Премини към съдържанието
karatista92

Цените в Англия и народна разграбена република България.

Препоръчан отговор

Едва мноого малък процент от всичко което може да се снима:

https://genocid.alle.bg

Народе не се услушвай, а се бунтувай! Промените идват скоро, но ще са такива наистина ако всички участваме!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 15 минути, karatista92 написа:

Едва мноого малък процент от всичко което може да се снима:

https://genocid.alle.bg

Народе не се услушвай, а се бунтувай! Промените идват скоро, но ще са такива наистина ако всички участваме!

:lol6: Я поясни за какво трябва да се бунтува българина??

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма за какво! Абсолютно всичко е наред!Всичко е евтино и разбира се първо качество, коли, горива, храна, напитки, лекарства..Е оставяме настрана,че преобладаващите услуги от всякакъв характер са под всякаква критика,но пък заплатите компенсират. Виж в София, Варна, Пловдив и Бургас, някой вземат по 1500лв,че и повече, остави го северозапада и останалите части.. хора с по 2 висшета се примиряват с по 600-700лв. докато живеят в къщите на дядо е някой   пишат в гугъл ""бригада Англия"".Иначе и пенсионерите са добре, подрастващите не са пълни ******** :), законите се спазват, цъфтящо образование, медицина..специалисти да искаш.. Сикаджийската банда е изчезнала отдавна..Доган вече не управлява държавата, баба меркел и чичо американец не са надупили тая паплач в народното събрание. Депутатите вече не се събират по хижите да разпределят земите и бизнесите..Младите вече имат бъдеще в държавата, могат да си позволят да изплащат жилище и кола, докато отглеждат 2-3 деца..защото с една заплата можеш да си купиш битовата техника за апартамента например..и още 16 реда...Но няма за какво да се бунтува българина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, karatista92 написа:

Няма за какво! Абсолютно всичко е наред!Всичко е евтино и разбира се първо качество, коли, горива, храна, напитки, лекарства..Е оставяме настрана,че преобладаващите услуги от всякакъв характер са под всякаква критика,но пък заплатите компенсират. Виж в София, Варна, Пловдив и Бургас, някой вземат по 1500лв,че и повече, остави го северозапада и останалите части.. хора с по 2 висшета се примиряват с по 600-700лв. докато живеят в къщите на дядо е някой   пишат в гугъл ""бригада Англия"".Иначе и пенсионерите са добре, подрастващите не са пълни ******** :), законите се спазват, цъфтящо образование, медицина..специалисти да искаш.. Сикаджийската банда е изчезнала отдавна..Доган вече не управлява държавата, баба меркел и чичо американец не са надупили тая паплач в народното събрание. Депутатите вече не се събират по хижите да разпределят земите и бизнесите..Младите вече имат бъдеще в държавата, могат да си позволят да изплащат жилище и кола, докато отглеждат 2-3 деца..защото с една заплата можеш да си купиш битовата техника за апартамента например..и още 16 реда...Но няма за какво да се бунтува българина.

Аз не се шегувам! Обясни отново за какво трябва да се бунтува българина. Аз твърдя, че на българина така му харесва и той не желае да се бунтува. И преди да ме питаш защо веднага ти казвам поговорката не е важно аз да съм добре, а Вуте да е зле.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Обясни отново""...."""Аз твърдя""""...."преди да ме попиташ защо веднага ти казвам"""               ..спокойно...

Аз вече обясних, не искам да се цитрам..Виждам,че ти друго мнение не приемаш, също така си избрал да вярваш,че българинът си заслужава съдбата, защото дълго време е бездействал.От една страна има капка истина, но от една.За разлика от теб, аз не съм се предал, защото съм млад искам да се върна да живея в страната си, както и детето ми и ще се опитам да направя нещо, вместо да стоя отстрани и да мърморя кой какво заслужавал, кой бил шоп и кой не.Хората не получават това което искат а това което си извоюват. Ако ние младите, които осъзнаваме какво става не направим нещо СЕГА то какъв е смисъла на останалото и с какво сме по различни от тия тиквеници дето са си повярвали толкова много?С това темпо всичко ще приключи по много грозен начин.Редовно засичам хора от чужбина с изповеди и закани и най-вече относно срещата на 6 септември в Пловдив...според мен има надежда.Целият този картел на абсолютно всичко може да се премахне, но не с черногледство.Днес един отваря очите на хората за едно нещо.Утре друг го прави за друго .. и така докато на една достатъчна група хора не им се изясни и вземат правилното решение.Със сигурност голяма част от хората няма да се включат, но  нека хората които нямат надежда, и не вярват,че нещо може да се промени макар и не толкова светкавичко..да не се пречкат и да застанат встрани.Много моля..оставете хората на които са им останали топки да се опитат поне.Живи и здрави и УСПЕХ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко е в нормата при минимална заплата 500 лв

и при положение че  производството клони   към нула

шефът трябва да сложи надценка минимум 30%

при оборот от 1000 лв дневни за да изкара заплата за себе си и за продавача 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора с тази тема много ми напомня на един друг форумен герой.

преди 1 час, karatista92 написа:

хора с по 2 висшета се примиряват с по 600-700лв.

Най вероятно и с купени дипломи ...
Знаем ги някои млади инженери как се излагат по форумите.
Като ги чета и ме е страх да отида на доктор.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил Костов написа:

Сигурно щот си има костовци дет са го грабили и такива, които се присмиват че търгашите му продават на цени над два пъти по-високи от тези във Великобритания? Не само трябва да се бунтува, ами изродите от таз фамилия трябва скоропостижно да бъдат загробени.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не видях никъде упоменат транспорта от ebay/amazon до България при сравняването на цените.
Така, че предоставената информация е леко некоректна.
Освен това:

Цитат

народна разграбена република България.

също е грешно - България от доста време не е народна (т.е. на народа...), а само РБ.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Yvan Sergeev написа:

всичко е в нормата при минимална заплата 500 лв

Норма ли е българите нищо да не произвеждаме и наложилите се фирми  от преди 10-20 години да взимат двойни, тройни цени, докато получаваме 250€ заплата?

Какъв транспорт, какви 30% ви гонят.Да не мислите,че технополист- фирма основана малко след навлизането на демокрацията, спортдепо и аптекар и всички друго пазаруват от ebay i amazon?! Всичко се купува на склад на едро, отделно доставката до врата излиза около левче на кг.Отделно при пукупка на едро се правят отстъпки .. И тук цените навсякъде са ниско дори и във физическите магазини, не само онлайн. Не може прахосмукачките и всички битови техники тук да са по 370 паунда в технополис да са по 1499лв< не може стрепсилс тук да е по 1 паунд а в бг да е 8.11 лв..Споменах ли,че с 1 заплата купуваш техниката за  двустаен,тристаен апартамент? Не може Вие да ми обяснявате,че България е пълна с висшисти с ''купени дипломи'' Как се купува диплома 4-6 години в ЮЗУ и после на държавната дабота по 400-600  заплата?Кой ли е с купена диплома.Всеки си прави каквото иска, това нещо трябва да се разгледа спрямо наредбата за наблюдение и контрол върху цените на стоки. Не може, багеристи, фадромисти, мотокаристи, и куп други във всички сфери..да взимат 500лв, в другите държави това са ценени работинци с лиценз и изкарват доста над минимума

Хората по малките населени места, не са некадърни, просто и там трябва да живее някой, цените са като навсякъде- всичко скъпо и доста некачествено.Заплатите на минимума, докога ще смятате това за нормално?

Не пуснах тази тема да споря с дървени философи, които само хапят от страни .. тоя ме цитира за доставката, онзи за републиката, трети че дипломите на хората са били купени,за четвърти пък това било нормално.... За вас щом всичко е наред и с те с истински дипломи високи заплати, предполагам,че не е проблем.

Аз мисля,че просто трябва да спрете да спамите в темата, и оставете хората, сами да преценят полезна ли е тази информация за тях и ще се опитат ли да променят това по някакъв начин или да продължават да бъдат ограбвани

Но пък кво..давайте, продължавайте упорито да отричате всичко във форумите, може би така ще ви е по-спокойно, е никой не ви кара да участвате в промяната. Стойте си отстрани и мърморете как това...и онова не било вярно и нормално..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, karatista92 написа:

Не пуснах тази тема да споря с дървени философи, които само хапят от страни .. тоя ме цитира за доставката, онзи за републиката, трети че дипломите на хората са били купени,за четвърти пък това било нормално.... За вас щом всичко е наред и с те с истински дипломи високи заплати, предполагам,че не е проблем.

А ти искаш всички да плеснем с ръце и да се прегърнем и да прегърнем и идеята, която си изложил ти, само защото ти си я изложил? И да нямаме право на мнение? Е, не е никак демократично това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Факт е, че цените в България са по-високи, отколкото на запад. Отделно тук се продават продукти, произведени за пазара в Източна Европа, т.е. с по-ниско качество. Тежка техника не си купувам от чужбина, но всичко останало го взимам или от Китай, или от Европа. Дори с транспорт пак се връзва много по-евтино, отколкото ако се купи от тук. Като сложим и по-доброто качество, сме на голям плюс. Дори бебешки пюрета, памперси и дрехи купувам от западна Европа. От Германия ми идват на 90 стотинки пюретата, а тук са на по 2,70. Отделно моят не иска да яде българските, а германските ги харесва. И това уж еднакви пюрета на Хип. Така че аз си се бунтувам, просто каквото мога да не го купя от България, не го купувам от България.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, karatista92 написа:

Щото самите те са с такива купешки дипломи, личи им от 10 километра като ги чете човек и са се наместили на добри работни места, а треперят да не се наруши статуквото, иначе вероятно ще станат безработни и бездомници

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Емил Костов написа:

Аз твърдя, че на българина така му харесва и той не желае да се бунтува.

Фактологично погледнато, то твърдението ти просто не е вярно. Само през 90-те имахме сигурно двуцифрено число протести, през новия век не са по- малко и впрочем не може да се каже, че са напълно отшумели - какви ли не протести минахме: срещу цените на горивата, срещу цените на тока, срещу едно или друго правителство, срещу различни политически решения с по- мащабен характер и какво ли още не. Е и - резултата, като цяло все е нулев. Съответно тъкмо бунтарите са най- големия процент сред напусналите тази държава, към днешна дата спрямо масата сме останали шепа такива. 

С такова минало кой да протестира - сред заетите в ИТ сферата я има, я не един процент, който би се включил в някаква форма на протест; държавните служители протестират само срещу настоящата власт, за да се докопат "техните хора" до същата; из земеделците също ще си траят, че все още върви далаверата с европарите; циганите все са си отделна прослойка; пенсионерите не ги търси въобще, щото те се борят ден за ден.

Казано в кратце - разбирам автора на темата, но уви с протести няма да стане: доказано и потвърдено многократно. В обозримото бъдеще тази държава ще продължава да си затъва - единствения, но твърде мъглив вариянт, който би могъл да стигне до някакъв що годе реален резултат, това е в някакъв момент емигриралите да надигнат глас. Тука, колкото и да се събираме по площадите, няма да променим нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

darkedge,
 изобщо нищо не искам от теб.
Аз идеи не излагам, а само и единствено факти,които всеки може да провери.
Факт е, че в България храната, напитките горивото са по-скъпи и некачествени публично се призна и отрази от депутати и медии.
Факт е,че в България всякакъв вид техника, дрехи .. са по - скъпи и некачествени.
Факт е, че в България всички институции не работят дори на половината на нормалното.
Факт е, че в България има картели в търговията на  абсолютно всичко.

Факт е, че на черното казваш бяло, и не ме интересува защо..вариантите са 2-3.
    Sliderum,
Аз говоря за роднини и приятели,блъскали в университета 4-8 години завършили с добри оценки, докато работят.. и за какво?! Едно вмирисано бюро от 1984 и заплата 700 макс. Това са хора които ти дори няма как да знаеш. Как изобщо говори ей така не знам...

Sound,

да се надяваме че на 6 септември в Пловдив ще има ефект и събитието ще помогне за драстични промени изразени не само в протести в много близко бъдеще
 Крайно време е някой модератор по възможност мъжкар и родолюбец да се намеси в темата, защото целта се отнасяше за цени на стоки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, karatista92 написа:

1 паунд а в бг да е 8.11 лв..

eдин паунд е 3 лв значи трябва да е 9 лв - 89 ст  сме на тънката

в развитите държави има пренасочване - субсидиране на храните в българия най-много от храните се субсидира житото и върви 20-30 ст килото на едро за да стигне до магазина на брашно пакетирано  става двойна цена  50-60 ст  и като му се сложи ддс 20% се образува крайната цена

всичко друго е на завишени цени защото не си го произвеждаме сами

а за да произвеждаме сами трябва да има закони и образовано население  а не

да се толерират боевете в училище и да се пускат крадци понеже откраднали  кокошка

ако имахме читави управници щяха да кажат хубаво си откраднал кокошка ама докато не върнеш 20 кокошки -10 на държавата и 10 на собственика те пращаме на трудов лагер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 Паунд е  в границите на 2.15- 2.22 лв

За всичко останало ..мога просто да кажа не стойте със скръстени ръце. Където се организира шествие, стачки.. трябва да се ходи, не да се подминава с недоверие, защото това е начина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се гледат цените ,а покупателната способност на гражданите.Тука бензина е 1,60 евро литъра с минимална заплата от 1450 евро на месец нето можеш да си купиш 906 литра.В българия е 1 евро, тоест с 1/3 по-ефтино, но при минимална заплата 500 лева или 250 евро.можеш да си купиш 250 литра.Елементарна математика.Ако минимланата заплата в бегето дойде на 906 евро, по стандарт ще се изравни с Холандия.Дай боже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След първия пост спрях да чета словоизлиянията на каратиста още повече , че ни "крещи" а слуха ми е "чувствителен". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.06.2018 г. в 22:22, Емил Костов написа:

Няма за какво. Българите са с робско съзнание и не могат да се бунтуват. Свикнали са да се подчиняват и да бъдат подтискани. Историята го показва. 500 години са стояли и са чакали някой да ги освободи от турско робство, докато накрая руснаците са се прежалили и са ги освободили.

Сега вече няма кой да се прежали, руснаците втори път няма да направят тази грешка и затова българите са бързо изчезващ вид под робството на корумпирани политици, олигарси, банки и монополи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, gagodrago написа:

Няма за какво. Българите са с робско съзнание и не могат да се бунтуват. Свикнали са да се подчиняват и да бъдат подтискани. Историята го показва. 500 години са стояли и са чакали някой да ги освободи от турско робство, докато накрая руснаците са се прежалили и са ги освободили.

Сега вече няма кой да се прежали, руснаците втори път няма да направят тази грешка и затова българите са бързо изчезващ вид под робството на корумпирани политици, олигарси, банки и монополи.

Факти - да ! Еднопосочни , ограничени по обхват , крайно недостатъчни за да се получи адекватна на действителността , цялостна картина.......

Но какво правим с фактите ? Понятие нямате от история (и въобще знания) , нито пък от действителността , какво точно се случва днес . Поради тази причина няма вярно съждение . То пък тогава от къде да се вземе умозаключение ......

Т.е. адекватен отговор на въпроса какво трябва , какво може , се иска и да се прави.... 

Това е бедата ! Агресивна посредственост !....

......бих наредил още планина от въпроси , на които нямате никакъв отговор ! Освен да плещите несъстоятелности....авторът на темата - най-отпред , с Англия тръгнал да се мери , дето 400 години света е владяла и смукала и продължава..... !

Та ! Като става дума за робско съзнание , добре е да се започне от това древно знание (ама кой толкова да знае , преди акъли да раздава !)  :

Власт = Армия , Пари и Религия (идеология) !..........Без възможност за ВЛАСТ , какво робско , какво съзнание ?!! Просто не ти се полага да го проявяваш , даже и колкото го имаш !!! :angry: Ако властта не те устройва стоиш , гледаш и тихичко псуваш . Защото иначе - ма`а ти жална ! И не си прави никакви илюзии , хлапе барут не помирисвало.... !.... ....:nono:

За другото народът е казал : " На гол тумбак - чифте пищови ! " :lol6:

Хайде един прост казус : " Ако се борим само за цар , то и сега си имаме султан " ,

т.е. като Го смениш , с Кого го сменяш !  И какво от това - стани да седна ?!.......вече 30 години , а аз бих казал 74....! Или си въобразяваш , че Народът прави Историята ? :)

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, by_chechi написа:

Това е бедата ! Агресивна посредственост !....

Обясни си понятието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, .Alex&Vanko. написа:

Обясни си понятието.

Погледни в произволно избрано от теб огледало . Там без нужда от други обяснения ще я видиш ! :lol6:

( Моля , без тъпи въпроси ! )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Агресивен значи доста деен и как ще е посредствен? Да пребиеш агресивно някой и да кажат на бияча а то посредствена работа?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, .Alex&Vanko. написа:

Агресивен значи доста деен и как ще е посредствен? Да пребиеш агресивно някой и да кажат на бияча а то посредствена работа?!

Очевидно , не си погледнал в огледалото....За това продължаваш с тъпи въпроси .:).....може и интелигентно да пребиеш някого - НЕпосредствено.....ако за това питаш...

Твоят (примерно) агресивен опит да ме пребиеш от смях е посредствен . Предизвикваш съжаление .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.