Премини към съдържанието
_xSuNnYbGx_

Скам ли са Wifi адаптерите които разкодират пароли?

Препоръчан отговор

Току що попаднах на една обяви в OLX за някакъв wifi adapter който може да кънектва към други рутери и да разкодира паролата. Погледнах дали има и други такива обяви и видях още такива адаптери. Та въпросаът ми е дали това е scam или е наистина така? И ако може и да ми обясните как работи това нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, _xSuNnYbGx_ написа:

Току що попаднах на една обяви в OLX за някакъв wifi adapter който може да кънектва към други рутери и да разкодира паролата. Погледнах дали има и други такива обяви и видях още такива адаптери. Та въпросаът ми е дали това е scam или е наистина така? И ако може и да ми обясните как работи това нещо?

ДА! Лъжа и измама са. След въвеждане на AES криптацията тези адаптери са безмислени.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

глупости  сте вие

разкодират пароли 

но зависи изцяло от човека който си плаща интернета дали  си е поставил за цел да не дава безплатен интернет.  за малки  населени места шанса е малък

аз съм от Перник и знам че около мен има 2-3 ма от които евентуално мога да взема  wifi   но съм на кабел.

демек ако има  20-30 около тебе с wifi  имаш шанс с този рутер 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Yvan Sergeev написа:

глупости  сте вие

разкодират пароли 

но зависи изцяло от човека който си плаща интернета дали  си е поставил за цел да не дава безплатен интернет.  за малки  населени места шанса е малък

аз съм от Перник и знам че около мен има 2-3 ма от които евентуално мога да взема  wifi   но съм на кабел.

преди 4 часа, _xSuNnYbGx_ написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупост са самите адаптери, които обикновенно са просто едни адаптери с по-мощни антени и определен чипсет, който се поддържа от софтуера. Иначе самият софтуер е важен и е някаква версия на Linux с определени инструменти, който обаче може да работи и на други адаптери, със същият чипсет. Да се рекламират китайски модули само защото разбивали пароли, само по себе си е скам.

Колкото до разбиването на пароли, WEP криптирането е най лесно за разбиване и все още се намират много дърти 54Mbit рутери, които са пуснати на него. Някои го ползват и за по-голяма съвместимост, защото има стари антични лаптопи, които също не поддържат друго като клиенти. За неразбиваем се счита WPA2-PSK/AES стандартът, макар че четох някъде, че и на него са му намерили цаката и вече се подготвя нов WPA3 стандарт. Но някои си държат рутерите на старият WPA стандарт пак за обратна съвместимост със стари уствойства, или на комбинация от двата. Плюс това почти всички рутери са пуснати по подразбиране на такава комбинация, пак за по-добра съвместимост. Така, че за който чете внимателно, вече му е ясно, че ако отсрещната страна не е взела специални мерки да си защити мрежата, с подходящ стандарт (сложна парола само забявя хакването), което е доста често явление, имате голям шанс да им хакнете паролата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Yvan Sergeev написа:

глупости  сте вие

разкодират пароли 

Ами що си на кабел и плащаш грешни пари. Хакни ги тези мрежи и си свиркай.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не безжичният адаптер разкодира, а с негова помощ задклавиатурното устройство с неговите знания. От тук следва , че всеки безжичен адаптер може да послужи за тази дейност, но тези с по-силно излъчване и чувствителност на приемника са за предпочитане за улесняване на коментираният процес !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Емил Костов написа:

Ами що си на кабел и плащаш грешни пари. Хакни ги тези мрежи и си свиркай.

защото работата ми изисква да имам постоянен интернет и да не съм зависим от друг дали ще реши да си прави  защитен  достъп  или пък ще му скимне  да не си плаща нета  и покрай неговия и моя да спре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Yvan Sergeev написа:

защото работата ми изисква да имам постоянен интернет и да не съм зависим от друг дали ще реши да си прави  защитен  достъп  или пък ще му скимне  да не си плаща нета  и покрай неговия и моя да спре.

Е аз повече няма какво да кажа!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.