Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, с GeForce GTX 1060 съм и майнкрафт ми върви с 60FPS. Знам, че картата ги определя, за да е по-оптимистично, но как мога да ги променя, защото понякога падат и тръгва да забива, докато се качат?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е системата, на каква резолюция и настройки играеш играта? Винаги ли максимума е 60FPS, честотата на опресняване на монитора ти каква е?

Какво е натоварването на графичното ядро и процесора по време на игра - при нормално вървене и при накъсване?

Как са температурите ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, plamen_petrov_80 написа:

Каква е системата, на каква резолюция и настройки играеш играта? Винаги ли максимума е 60FPS, честотата на опресняване на монитора ти каква е?

Какво е натоварването на графичното ядро и процесора по време на игра - при нормално вървене и при накъсване?

Как са температурите ти?

MinecraftCurrentSettings.thumb.PNG.88e5312970ddfbf68cad79d08b53df2e.PNG

Температурите са ми добре: (това е под стрес)

Temperatures.thumb.PNG.ea74a918ac8269bb545db3aa627e740b.PNG

Понякога като гледам FPS-а скача до 250 някъде и после веднага се връща на 60FPS.

Редактирано от Александър Тодоров (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тия две антивирусни, че няма да се учудя и да са 3 с вградения и работещи с резидентни модули, нищо чудно да се държи така машината. Остави само вградения или само Eset.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко теми ще пускаш за един и същ въпрос, да беше си продължил предната тема или да си беше формулирал заглавието по-точно. В предната тема ти казаха какво да направиш, не си дал резултат след това и какво си направил, в тази тема ти казват същото. Преди това си писал, че ти върви много бавно играта, сега пишеш, че си държи 60+ кадъра?!? Иди че разбери, кое е вярното!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Raze написа:

Колко теми ще пускаш за един и същ въпрос, да беше си продължил предната тема или да си беше формулирал заглавието по-точно. В предната тема ти казаха какво да направиш, не си дал резултат след това и какво си направил, в тази тема ти казват същото. Преди това си писал, че ти върви много бавно играта, сега пишеш, че си държи 60+ кадъра?!? Иди че разбери, кое е вярното!!!

Кога по-точно казах, че играта ми държи 60+ кадъра? Върни се, пак прочети и тогава говори! ГОЛЕМИ критици станахте... На кое по-точно не съм дал резултат, че нещо не мога да се сетя?

преди 19 минути, Joss Bomon написа:

С тия две антивирусни, че няма да се учудя и да са 3 с вградения и работещи с резидентни модули, нищо чудно да се държи така машината. Остави само вградения или само Eset.

И двете са изтрити вече.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Александър Тодоров написа:

И двете са изтрити вече.

И?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви динамични сцени има в тоя тетрис с графика от 1999 година ,че да ти трябват повече от 60FPS ? Ако монитора ти е 60 херцов ми е много интересно как ще видиш повече FPS  дори и картата и процесора да го позволяват ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, AlkatrazBG написа:

Какви динамични сцени има в тоя тетрис с графика от 1999 година ,че да ти трябват повече от 60FPS ? Ако монитора ти е 60 херцов ми е много интересно как ще видиш повече FPS  дори и картата и процесора да го позволяват ?

Определено ти трябват повече от 60 FPS. Тествай!

80Hz

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах каква е системата, нито какви са натоварванията на различните компоненти при игра.

Най-лесния начин да увеличиш производителността на системата е да намалиш потреблението й, т.е. да орежеш играта от резолюция и настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз така и не разбрах каква е системата, нито какви са натоварванията на различните компоненти при игра.

Най-лесния начин да увеличиш производителността на системата е да намалиш потреблението й, т.е. да орежеш играта от резолюция и настройки.

Достатъчно е орязана. // 3 render distance

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо се опитваш да спориш с нас, НИЕ проблем нямаме!

Не ти казвам как да я играеш постоянно, а какво да пробваш, но щом ти повече ги разбираш нещата действай смело и както ти си знаеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не знам защо се опитваш да спориш с нас, НИЕ проблем нямаме!

Не ти казвам как да я играеш постоянно, а какво да пробваш, но щом ти повече ги разбираш нещата действай смело и както ти си знаеш.

Лично и аз нямам проблем. Компютърът не е мой, а на баща ми. Просто се опитвам да му помогна, ама явно няма да стане. Лек ден! Има си сервизи за тая работа! Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махаш Clouds, Graphics го правиш на нещо по различно от Fancy и Render Distance го правиш на 3 или 4. Въпреки, че графиката не е нещо кой знае какво самата игра си е доста тежка. Особено ако има и допълнителни модове за текстури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Year Zero написа:

Махаш Clouds, Graphics го правиш на нещо по различно от Fancy и Render Distance го правиш на 3 или 4. Въпреки, че графиката не е нещо кой знае какво самата игра си е доста тежка. Особено ако има и допълнителни модове за текстури.

Направих го, но няма ли начин от NVIDIA Settings да си вдигна FPS-а?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрити?

преди 1 час, Александър Тодоров написа:

И двете са изтрити вече.

Не всички папки на доста софтуери се трият при обикновено деинсталиране. Предвид ниската резолюция на игра, предполагам спъването е по-скоро от CPU-то, ако въобще има хардуерна причина в кутията, за ниският фреймрейт. Но защо са ти високи кадри на Майнкрафта ми е интересно да науча, лично за мен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, plamen_petrov_80 написа:

т.е. да орежеш играта от резолюция и настройки.

И за какво да я реже откъм настройки тая точно игра, като е с 1060 6GB, i5-6400, 16GB RAM... ?!

Minecraft Recommended Requirements
CPU: Intel Core i5-4690 3.5GHz / AMD A10-7800 APU 3.5 GHz or equivalent
CPU SPEED: Info
RAM: 4 GB
VIDEO CARD: GeForce 700 Series or AMD Radeon Rx 200 Series (excluding integrated chipsets) with OpenGL 4.5
FREE DISK SPACE: 4 GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

Изтрити?

Не всички папки на доста софтуери се трият при обикновено деинсталиране. Предвид ниската резолюция на игра, предполагам спъването е по-скоро от CPU-то, ако въобще има хардуерна причина в кутията, за ниският фреймрейт. Но защо са ти високи кадри на Майнкрафта ми е интересно да науча, лично за мен.

Деинсталирах ги**. Защото забива. :(

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Joss Bomon написа:

i5-6400

Деинсталирах ги**. Защото забива

Хм, признавам, не съм му влизал на човека в другата тема и си помислих, че е с някой селерон.

В случай че не е затрито всичко, което е останало от нормално деинсталираните антивирусни софтуери, все още може да има конфликти с единствената останала работеща програма. Пусни едно търсене, с имената на програмите, които си деинсталирал и виж дали няма  да намери останали папки. предполагам след това няма да е проблем да се изтрият ръчно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не преинсталираш компютъра, не разкараш всичките глупости от него и не инсталираш само каквото е нужно?

преди 25 минути, Александър Тодоров написа:

Компютърът не е мой, а на баща ми

преди 2 часа, Александър Тодоров написа:

Здравейте, с GeForce GTX 1060 съм и майнкрафт ми върви с 60FPS

Пробвай другия път.С подобно тъпо отношение към хора, дето си хабят времето да ти помогнат, няма да постигнеш много.

преди 12 минути, Александър Тодоров написа:

Направих го, но няма ли начин от NVIDIA Settings да си вдигна FPS-а?

Освен да намалиш настройките, друго през Nvidia Settings няма да направиш.Сложи си VSync на On и виж на колко ще ти залепи кадрите.Не съм я играл тая повърня, ама няма да е зле и там да видиш да не са локнати от някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, The Negative One написа:

Що не преинсталираш компютъра, не разкараш всичките глупости от него и не инсталираш само каквото е нужно?

Пробвай другия път.С подобно тъпо отношение към хора, дето си хабят времето да ти помогнат, няма да постигнеш много.

Освен да намалиш настройките, друго през Nvidia Settings няма да направиш.Сложи си VSync на On и виж на колко ще ти залепи кадрите.Не съм я играл тая повърня, ама няма да е зле и там да видиш да не са локнати от някъде.

И отново не виждам къде съм казал, че ми върви с повече от 60 FPS. Нека спрем да се заяждаме - приемам, че съм казал, че ми върви с 60+ FPS.

Добре, ще преинсталирам и се надявам да инсталирам правилно драйверите!

VSync на On

Същите FPS.

Преди 1 минута вдигна 120 FPS и веднага след като ги изписа се върна на 60. Не разбирам от къде на къде...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, с GeForce GTX 1060 съм и майнкрафт ми върви с 60FPS. Знам, че картата ги определя, за да е по-оптимистично, но как мога да ги променя, защото понякога падат и тръгва да забива, докато се качат? 

Температурите са ми добре: (това е под стрес)

Понякога като гледам FPS-а скача до 250 някъде и после веднага се връща на 60FPS. 

Ти сам пишеш двусмислени неща, после се чудиш защо получаваш такива отговори. Не разбрахме сега последно драйверите от предната тема успя ли да ги обновиш? Махна ли антивирусните? С други игри има ли го този проблем или само с тази? Какво е натоварването на процесор и диск, когато са ниски кадрите и кое/кой процес ги товари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

после веднага се връща

преди 1 минута, Raze написа:

ми върви с 60FPS //// НЕ С  60+ FPS

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.