Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един настолен компютър, който днес видях, че можело да се хване wi-fi от рутер на виваком например... Имало някакви устройства, ще ми препоръчате ли най-доброто и изгодно устройство, с което да си имам нет на настолния комп... Смисъл и, ако имам нет, той същата бързина ли ще е, като на лаптопа ми например приемника или ще е много слаб, защото настолните компове не са за такива връзки. Демек, Ако включа едно усб устройство за приемник на настолен комп, същия ли ще е интернета, като на лаптопа, който е на същото разстояние от рутера, или със сигурност, ще е по-слаб? Това не мога да си обясня. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до скоро бях с един такъв,само че без антенка модел 721

https://www.pazaruvaj.com/mrezhovi-karti-c3658/tp-link/tl-wn722n-p38564617/

свързвах се с рутер,който дори не беше в нашата къща,задължително се ползва с кабела,не направо в усб-порта.

за сравнение с лаптоп незнам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, emil644466 написа:

за сравнение с лаптоп незнам.

със 722 съм и включвам директно в порта
хваща много повече сигнали
в джама и в линукс, по подразбиране е 20дб, като в линукс може да се вдигне силата на 35дб
много подходящ за хакване на рутъри:giggle1:
да не забравяме все пак, че разрешената сила на излъчване в Бг е до 20дб

пп

вградения в лаптопа е Broadcom 802.11n със сила на излъчване по подразбиране и на макс 19дб

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:
@дръндю, турни адаптера в металния гевгир на меца и антената хептен ще стане яка.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

:offtopic_s:
@дръндю, турни адаптера в металния гевгир на меца и антената хептен ще стане яка.

за какво, за да мъ набие ли?
ами който иска силен сигнал да си купи антена...ъ-ъ-ъ...тъй де, посочения в предишния пост адаптер има тази възможност
недостатъкът е, че требе да се врътка по посока на сигнала
а и няма къде да я сложа, щото терасата ми е застроена и остъклена, ползвам я за готвене на манджи, а кухнята за столова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е разстоянието на настолния компютър от рутера, през колко стени минава сигнала? Апартамент с панели ли е или тухла помещението? Какъв ти е рутера - марка/модел? Каква е скоростта на интерента - колко мегабита се води? Ако адаптера е разположен в задната част на компютъра и е на по-отдалечено място, може да използваш USB кабел удължител, с който да извадиш адаптера върху бюрото например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

може да използваш USB кабел удължител

с уговорката, че не всеки USB m/f кабел става. Има кабели, с които машината не разпознава адаптера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На същото място е с което си ползвам лаптопа, на бюрото имам предвид, и смятам да го мушна отпред не отзад, защото както казвате, отзад е запушено... а отпред има усб ... и мислих, че има такива приемници, че да го сложа усб то и отгоре да е антекнката... или са само флашки

например това, мушка се в усб то и отгоре на бюрото го слагам, не е ли добро? https://www.emag.bg/mrezhova-karta-tp-link-archer-t4uh-wireless-ac1200-archert4uh/pd/D8QGDYBBM/

или, ако сложа един по-евтин с усб удължител, какво няма да стане ли??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, problem33 написа:

че да го сложа усб то и отгоре да е антекнката... или са само флашки

ей ти картинката

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за tp link 722n

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

ей ти картинката

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за tp link 722n

Да, ама компа ми е на земята ниско, и усб то е отпред, дали ще пречи , и дали ще мога да го свърза отзад с усб удължител и това да го сложа отгоре на бюрото? защото момчето горе каза, че с усб удължител не става

току-що, DarkEdge написа:

Това няма да мога го сложа вътре, искам по-лесния начин с флашка, но с усб удължител ще стане ли или да поръчвам от тоя приемник, който дадох с кабела дето си е оригинално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, problem33 написа:

дали ще пречи

Като нариташ два пъти донгъла и няма да пречи

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, problem33 написа:

Да, ама компа ми е на земята ниско, и усб то е отпред, дали ще пречи , и дали ще мога да го свърза отзад с усб удължител и това да го сложа отгоре на бюрото? защото момчето горе каза, че с усб удължител не става

има удължител в комплекта, както и диск с драйвъри

http://bestdealsnepal.com.np/product/tp-link-wireless-wifi-adapter-tl-wn722n/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добър е
Щом не можеш да пуснеш 10ина метра кабел до рутъра за 10-ина лева...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май на него ще се спра... накрая само да не стане, да го купя и да не тръгне.. че не съм правил такова нещо и не разбирам много от компове... трудно ли се инсталира, с диска и всичко ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

на кой от двата

https://plasico.bg/tp-link-ac1200-archer-t4uh-29182.html

уж, като цена и характеристики, да е по-добър, незнам дали ще има разлика или само заради цената ще го купя, като не разбирам. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, problem33 написа:

https://plasico.bg/tp-link-ac1200-archer-t4uh-29182.html

уж, като цена и характеристики, да е по-добър, незнам дали ще има разлика или само заради цената ще го купя, като не разбирам. :D

ако твоите устройства могат да работят на горната лента, заслужава си
но ако работят в долната лента, мисля че е излишно хвърляне на парички

пп

освен ако имаш много бърз нет

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, дръндю написа:

ако твоите устройства могат да работят на горната лента, заслужава си
но ако работят в долната лента, мисля че е излишно хвърляне на парички

пп

освен ако имаш много бърз нет

Какво значи, горна лента?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, problem33 написа:

Какво значи, горна лента?

на 5гхц, лентата е слабо населена и вероятността за проблеми със смущения е почти нулева

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега последно, кой да поръчам този https://www.emag.bg/adapter-wireless-tp-link-usb-300mbps-tl-wn822n/pd/EZ23TBBBM/

или този https://www.emag.bg/adapter-wireless-tp-link-usb-2-0-tl-wn722n/pd/E8RV7BBBM/

и този 2 рия има диск с драйвъри, а първия няма... как ще го инсталирам, ако няма драйвъри диск?

Ако втория има диск ще ги инсталирам с диска, а първия, ако няма от сайта на тп линк ли се свалят драйвърите - https://www.tp-link.com/us/download/TL-WN822N.html

ето от тук демек трябва да зема и ще тръгне на първия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аве, няма ли там наблизо някой сервиз, да си купиш от там, ами ще поръчваш от нета?!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

аве, няма ли там наблизо някой сервиз, да си купиш от там, ами ще поръчваш от нета?!!!

Има, ама незнам какви ще има... те повечето около мен са някакви пишман магазини... :D Ся ще отида да проверя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

с уговорката, че не всеки USB m/f кабел става. Има кабели, с които машината не разпознава адаптера.

Имам 3 различни кабела, с които съм ползвал моя адаптер, всички са USB 2.0 и няма проблеми, даже в момента е вързан с 2 кабела един в друг, че ми трябва да е на по-голямо разстояние и си работи перфектно. Адаптера ми е без антена TL-WN721N.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.