Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вие не обединявате, вие разединявате!Измислихте и несъществуваща "македонска" нация само и само да си постигнете интересите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, M.Николов написа:

Вие не обединявате, вие разединявате!

Николов, усещам някакъв катарзис в теб спрямо рашистката геополитика  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто, както винаги си заблуден.Грешна преценка.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.06.2018 г. в 19:58, Михаил Дмитриенко написа:

это тоже мои деды

Малко история и годишнина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.06.2018 г. в 19:58, Михаил Дмитриенко написа:

По прямой линии один мой дед погиб в сентябре 1941, по отцу дед погиб в августе 1943 года... а их братья - это тоже мои деды - один погиб при освобождении Болгарии и его звали Алексей - Алёша...

Вы хотите снести этот памятник?!

Изповед на окаяния раб Божи Калансув:

"Извинявам се.  Моля Ви не ми обръщайте внимание. По- цял ден седя в къщи без работа и понеже няма с какво да се занимавам ми става скучно и почвам да пиша глупави коментари в Калдата форум и да отварям Безброй еднакви теми в Калдата форум. Простете ме мене Простака, че Ви наводнявам с флууд. От други форуми отдавна съм наритан. Виждам, че в Калдата форум хората разбират и дават компетентни съвети и завиждам. Почвам да си въобразявам, че и аз съм компетентен, и също така си въобразявам, че имам опит, което не отговаря на истината. Чрез заливане и удавяне на Калдата форум с флууд с еднакви и безсмислени теми и коментари аз си въобразявам, че въобще нещо разбирам. По- точка първа от настоящата тема мога да кажа, че с такива подобни на описания уред в точка № 1 имам предостатъчно в излишък в домът си. Като някой работят, а за други няма резервни части. И със сигурност имам нужда да изхвърлям в кофата за смет такива уреди в настоящия момент и за в бъдеще време отколкото да купувам нови подобни устройства и подобна техника. Извинявам, се че Ви наводнявам Калдата форум с безсмислени теми и безсмислени коментари, което се нарича флууд на Английски език, а в превод на Български според мен означава наводнение и  / или бедствие свързано с наводнение..."

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.06.2018 г. в 7:25, bigiadri написа:

Без значение какви са паметниците , те НЕ трябва да се бутат. Те са минало ,те са истирия. Нека ни напомнят , какви сме били , макар и да се срамуваме в някои случаи за това.

Малко извънтемие. Бях по Пазарджик юли месец, много цигани, бе Благо. Пуснахме се по Мекемето и видях Тортата:D

на 24.06.2018 г. в 23:29, miro20 написа:

ама разбира се.. "на работа" :) Банално бре Николов :)

И аз ти отговорих , даже два отговора - че нямаме "братушка с 1.6 трлн" който да ни налее за да изравним "преуспяващата икономика и стандарт" както стана с ГДР, и нямаме природни ресурси, които крепят рашисткия режим в Кремъл.

И те попитах изгледа ли  публикуваните от А.Тодоров разсекретени архиви на ЦК на БКП за реапното състояние на НРБ, и за трите фалита.

Очевидно обаче не ти изнася.Проблема си е твой, продължавай да четеш комунистически патосни сайтове  и вЕрвайте в светлото соц бъдеще   :)

То и чехите си нямат братушки и отказаха дори предложение от ЕС да им "помогне" със заеми. Та Чехия сама се оправи, ма нямат за управници крадци като нашите. Да нямаше корупция при нас и ние щяхме да се оправим без братушки. И без 1,6 трилиона евро (вече ги направи 1,9, а защо не и 2,2):D

П.П. А така, редактирай си глупостите:laughing4: Става въпрос за наливането на 1,6 трилиона в икономиката на Източна Германия, които наш Мирко увеличи на 1,9, а впоследствие си изтри цитата, щото той говори/пише само истини:laughing4:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, karadzha написа:

, а впоследствие си изтри цитата,

Тук всички промени които се правят в постовете си стоят. Може всеки да ги прегледа. Какво съм трил че не разбрах ???

преди 36 минути, karadzha написа:

Та Чехия сама се оправи, ма нямат за управници крадци като нашите.

Чехите отдавна загърбиха  старите соц зависимост, за разлика от нас, където пропагандата е все още жива, че и се укрепва напоследък.

https://clubz.bg/20443-kak_chehiq_se_osvobodi_ot_komunizma

https://www.actualno.com/columnist/article/935/author_id/80

така че да сравняваш нас с тях е ... олицетворение на поговорката "видяла жабата как подковават коня, и тя си вдигнала крака...."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, miro20 написа:

Тук всички промени които се правят в постовете си стоят. Може всеки да ги прегледа. Какво съм трил че не разбрах ???

Спомена 1,6 трилиона евро, които можели да са 1,9 дори и после тоя пост изчезна.

на 24.06.2018 г. в 21:52, miro20 написа:

Да приятелю. ИСтински документи от ЦК на БКП.

Във вашите комунистически сайтове за наивници, пише ли нещо за трите  фалита на България  ?

Зависи как се представят цифрите. Ето и сега сме първи в Европа по стабилност и финансова дисциплина.

Странно защо обаче хората не го усещат по джоба си.

Странно е че именно извора на нещата, декласиицираните вече документи от архивите, будят такава неприязън у вас.

Май защото не ви изнася а ? :)

Защото нямаме "братушки" както имаха ГДР в лицето на ФРГ, и които наляха 1.6 или 1.9 трлн евро в икономиката на иначе също водещата едно време социалистическа ГДР.

И в която ГДР все още не могат напълно да изравнят стандарта с ФРГ.

Нямаме си и милиардите , трилиони милиарди от суровини , както е в РФ, които без този най голям на Земята ресурс, отдавна да са като Венецуела.

Как да стане с магическа пръчка, все едно нищо не е било, да градиш наново държава ?

Без "братушка" с трилиони , и без нескончаем източник на валута от суровини , които хем да продаваш хем да крадеш на поразия ??

ОСобенно когато виновниците за тази съсипия и до днес се правят на " ни лук яли ни лук мирисали" , и обвиняват във всичко "натресената силом демокрация" , без да дават отговор /пак ще се повторя/ - какво трябваше да дойде на мястото на фалиралия соц ???

Ти имаш ли отговор ?

Извинявам се на Мирко, ето го цитата. Само дано 1,6 не стане 2,2 или повече:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, karadzha написа:

Не знам какво ще му изравняват на стандарта, но в средата на 80-те ГДР-ци си живееха царски. Майка ми тогава беше на екскурзия там и ми е разказвала как живеят. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Agentpat™ написа:

но в средата на 80-те ГДР-ци си живееха царски.

Да, и аз това казвам винаги. Щом  на живеещата царски ГДР им трябват около 2 млрд  за д анаваксат стандарта на ФРГ... смятай...

Още по конкретно  :

Цитат

Обединението на Източна и Западна Германия се оценява на 2 трилиона евро, пише немският вестник "Велт ам Зонтаг". Впечатляващите цифри идват след проучване на няколко икономически института по поръчка на изданието. 

Експертите изчислили сумата на базата на всички разходи, включително финансовите средства, отпуснати за стимулиране на икономиката, вливането на пари във фондовете за социално осигуряване, субсидиите на Европейския съюз и други отчисления.

От тези 2 трилиона евро около 65% са изразходвани за социални разходи, включително плащания на пенсии. По данни на Института за икономически изследвания (IFO), в периода 1991 - 2013 г. мерките за стимулирането на икономиката в източните провинции всяка година са възлизали на 14,5 милиарда евро. Преките финансови преводи от 1991 г.до настоящия момент възлизат на 560 милиарда евро.

В същото време експертите отбелязват, че стандартът на живот на средната класа в бившата Източна Германия няма да надхвърли скоро две трети от този на същата класа в западната част. Различията между двете продължават да си личат почти 25 години след падането на Берлинската стена.

https://clubz.bg/3478-obedinenieto_na_germaniq_struvalo_2_triliona_evro

преди 4 часа, karadzha написа:

Извинявам се на Мирко, ето го цитата. Само дано 1,6 не стане 2,2 или повече:D

Ами май да.... Оказва се наистина  не 1.6, не 1.9 , ами 2 трлн евро

И както виждаш от цитата...  тази сума дори не стига за изравняване на стандарта, а само на 2/3-ти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Agentpat™ написа:
преди 7 часа, karadzha написа:

Не знам какво ще му изравняват на стандарта, но в средата на 80-те ГДР-ци си живееха царски. Майка ми тогава беше на екскурзия там и ми е разказвала как живеят.

Цитатът не е от мой пост:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.