Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейта, както си играех една игра, изведнъж започна едно пищене от тонколоните и екрана стана сив. Изклчих го  и при стартирането ми излезе това , долу първа снимка. След това дадох автоматично да ми  поправи системата, но не откри грешка. Имах бекъп от 22.06, пробвах и това, но пак ми изкарва, това от снимката. Интересно, защо показва тези две зелени черти.

20180624_114059.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обръщал ли си внимание на температурите ? Хард диска също трябва да се провери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми дай му да тръгне нормално, да видим какво ше стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://store.picbg.net/pubpic/1B/B6/1953fbf1fca31bb6.jpg     http://store.picbg.net/pubpic/D4/B9/928054174fccd4b9.jpg

Градусите са си в нормалното. Видеокартата вдигаше до 60 градуса, а процесора до към 46-48. Интересното на снимката, че показва на монитора едни гадни черти. Диск С е  ССД. Дадох му нормално стартиране, но нищо не излиза на екрана. Стои си само черен екран. Сложих телевизора и пак същото, понеже си помислих да не е нещо от монитора.

Редактирано от behwolf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май видеокартата е заминала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друга видеокарта или с вградената в дъното, ако имаш такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, behwolf написа:

Градусите са си в нормалното

Как ги следиш? За да се стигне до това положение, няма да са били само до 60... 

Отвори компютъра /при изключено захранване/, виж дали перките на видеокартата се въртят и дали не са блокирани от прах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Как ги следиш? За да се стигне до това положение, няма да са били само до 60... 

Имах две програми на компютъра, отделно никога не съм вдигал повече от 65 градуса, при доста тежки игри, които ми вървят. Отделно, тази игра не я играя от днеска, и вчера примерно съм играл на нея 2 часа, без прекъсване.

преди 3 минути, baitexpo написа:

Пробвай с друга видеокарта или с вградената в дъното, ако имаш такава.

Т.е да извадя картата от дъното и да видя ли ще тръгне с вградената?  Дъното е  B85 Pro4, но мисля че няма вградена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Артефактите които се виждат се получават от прегряване, изсъхнала паста и др., всичко това е в следствие на недобро охлаждане или - заради счупен драйвер.

Прехвърли кабела на вграденото видео/ако имаш/, както казаха по-горе, но преди това размонтирай/премахни/ външната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е видеокартата? Процесора какъв е, дали има вградено видео? Като гледам дъното, ако не си с някой Xeon без вградено видео, процесора си има видеокарта и след като извадиш сегашната видеокарта и закачиш монитора към видео изхода за дъното, трябва да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра тръгва в safe mode. Процесора е  intel i5- 4460. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, behwolf написа:

Компютъра тръгва в safe mode.

В Safe mode в диспечера на устройства деинсталирай видеокартата и рестартирай машината

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да прави, видеокартата, която не казва каква е, е за смяна. Ако е гаранционна я пращай за замяна, ако не - търси нова. Междувременно може да си ползваш компютъра с вграденото видео в процесора, както казах по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си кабела на видеото. Извади и включи отново кабела от двете му страни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се видеокартата . Махнах я от дъното и свързах с кабел  монитора към дъното. Видеокартата е  Asus Radeon HD7870 2048 MB, GDDR5  DirectCU II TOp  . Вземата е  през 2013 г. от емаг. Явно няма смисъл и  да я носа на ремонт, а и то едва ли ще има кой да ремонтира във В.Търново, такова нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да я пробваш да я изпечеш във фурната за 10-15 минути на около 180-200 градуса, но дори и да работи след това ще е временно решение.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в същност до смяна на термопаста ли е проблема с видеокартата? Понеже външно не виждам нещо, което да се изгоряло или подуло. До сега съм нямал проблем с картата. Даже мисля, че компютъра имаше някаква опция при високи градуси да се изключва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спекла паста, липса на профилактика ->отлепени чипове...Тая карта да стигне до това положение явно е била пържена доста над 80 градуса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чиповете и кондензаторите ми изглеждат наред, не виждам да са отлепени или да са се подули. Иначе използвам  Speedfan  и RealTemp и никога  на картата не ми е показвало, повече от 65 градуса. Веднъж всеки месец с прахосмукачката, продухвам за прахоляк. Единствено само пастата не е сменяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с отлепването не можеш да го видиш....Не е първата умряла такава карта не и последната...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма смисъл да си играя да я разглабям и да видя дали на чипа му има нещо и да му сменям пастата. Това във фурната няма ли да е опасно за другите части, защото идеята до колкото разбирам, е  че  чипа се отлепил. Трябва се махне радиатора с перката, както е на снимката  http://store.picbg.net/pubpic/4F/10/ae5c32e6dc064f10.jpg  и да се нагрее само чипа в средата на картата, което ще разтопи, ако там е проблема. За което пак ще трябва евентуално термопастта, ако тръгне. Със сешоар няма ли да е по-удобно или пистолет за горещ въздух.  Просто се чудя, кое е най-доброто. Едва ли някой  изкупува видеокарти, а не съм чул някой да ремонтира видеокарти. Защото стигна ли до нова видеокарта, означава ново дъно,процесор и кутия, т.е едни 1000-1200 лв. отиват :D.

Редактирано от behwolf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маха се охлаждането и ако има допълнителни радиатори. Почистваш хубаво термопаста и махаш термолепенки ако са останали случайно по чиповете, завиваш във фолио така, че да се вижда само процесора, загряваш фурната на 180-200 градуса, обръщаш някоя тава обратно, правиш 3-4-5 топчета от фолио, върху които да сложиш видеокартата и слагаш във фурната за 8-10 минути. След това изваждаш, оставяш я да изстине и сглобяваш всичко обратно, като сложиш и нова термопаста. Ако имаш късмет, ще работи известно време. Ако се скапе, може отново да приложиш процедурата. Така с няколко изпичания през 1-2 месеца удължих живота с 5-6 месеца на една 8800 GT, докато след 4-5 печене вече не пали.

https://www.google.com/search?num=20&ei=z4svW6T_EsuosAGVpZCYAQ&q=печене+видеокарта+фурна&oq=печене+видеокарта+фурна&gs_l=psy-ab.3...6898.7714.0.7841.6.6.0.0.0.0.185.716.0j5.5.0....0...1c.1.64.psy-ab..1.4.593...0i22i30k1j33i160k1.0.cYZBT_7xH68

nTG6yVl.jpg

New Bitmap Image.jpg

95739ed737a744c7.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@behwolf Редиш някакви приказки, които ти самият не разбираш. Горе ти казаха, с гледане нищо няма да установиш. В случайя, единственото, което можеш да направиш с тази карта, е да смениш пастата и да я пробваш.

Това с фурната и нагряването с пистолет въобще не си го помисляй - ТАКА НЕ ОТСТРАНЯВАШ ПРОБЛЕМА, А ОТЛАГАШ ОКОНЧАТЕЛНАТА СМЪРТ НА КАРТАТА! А откъде тоя филм с разтапянето?

Кой ти каза, че смяната на видео картата задължително довежда и до смяна на платформата, та чак и кутията... (захранването не искаш ли да го смениш и него или то е богопомазано?)

Направи каквото зависи от теб в момента с тая карта. После си вади заключения.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И без това картата е умряла вече, а да се прави ребол на такава карта няма смисъл - най-малкото не е изгодно. Ако иска и му се занимава - пече я във фурната и ако стане я ползва докато може, ако не я изхвърля и си купува нова. Смяна на паста няма да я оправи. @behwolf няма смисъл да сменяш всичко, евентуално ако искаш може да пробваш да продадеш сегашния процесор и да си намериш втора употреба I7 за сокета. Вече ако си решил да правиш нова конфигурация, 1000-1200 лева ще са малко, по-добре ги вложи в тази, още има доста живот в нея, като си вземеш видеокарта поне GTX 1060 6 GB, процесор, какъвто ти казах, RAM паметта я направи 16 Gb и сложи и SSD ако нямаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата не е за отписване, докато не и се направи профилактика и да се пробва на друга машина. Проба с друг кабел и почистване на драйвера с DDU, след което инсталиране на последен такъв.  Това с "печенето" в домашна фурна е аматьорска работа и не бих съветвал някой да го прави. Ако се смени целия чип, тогава съм съгласен, че се прави нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.