Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, обръщам се към Вас с молба за помощ! Във фейсбук е създаден фалшив профил, който побликува мои снимки и ме оплюва. Пишат се много глупости, споменават се имена и се намесват много хора. Обърнах се към полицията, но от там ми отговориха, че немогат да ми помогнат. Има ли начин да разбера кой стои зад всичко това? Аз имам съмнения, но не съм напълно сигурна. Ако някой може да ми помогне, ще бъда безкрайно благодарна! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Иванова138 написа:

Здравейте, обръщам се към Вас с молба за помощ! Във фейсбук е създаден фалшив профил, който побликува мои снимки и ме оплюва. Пишат се много глупости, споменават се имена и се намесват много хора. Обърнах се към полицията, но от там ми отговориха, че немогат да ми помогнат. Има ли начин да разбера кой стои зад всичко това? Аз имам съмнения, но не съм напълно сигурна. Ако някой може да ми помогне, ще бъда безкрайно благодарна! 

Можеш да го докладваш от своя собствен профил и би трябвало да го изтрият. Мисля, че не е възможно да ти кажат кой седи зад този профил.

https://www.facebook.com/help/174210519303259

Редактирано от Александър Тодоров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам фейсбук от 6 години. Тогава ми го хакнаха и не съм правила нов. Мои приятели репортват постоянно, но стана втори месец не го махат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Иванова138 написа:

Аз нямам фейсбук от 6 години. Тогава ми го хакнаха и не съм правила нов. Мои приятели репортват постоянно, но стана втори месец не го махат. 

За да го махнат трябва да се докладва от реален твой профил. Предполагам, че може и да се свържеш със съпорта на Фейсбук и да им пратиш линк към профила (фалшивия) и снимка на личната ти карта, шофьорската ти книжка или нещо, което потвърждава самоличността ти.

Редактирано от Александър Тодоров (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, значи трябва да си направя нов профил. Ще опитам, дано стане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е луда история. Откъде този човек има твои снимки, щом от шест години нямаш фейсбук профил? Дали не ги е даунлоудвал още тогава и да си ги пази. Ако е така, значи нещо е обсебен от теб. Ако си отвориш нов профил, от Фейсбук ще сметнат че той е фалшив, а оригиналния е този, който те оплюва. Те не знаят български и няма да си правят труда да превеждат постовете там. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До като има балъци, ще има и шампанско.Зукърбърг успя да събере всички квартални клюкарки и клюкари и всякакви хора без работа вместо да люпат семки пред блока, да люпат смеки във фейсбука и да му праят пачката.Ама поне пред блока, керливите ризи щяха да ви ги знаят само в радиос от 2-3км.Сега целия свят ги знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старият ми профил все още си стои във фейсбук.Видими за всички са само 3 снимки и човекът зад фалшивият профил ги преснима и използва тях. Даже преди няколко дни сложи една от моите снимки като своя профилна. 

преди 5 часа, Александър Тодоров написа:

За да го махнат трябва да се докладва от реален твой профил. Предполагам, че може и да се свържеш със съпорта на Фейсбук и да им пратиш линк към профила (фалшивия) и снимка на личната ти карта, шофьорската ти книжка или нещо, което потвърждава самоличността ти.

Благодаря за съветите, ще опитам и по този начин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, franchesko написа:

До като има балъци, ще има и шампанско.Зукърбърг успя да събере всички квартални клюкарки и клюкари и всякакви хора без работа вместо да люпат семки пред блока, да люпат смеки във фейсбука и да му праят пачката.Ама поне пред блока, керливите ризи щяха да ви ги знаят само в радиос от 2-3км.Сега целия свят ги знае.

За съжаление е така. Оказа се, че всеки може да създаде фалшив профил и да пише глупости безнаказано. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Александър Тодоров написа:

... и снимка на личната ти карта, шофьорската ти книжка или нещо, което потвърждава самоличността ти.

Моля? Я пак?  Да давам на някой дето не знаеш кой е личните си данни? И то в фейса?  Трябва да съм откачила напълно!

Авторката просто да се научи, че в интернет, собствени данни , снимки, документи не се качват никога. Най-малко в фейса!

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Иванова138 написа:

За съжаление е така. Оказа се, че всеки може да създаде фалшив профил и да пише глупости безнаказано. 

На баба ти фърчилото! 
Аз не знам за какво си дошла тука да пееш неща, които във Фейсбук няма как да вървят. Политиката е строга и един рапорт е достатъчен за да свалят профила.

На наивната @barbuncela мога да кажа, че още живее в миналото с разбиранията на баба си, дядо си, и две-три поколения назад с прадедите си. Прилагат се снимки от лична карта, шофьорска книжка за да докаже, че тя е лицето. Данните които те притесняват може да ги заличиш да останат само името и профилната снимка. Това е достатъчно, за да се задейства мигновено триенето на фантома. Иначе ще чакаш и повече от няколко години, докато фантома не потвърди своята самоличност. До тогава той няма да може да управлява профила, но ще е видим за всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Милен Цветков беше казал в негово предаване че имало много негови фалшиви профили. Изпратил им е сканирана лична карта и са премахнали всички клонинги.

Едва ли си толкова интересна че някой толкова години да се занимава с теб и да публикува от твое име.

Във форума няма кой да ти помогне. Само тяхната поддръжка. Внимавай за изложението, процедурата е автоматизирана. И евентуална последваща проверка от човек по норматив се дават едноцифрени секунди, мисля че имаше новина тук.

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, barbuncela написа:

Моля? Я пак?  Да давам на някой дето не знаеш кой е личните си данни? И то в фейса?  Трябва да съм откачила напълно!

Авторката просто да се научи, че в интернет, собствени данни , снимки, документи не се качват никога. Най-малко в фейса!

*на някого

*във

Кое по-точно не разбра? Много пъти съм го правил и като гледам нищо не се е случило...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама давайте си снимки и лични данни бе хора! Пишете си адрес, къде сте учили и изобщо пълни данни! 

Аз не го правя, че даже и електронен подпис не слагам като ми искат в МТел например.

Сигурно защото съм наивна...Явно е така! 

То тоя скандал с фейса, не беше случаен!

Ама ваша си работа де.

Ама после не ревете ,че имате проблеми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Mediterranean написа:

Това е луда история. Откъде този човек има твои снимки, щом от шест години нямаш фейсбук профил? Дали не ги е даунлоудвал още тогава и да си ги пази. Ако е така, значи нещо е обсебен от теб. Ако си отвориш нов профил, от Фейсбук ще сметнат че той е фалшив, а оригиналния е този, който те оплюва. Те не знаят български и няма да си правят труда да превеждат постовете там. 

ще блокнат и двата и ще оставят този който им предаде ЛК

преди 7 часа, barbuncela написа:

това е начина за изтриване на данни в нета - поне ще е за нащо със смисъл

преди 2 часа, barbuncela написа:

Ама давайте си снимки и лични данни бе хора! Пишете си адрес, къде сте учили и изобщо пълни данни! 

Аз не го правя, че даже и електронен подпис не слагам като ми искат в МТел например.

Ама ваша си работа де.

можеш спокойно да махнеш последните 4 числа от ЕГН, да не снимаш страната с абреса - това което ги интересува е

валидна ли е картата, снимка

Профила май не е на жена

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, barbuncela написа:

Ама ваша си работа де.

преди 32 минути, Без умствен капацитет написа:

можеш спокойно да махнеш последните 4 числа от ЕГН, да не снимаш страната с абреса - това което ги интересува е

валидна ли е картата, снимка

Чети! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, barbuncela написа:

Пращаш, при поискване от страна на ФБ, че и песен пееш, ако искаш да ти облокират профила. Такива са правилата на играта, измислени от задокеанските ни "приятели".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Agentpat™ написа:

Пращаш, при поискване от страна на ФБ, че и песен пееш, ако искаш да ти облокират профила. Такива са правилата на играта, измислени от задокеанските ни "приятели".

Ами пращайте ако искате и на ЦРУ, и пейте песни! Щом имате профил в Фейсбук... То явно на днешно време е въпрос едва ли не на Голяма чест, да имаш профил в фейса... Някак не е прилично ,ако нямаш профил там... Аз пък взех че се изтрих на втория месец...Явно съм тъпа...стори ми се пълна глупост! Предпочитам контакт с реални хора, не с измислени и разни свалячи!

Ама това естествено си е мое мнение!

А и не виждам защо почнахте да ме "учите" всички , как, защо къде и т.н.  Просто коментара ми в темата беше, че трябва да съм откачила напълно, да си качвам в интернет  мой, снимки, данни и т.н.

Всичко най-добро и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, barbuncela написа:

Ами пращайте ако искате и на ЦРУ, и пейте песни! Щом имате профил в Фейсбук... То явно на днешно време е въпрос едва ли не на Голяма чест, да имаш профил в фейса... Някак не е прилично ,ако нямаш профил там... Аз пък взех че се изтрих на втория месец...Явно съм тъпа...стори ми се пълна глупост! Предпочитам контакт с реални хора, не с измислени и разни свалячи!

Ама това естествено си е мое мнение!

А и не виждам защо почнахте да ме "учите" всички , как, защо къде и т.н.  Просто коментара ми в темата беше, че трябва да съм откачила напълно, да си качвам в интернет  мой, снимки, данни и т.н.

Всичко най-добро и успех!

има начин да се заобиколи защитата ако фейса ти е блокиран с искане за Лична карта ;)

незнам защо но ми напомняш за един потребител - истинското му име е Виктор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Без умствен капацитет написа:

има начин да се заобиколи защитата ако фейса ти е блокиран с искане за Лична карта ;)

Ама наистина сте уникални някой тука! За да не кажа друго! Ти му обясняваш, че не ме интересува изобщо фейсбук и всичките му процедури, а то продължава да ти обяснява как се заобикаля блокиран фейст с искане за лична карта!!!! Ужас!

преди 51 минути, Без умствен капацитет написа:

Вярно е! Смених си пола. Сега съм Викторица!:angry:

Напиши в Гугъл  barbuncela  като си толкова любопитна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Без умствен капацитет написа:

Интересува ме може ли да се разбере човекът, който стои зад фалшивия профил. Съмнявам се в двама души, но не съм сигурна кой го е направил. Незнам кой е Виктор, снощи попаднах на този форум и си направих регистрация с надеждата, че някой може да ми даде съвет как да се справя с проблема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Иванова138 написа:

Интересува ме може ли да се разбере човекът, който стои зад фалшивия профил. Съмнявам се в двама души, но не съм сигурна кой го е направил. Незнам кой е Виктор, снощи попаднах на този форум и си направих регистрация с надеждата, че някой може да ми даде съвет как да се справя с проблема. 

може обаче трябва да проведеш разговор с него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Без умствен капацитет написа:

има начин да се заобиколи защитата ако фейса ти е блокиран с искане за Лична карта

Я да го "чуем" този начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Agentpat™ написа:

Я да го "чуем" този начин?

като го блокнат , ако профила ти е потвърден с мобилен вместо меила пишеш телефона и си пак в фейса (те блокират меила не телефона)

то си го пише, но кой да чете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

като го блокнат , ако профила ти е потвърден с мобилен вместо меила пишеш телефона и си пак в фейса (те блокират меила не телефона)

то си го пише, но кой да чете

А ако ти искат да си докажеш името? - Ко прайм?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.