Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Компа ми има 5 хард диска по 2 ТБ ,Видео карта на която пише ,че консумира мощност около 108 Вата, ДВД устройство, звукова и Лан карта, и платка с 4 броя USB накрайници. Въпроса ми е какво захранващо устройство да взема за да издържи на натоварването. В момента имам едно китайско на което пише че е 600 вата. Моля дайте съвет!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка/модел на видеокартата? Какъв ти е процесора, клоква ли се нещо в системата? Твърдите дискове и USB устройствата имат много малка консумация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mарката на видео картата е nVidia Quadro FX 3800, процесора е QuadCore Intel Core i7-4790, дъното е AsRock B85 Pro4. Нищо не е клоквано в системата и нямам намерение да го правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта и процесор около 200-220 вата максимум да консумират, и то при пълен товар. Другите компоненти сигурно нямат и 20 вата, но можеш и за тях да им оставиш да кажем 40-50 вата да си спокоен. И ако не искаш захранването да се натоварва на 100%, да кажем около 350 ватово захранване ще ти свърши перфектна работа, като гледаш да има 6 пинов конектор за видеокартата. Ако дъното ти не е някакво марково, което да иска специален куплунг, можеш да си вземеш каквото захранване искаш. Какво му е на сегашното ти захранване, прави проблеми ли нещо? Толкова много ли е китайско :)?

http://nikem-bg.net/computer-components/Corsair-VS450-450W-ATX-CP-9020170-EU/

http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-350W-VS350W-VS-CP-9020052/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, eskalibur_74 написа:

Mарката на видео картата е nVidia Quadro FX 3800, процесора е QuadCore Intel Core i7-4790, дъното е AsRock B85 Pro4. Нищо не е клоквано в системата и нямам намерение да го правя.

И сегашното сигурно се справя, но щом е китайче и искаш да го смениш с нещо читаво, избирай от тези:

CX450

Pure Power 10 400

или модулните

CX450M

Pure Power 10 400 CM

като на Corsair са с по-голяма гаранция и за предпочитане е немодулното- макар и с един конектор за видео, а на be quiet са по-тихи.

Bitefenix Formula Gold 450 също е добър вариант OEM CWT с 5 години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо му няма на сегашното захранване, но е китайско и на него пише ,че е 600 вата, което ме съмнява. Не знам дали ще издържи , след като на видео картата пък пише ,че консумира около 108 вата. Ето това ме притеснява, да не се запали от прегряване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах, системата ти при пълен товар на всичко едва ли има и 250 вата, но за да си спокоен си го смени. Дал съм ти примерни захранвания, които са добри. Ако вземеш някое за 20-30 лева, пак няма гаранция, че ще е качествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК , благодаря Ви много за всичко!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Raze написа:

Дал съм ти примерни захранвания, които са добри.

Чак добри - нека да сме обективни. VS350 става за офис системка или някоя много бюджетна гейм, ама 85 лева за VS450 са повече от глупост, след като около 100 лева има много по-добри решения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А неговата система каква е? Да не е супер геймърски клокнат компютър? И не е дал бюджет, нищо, просто му предлагам варианти, предложи и ти нещо, след като тези не са добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да го сменяш заложи на нещо качествено, ако не карай си с това нищо, че не е колкото пише явно е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Raze написа:

А неговата система каква е? Да не е супер геймърски клокнат компютър? И не е дал бюджет, нищо, просто му предлагам варианти, предложи и ти нещо, след като тези не са добри.

Предложил съм. Ако ще купува ново захранване, поне да е нещо качествено - разликата в цената не е голяма. Тая VS серия е трудно да се нарече ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, eskalibur_74 написа:

В момента имам едно китайско на което пише че е 600 вата.

Дай точен модел или качи снимка на етикета му. Може да се окаже, че не е толкова зле.

За под 100лв. това е добър избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.