Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден,

искам да попитам дали този компютър ще ми върши работа за гледане на видео клипове в youtube на 720p/1080p без да забива. 

Линк http://rmania.net/kompyutri-lenovo--thinkcentre-m58e-sff-e8400-card-reader-dvdrw-amd-radeon-hd-7470-3376.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли е максималния  ти бюджет?

Аз това отварям:

Lenovo ThinkCentre M58e SFF, Е8400, Card Reader, DVDRW, AMD Radeon HD 7470

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адресът, които сте избрали е невалиден!

Ако е това:

http://rmania.net/kompyutri-lenovo--thinkcentre-m58e-sff-e8400-card-reader-dvdrw-amd-radeon-hd-7470-3376.html

Може и да стане за HD, за FULLHD малко трудно, особено ако е 60 fps видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това е компютъра. Фа кажем до 150лв ми е бюджета. Предлагайте. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всички случаи вземи такъв с 4ГБ памет. Мониторът ти 1080p ли е?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LENOVO M72e Pentium G640/4GB/250GB

Lenovo M72 TINY-Pentium G645T/4GB/320GB

Lenovo M58p TOWER Core™2 Duo E8400/4GB/160GB

Нужно ли е youtube да се гледа в браузър или могат да се свалят и гледат локално?

Точен модел на монитора?

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия процесор, но с вграденото видео. Мониторът ми е 1680Х1050. По принцип няма проблем за 1080p, стига да не е 50 или 60 fps.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора е Asus 1280х1024. Видеата да се гледат вв браузъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това  http://alphacom-bg.com/product/1323/hp-elite-8300-sff-intel-i5-3470-4gb-250gb.html надвишава посочената от Вас цена, но пък няма да имате проблем. Що се касае до фирмата - напълно коректна във всяко едно отношение. Нищо , че е SFF, можете да поставите и външна нископрофилна видеокарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ncl Искам да попитам дали  има смисъл да сменя процесора, защото има такава опция.(на i3-2100)? И също така исках да питам дали издават фуктура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко да струва този процесор според теб? Цената си е напълно реална за втора употреба слаб 8+ годишен процесор, ако не се лъжа. @ESEA

тези въпроси ще ги зададеш на фирмата, от коят си купуваш машината. Също и по въпроса с гаранцията - едва ли ще слагат лепенки на маркова машина, да не говорим, че е незаконно да отказват гаранция за скъсани лепенки (вече ако се взема на фирма  КЗП не може да се намесва и ЗЗП не важи).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, ако аз определях цените ... , но знаеш цените се определят по съвсем друг начин.

Колкото до това колко струва процесора в сайта от където се закупува техниката - там първо получаваш гаранция и за компонента, включен е и монтажа му, а там има винаги шанс от повреда по процесорното гнездо, почиства се старата термо паста, слага се нова, а и могат при преценка  да подменят и охладителя - ако разликата в процесорите е толкова голяма и охладителя не може да се справи. Понякога е много по-евтино да вземеш друга система направо с по-добър процесор или с повече памет от колкото да използваш такива опции за ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно е така, но аз +50 лв. за I3 процесор не бих дал, при условие че струва 20 лв., каквато и гаранция да дават (за процесор реално не е нужна, стига да се тества при закупуването и да работи нормално). С охлаждането няма да има проблеми, и двата процесора са TDP 65W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря по принцип. Също така казваш тестване и това си е време и знания/умения, ако има замесени и куриери и нацелиш не работещ процесор си е още разправия - а това всичкото се плаща. Аз, (вероятно: Ти и повечето знаещи и можещи също) бих взел системата и след няколко дневен обстоен тест бих сменил процесора самостоятелно независимо от ситуацията с гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теста се прави пред куриера, идва във вас и пред него имаш 15-20 минути право да тестваш стоката (ако е изпратена с такава опция). Така съм купувал процесор и дънна платка отделно, закачам, включвам, зарежда OS, пускам набързо някой и друг тест и ако всичко е наред си ги вземам. Още си работят частите (процесора е на почти половин година, дъното на месец и нещо).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ESEA написа:

@ncl Искам да попитам дали  има смисъл да сменя процесора, защото има такава опция.(на i3-2100)? И също така исках да питам дали издават фуктура.

Въпросът ви е към ncl, но нека ви отговоря и аз понеже съм им клиент. Техниката предлагана от фирмата е в много добро състояние и имат пълна техническа поддръжка на всички изделия. Издава се  Гаранционна карта за време от 1 година като в нея е описано всичко, което е закупено по поръчката. Към фактурата върви задължително и касов бон със  съответната стойност на покупката. Има и тази възможност за увеличаване на паметта и подмяна на процесор в някои модификации със по добър, но това няма да ви увеличи толкова много повишаването на производителността. А и самите процесори са на повече от 7-8 години, за да очаквате кой знае какво подобрение от машината. Както е споделил и  RAZE, съм съгласен, че цената за i3-2100е малко надута(лично мнение). Иначе ,подмяната е много елементарна в случай, че сте правил процедурата, стига да разполагате с малко термична , но добра паста. За вашата цел, за която сте писал, аз ползвам два броя от този модел от същата фирма без никакъв проблем :  http://alphacom-bg.com/product/1147/hp-elite-8200-usff-pentium-g640-4gb-250gb.html В модела, който ползвам процесора е 645 а не 640 и твърдия диск е 320 гигабайта, а не 250. Компютърчето е твърде малко с размерите си - 25х25х6,5 см, като изправителя е в отделен блок. (135Вата - 19 волта). На мястото на записвачката може да се сложи 2-ри диск с обем по, голям от 2 терабайта. Трябва ти или Cudy, или както аз съм го направил с малка текстолитова плочка на която е монтиран вторият диск. Лицето се затваря от лицевото капаче на записвачката (12,7 мм) И двете бройки при мен работят без никакво изключване от мрежата 24 часа, 7 дни в седмицата. Ако съм бил полезен, ще се радвам.  Успех от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е смисъла да се взима Пентиум и 250ГБ хард за 140 лв. след което да се надгражда с I3-2100 при положение че за 166 лв. се взима I3-2100 + двойно по-голям хард?

Разликата е 26 лв. не 50 лв. и не е само от процесора но и за по-големия хард.

п.с. Разликата в процесорите не е само в честотите и хипертрейдинга. Пентиума му е скопена и графиката отделно паметта ще работи на по-ниски честоти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, ESEA написа:

@ncl Искам да попитам дали  има смисъл да сменя процесора, защото има такава опция.(на i3-2100)?

Не бих се занимавал. Посочената машина с i3-2100 е по-добра и е по-добър вариант от смяната на процесора, но и парите вече са повече. Изборът е твой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер вече втора седмица използвам компютъра, който Roujin Z ми препоръча и всичко върви на 6. 720/1080p 720p60/1080p60. Мерси на всички за помощта! :) А за пичовете от alphacom коректни, работят бързо 6/6! :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.