си изпълнат тяхната част от уговорката, гледа да си мине, ако може с плюнка и свинска опашка най-много и това ти е гаранцията.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я поразгледай из Youtube поне десетина клипчета на тема АВТОХЛАМ че да ти просветне и да знаеш какво да гледаш.

На всичко от тези автокъщи се слага поне 1000 euro отгоре. Та всичко около любимата им цена 3850 е тотален скрап, докаран на автовоз. Катастрофирало, напудрено, с гърмели аирбеци. 

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, franchesko написа:

Абе заеби тиа гаранции.Тяхната идея е някой да клъвне на доста оскъпената цена.После, ако се наложи те да си изпълнат тяхната част от уговорката, гледа да си мине, ако може с плюнка и свинска опашка най-много и това ти е гаранцията.

Кола се купува с документ, не с уговорка. Селянията явно яко се шири и още има, в това число и млади хора, които сякаш живеят в каменната ера и по образование и по интелект.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Филипов написа:

Та всичко около любимата им цена 3850 е тотален скрап .....

Че е така - така е. Ала, ако някой смята, че до тези пари може да си докара от чужбина нещо различно - да заповяда и да си помисли за каква печалба би се занимавал с тази работа. Ясно е, че в масовия случай по автокъщите се опитват да чукат дявола у въздуха, но го има и другото - в масовия случай клиента не е запознат с реалните цени, а това е по- големия проблем и на него се осланят джамбазите.

В епохата на информацията и интернет сме - преди да тръгне човек да си избира и търси кола е препоръчително да се заинтересува, колко е цената из чужденеция за читав екземпляр, да разпита из форуми и т.н., щото инак ...... просто тръгва слепешката и каквото сабя покаже. Не, че човек не може да се класира за някоя готина оферта и запазен автомобил, но това е инцидентно, и по правило още по- рядко пък се случва из автокъщите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Кола се купува с документ, не с уговорка. Селянията явно яко се шири и още има, в това число и млади хора, които сякаш живеят в каменната ера и по образование и по интелект.

Абе мой, какъв документ очакваш от някой за нещо, което е стоиомсенайста употреба, което първо той не е произвел, второ той го е закупил като чувал с картофи и въобще не е наясно с реалното състояние на автомобила.Ще ти напише на фактурата гаранция шест месеца, което нито го задължава да слага нови части, да не говорим за нови оригинални, нито го задължава той да го отремонтирва ,както е по протокол.Слагат са масово части втора употреба, които един господ знае на какво дереджеса и колата са прави между другото, до като се правят още пет коли.И ти с тоя документ ще гледаш само отсрани ,като препикано мушкато.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, franchesko написа:

Абе мой, какъв документ очакваш от някой за нещо, което е стоиомсенайста употреба, което първо той не е произвел, второ той го е закупил като чувал с картофи и въобще не е наясно с реалното състояние на автомобила.Ще ти напише на фактурата гаранция шест месеца, което нито го задължава да слага нови части, да не говорим за нови оригинални, нито го задължава той да го отремонтирва ,както е по протокол.Слагат са масово части втора употреба, които един господ знае на какво дереджеса и колата са прави между другото, до като се правят още пет коли.И ти с тоя документ ще гледаш само отсрани ,като препикано мушкато.

Вземи си научи законодателството на страната. Не ми се спори с типове, които хем си правят сделките с уговорки, хем после реват че са ги онодили като се навели да събират изпуснатите стотинки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, franchesko написа:

Абе мой, какъв документ очакваш от някой за нещо, което е стоиомсенайста употреба....

Има - има и такива гаранции, за които говори sliderum, само че спрямо пазарната стойност на колата, цената й се качва от 50% нагоре. Познавам се човек с автокъща, който предлага такава оферта, та ми беше показал едно Пежо 307 дизела с 90 к.с. '04г. за 5500, като колата е без регистрация, без еко такса, не е обслужена, няма зимни гуми, но е с чисто нови летни, без втори комплект джанти, не е с кой знае какви екстри, дори няма ел. стъкла отзад, не е автоматик, даже е 5-ет степенната кутия - за да получа гаранцията обаче, той трябва да ми я обслужи, като за работа + части ми иска 1500лв . А реално намерих същата, но с по- мощния 136 к.с. двигател, повече екстри и 6-ет степенната ръчка, с панорамния покрив, два комплекта джанти + зимни гуми, регистрирана, с платен данък за тази година, ГО до август и винетка за 3000лв.

И да - факт е, че каквото и да стане с автомобила в продължение на една година, той поема целия ремонт. Само че от три бона до парите, които ще ми излезе тази неговата кола, мога да си купя две - тъй че .......... гаранция, ама ..... нали, автора на темата мечтае да изчезнели всички мошенници от бранша за по- малко от месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, sliderum написа:

Вземи си научи законодателството на страната. Не ми се спори с типове, които хем си правят сделките с уговорки, хем после реват че са ги онодили като се навели да събират изпуснатите стотинки.

Хаха законодателството на страната много добре си го знам.И именно заради това втора употреба вещи с гаранция не купувам.А на такива ,които купуват достатъчно пъти съм и гледал съирите.Последния път така се смях с един такъв , през живота си не се бях смял така.И сега като се сетя за случея пак ме напушва на смях:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, franchesko написа:

Хаха законодателството на страната много добре си го знам.И именно заради това втора употреба вещи с гаранция не купувам.А на такива ,които купуват достатъчно пъти съм и гледал съирите.Последния път така се смях с един такъв , през живота си не се бях смял така.И сега като се сетя за случея пак ме напушва на смях:D

Разкажи де. ;)

Преди доста години един се беше засилил да си купува Фолксваген Мондео. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, A.com написа:

Разкажи де. ;)

Преди доста години един се беше засилил да си купува Фолксваген Мондео. :)

Е какво да разкавам,продавача ми е приятел, купувача ми е добър познат, добро момче ама малко наивно.Купи си един Ситроен от този мой приятел с гаранция от шест месеца, естествено с документ.И дойде след месец, с оплакване ,че нещо много неприятно дрънчи по задния мост.Продавача има и севрвиз и всеки ден по миниму пет шест коли, които трябва да се оправят и да се вземе в края на деня кеш пара,такива с ,,гаранциите,, се оставят за края на деня, когато вече парата за деня е изкарана.Нали накрая ан дена трябва да има пара да плати на работниците най-малкото.Та момчето цял ден си отчака.На другия ден му се поръчаха части втора употреба от един сайт и му се реши проблема.След  два месеца пак дойде със същите оплаквания, че нещо дрънчи по задниа мост.Продавача я дигна на моста прегледа я, обърна едно кръкче, и каза ,,За мен, колата е наред, не виждам никакви проблеми, движи си, не е спряла,все пак това е кола втора употреба, не очаквай чудеса,, и го изпрати холандеца по живо по здраво.А колата наистина нещо нещо дрънчеше отзад, точно както първия път.Но аз нянам никакви отношения към случея и си прая пълен пас.И след месец някъде привечер седим с тоя моя приятел в офиса на неговия сервиз, всеки си беше заминал, само ние двамата бяхме останали и бяхме отворили едно шише коняк и вече почти го бяхме изпили, и холандеца със Ситроена цъффа и показва фактура за 300 евро от друг сервиз,където му е остранен въпросния проблем и иска да му се възстановат въпросните 300 евро.И ние седиме и си пиеме, и си лафими, а холандеца седи и си  дудне от страни,ама никой не го отразява.40 минути не спря да дудне.И в един момент тоя моя човек, скача побеснял и вади от едно чекмедже 40 санта рамбовски нож и му вика на холандеца, ако не спреш да дуднеш ще се запознаеш с това и му сочи ножа.Холандеца такава физиономия извади, точно като малко коте ,кога таковат майкаму на керемидите.Само мън-мън не ме е страх не ме страх заекваше,ама пълнеше памперса здраво.Аз понеже знам, че моя човек в случея прави цирк ей така само за шоуто и колкото да спре да дудне холандеца, такъв смях ме напуши, че половин час съм се превивал на земята от смях.Няма такъв цирк човек.Холандеца си беше прав случея ,но какво ще направи с тая белешка на ,която пиши ,,шест месеца гаранция,, и да мине в някой съд,пак нямаше да може да вземе една стотинка от продавача.Той официялно от две години е обявил фалит.Фирмата с която оперира и от името на ,която издава такива гаранации е регистрирана на името на сина му, който е безработен и живее още при техните.Помещението и терене , който ползва са на друга фирма, от която той ги е взел под наем.И какво ще дойдат да му вземат гедорето.Но явно, че си има още хора , които вярват в дядо Коледа:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.06.2018 г. в 4:22, franchesko написа:

Такъв е бизнеса пич, хората не продават карамфили.

Бизнеса пич е да дадеш едни пари изкарани с труд и срещу тях да получиш стока която да не те убива  а да те вози!!!

на 15.06.2018 г. в 9:40, sliderum написа:

Че то може ли да се продава каквато и да е техника, ако ще и да е десета употреба, без гаранция...Или драги клиенте, сте търсили възможно най-тънко и сте поискали да ви се покаже наистина скрап-ът, който евентуално някой би могъл да Ви предложи "под масата" без фактуриране, или сте някой от друга фирма, хитро опитвайки се да наплюе конкуренцията, представяйки се за разочарован клиент...Нищо де, лоша реклама няма, може дори да сте служител на въпросната фирма, или дори самият собственик...Не е важно какво се пише за дадена фирма, важното е да се шуми с нейното име в публичното пространство

Колата която търсих да закупя е в пет цифрените суми ,не съм от балъците дето купуват евтино.Но за жалост,и в тези стойности някой си позволяват да продават боклуци!!!Което показва,че тези типове са наистина доста дръзки...и не се боят от двукраката съдба.А от това което чета тука като отговори ми се струва ,че на всички ви харесва да сте лесна плячка!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормален човек с 5 цифрена сума, би се насочил направо към магазина с нови автомобили. Изключвам тия с хобита(мании) за притежаването на разни класически модели от определени марки, които вече ги няма на ново, или са наистина баснословни суми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко е,че повечето хора тук говорят чисти глупости подправени с балканска злоба. Ако държавата си направи труда да се намеси сериозно в този бизнес нещата ще се оправят.Щом някой търси кола до 5000 лв. ще му се предлага читава такава и то с гаранция до 3 месеца.А не както е сега...кола взета за 800 евро от незнам къде си която всъщност е за скраб , да се шитка на някой дето няма пари за хляб и той после да се чуди какво да я прави! Същото ще важи и за онези дето си търсят коли около 10-12000 лв. За тях гаранцията ще е за 6 месеца при което ще получават пълна информация за сервизната история на автомобила!!! Вече няма да има скрито покрито,няма да има автокъщи дето продават коли за автоморгата и на които  върху датчиците няма парцали които да им пречат да отчитат грешки а ще има бизнес контролиран от държавата с легални и читави автомобили и продавачи!!! И вие вече няма да искате да гледате колата дето я купувате на автосервиз ами директно ще сте информирани за всичко.Е...сега е модерно и доста печелившо да се вкарват коли от застрахователни компании които са пострадали в Европа и Америка,та тука ги гримират доста добре и после ги шиткат на мераклии,но това вече е друга тема !!!

преди 9 минути, sliderum написа:

Нормален човек с 5 цифрена сума, би се насочил направо към магазина с нови автомобили. Изключвам тия с хобита(мании) за притежаването на разни класически модели от определени марки, които вече ги няма на ново, или са наистина баснословни суми.

Е...не ми се вярва всички в тая страна дето дават такава сума за кола, да търсят само ретро коли!Просто знам,че кола под 10000 не си струва да се купува в БГ.Живея на запад и съм наясно с пазара на коли,затова говоря за ненормалните неща в българската психика и пазар! Виждам и хората как купуват коли тук,гледат я,юркат я,клатят я,лягат долу да я огледат,вдигат капака и гледат отвътре все едно са наясно за да не ги излъжат...и въпреки всичко,пак са прецаканите!!! Тази тема тук е точно за това,да не ни лъжат повече!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що пък държавата да ти върши работата? 

Отиваш, гледаш, питаш за пробно каране, като не дадат или има проблем си тръгваш и толкоз.

Като си балък и не разбираш ще си трошиш главата докато не се научиш. 

Вие вече всичко искате на готово. Е няма пък. 

И няма кола за скрап, има такива за сериозен ремонт(и да е над цената на колата пак може да се оправи, решението за сваляне на регистрацията е само и единствено на собственика) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, Роко написа:

Живея на запад

...и каква е причината да не си закупите автомобил от там? Доколкото съм наясно, там старите автомобили, собствениците им гледат да се отърват от тях, заради повишаването на размера на еко таксите и застрахователните премии с нарастването на броя години на употреба на возилото...а отърваването на запад от нас в морга, или на бунището, ако има такава опция, също е за сметка на собственика, при това...доста солена, пак изключая тези с хобитата, или тези за които автомобила е скъп семеен спомен...Нашите търгаши ходят там и обикновено пазарят колите на стойност не повече от 50% от тази на която ги продават тук, като може да има и изключения в конкретни сделки. Ако става въпрос за страна от ЕС,  дори и да не Ви се е занимавало да я докарате на собствен ход, може да се достави по няколко различни начина в България, включително и на адрес и пак да излезе на обща цена по-ниска отколкото при автоджамб...търговеца де.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Ivelin _ написа:

Що пък държавата да ти върши работата? 

Отиваш, гледаш, питаш за пробно каране, като не дадат или има проблем си тръгваш и толкоз.

Като си балък и не разбираш ще си трошиш главата докато не се научиш. 

Вие вече всичко искате на готово. Е няма пък. 

И няма кола за скрап, има такива за сериозен ремонт(и да е над цената на колата пак може да се оправи, решението за сваляне на регистрацията е само и единствено на собственика) 

Ти от коя автокъща си??? Притеснен ми се виждаш,за бизнеса!Няма коли за скраб ли,ами ти явно си от онези балъци дето си мислят ,че няма? Как наричаш тогава кола която например струва 4000 лв. а се налага да дадеш още 4000 лв. за да я направиш годна за употреба??? Ами повечето коли в БГ са такива!!!

преди 11 минути, sliderum написа:

...и каква е причината да не си закупите автомобил от там? Доколкото съм наясно, там старите автомобили, собствениците им гледат да се отърват от тях, заради повишаването на размера на еко таксите и застрахователните премии с нарастването на броя години на употреба на возилото...а отърваването на запад от нас в морга, или на бунището, ако има такава опция, също е за сметка на собственика, при това...доста солена, пак изключая тези с хобитата, или тези за които автомобила е скъп семеен спомен...Нашите търгаши ходят там и обикновено пазарят колите на стойност не повече от 50% от тази на която ги продават тук, като може да има и изключения в конкретни сделки. Ако става въпрос за страна от ЕС,  дори и да не Ви се е занимавало да я докарате на собствен ход, може да се достави по няколко различни начина в България, включително и на адрес и пак да излезе на обща цена по-ниска отколкото при автоджамб...търговеца де.

Тук говорим за положението в БГ , а не за това дали мога или пък вече имам кола и в чужбина! Разберете го,хората на запад не правят ремонти...дават си колите на нас,за да ги направим ние тук!!! Затова автоджамбазите трябва да казват какви са проблемите по автомобилите които продават и да определят спрямо това и цената на автомобила!А не да вземат парите на хората а после клиента да си блъска главата в стената!Виждал съм с очите си,коли по автосервизите които нямат предница или пък задница от ужасни катастрофи,след месец- два същите автомобили излизат като чисто нови,прекроени,заварени,събрани и готови за продажба.Но...такива автомобили също крият своите рискове,защото най малкото което е нямат еърбеци!!!!!!!!!!!!!Да не говорим за заварките и напасванията по преден и заден мост! Та,най общо казано - автокъща Блиц Ауто София е тотално некоректна ,което е идеята на тази тема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-общо едва ли има автокъща, освен такива специализирани за луксозни возила, където няма 6/5, щото някой клиент да не се върне с бандата си с автоматично оръжие, заради проблемна кола, които да са напълно изправни в това отношение.  Нямам идея защо, след кат определяте, положението в БГ като такова, с което съм съгласен, наблягате конкретно на точно определена автокъща и размятате името й. Да, вземат се и изправни автомобили, и неизправни по 1000 причини, в това число и катастрофирали, излъскват се, пренавиват се километражи, манипулират се компютри, колко демонократично, нали затова скачаха идиотите по барикадите. Виждал съм често автовозите да пренасят такива автомобили и на тях, когато са фирмени на автокъщите,  а не на наемни превозвачи, е имало стикери с имената на различни автокъщи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E след като живееш на запад и си наясно, че ->

преди 3 часа, Роко написа:

Разберете го,хората на запад не правят ремонти...дават си колите на нас,за да ги направим ние тук!!!

то трябва да си и наясно, че няма как за 5000лв да си вземеш достатъчно безпроблемна кола, че да върви към нея действителна и адекватна гаранция - това е въпрос на проста аритметика, а не на мошенничества: при 800-1000 евро за скрап (по твоите думи) то се подразбира, че до пет хиляди лева са само разходите по нея, за да стигне до вида, в който така страстно желаеш да я получиш, като краен клиент ..... всъщност може и да не стигнат. Е - пита се в задачата - какво да направи един търговец на коли, за да има и печалба до тези пет хиляди лева?! че и гаранция да ти даде.

п.п. от чужбина не можеш да намериш  безпроблемен автомобил до пет хиляди лева, та камо ли у нас - наистина засмърдя на целенасочена атака към определена автокъща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.