Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

За карта, излязла преди 6 години, си е изживяла живота. С тези артефакти, нестартиране и грешки на windows и зелени линии още на recovery екрана, няма какво да си играе да пробва на други машини или да сменя драйвери, работата ще е същата. За карта, струваща втора употреба около 150 лева, дори и професионален ребол не си струва да се прави, да не говорим да се сменят чипове и подобни врътки. Мята я във фурната и каквото стане, както писах по-горе, така удължих ползването на една карта с няколко месеца, за без пари върши работа метода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

За карта, излязла преди 6 години, си е изживяла живота

Значи викаш, директно във фурната, щото ти така казваш и правиш... ?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото картата е умряла, ти какво не разбра?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Защото картата е умряла, ти какво не разбра?!?

Разбрах, че пастата не е сменена, нито кабела, нито драйвера е почистен напълно и инсталиран нов, нито е пробвана на друга машина!

Ти така лекомислено ли процедираш, и така ли си печеш картите с повод и без повод ?!? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при тези симптоми мислиш, че на картата нищо и няма и като направи тези неща, ще си работи нормално? Изобщо виждал ли си карта с подобни артефакти и проблеми да се е оправила, май идея си нямаш за какво става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

И при тези симптоми мислиш, че на картата нищо и няма и като направи тези неща, ще си работи нормално? Изобщо виждал ли си карта с подобни артефакти и проблеми да се е оправила, май идея си нямаш за какво става въпрос.

Никой уважаващ себе си техник не разсъждава като тебе - симптомите били като на отлепен чип, та давай директно у фурната...

Там за където ти си тръгнал, аз от там се връщам. Не ми задавай наивни и дразнещи въпроси, и спри да пълниш темата с едни и същи постове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, личи си колко се връщаш.... Да си пробва картата на друга машина и с други драйвери, лошо няма, но аз съм 10000% сигурен, че проблема е хардуерен, досега не съм чел или видял някой да е оправил карта с такива симптоми без ребол/печене. Ще чакаме автора да пише какво е развитието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Ще чакаме автора да пише какво е развитието.

... след като я метне във фурната ли ? 

Цитат

Компютъра тръгва в safe mode

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво? В safe mode не зарежда драйвера и картата работи с базови функции, колкото да изкара картина. Ето ти малко да четеш, че като гледам от къде се връщаш, май трябва да четеш повече:

https://www.google.com/search?q=gpu+artefacts+working+in+safe+mode&ie=utf-8&oe=utf-8

Хайде намери ми в тези резултати къде картата се е оправила по начина, който казваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В другата тема на автора вече му предлагат следваща карта, та... тук няма какво повече да се каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че пробвах да изтрия драйверите на картата и на процесора. Сложих картата във втория слот на дъното, само за проба. Компютъра тръгна, инсталираха се драйверите на процесора, рестартира се компютъра, след това се инсталираха драйверите на видеокартата и пак рестарт. След рестарта, компютъра тръгна със сложена видеокарта, но тези линии продължиха да си стоят на екрана/артефакти/. Изключих компютъра  с цел да видя, дали поне ще тръгне нормално и след повторно включване, пак ми изкара съобщението от първия пост за възстановяване на системата и за нормално стартиране, пробвах пак възстановяване и после нормално стартиране и пак изкара само черен екран, без да покаже стартовия екрана на  Windows.  Като краен вариант, ще пробвам да сложа картата на друг компютър, все пак измислих вариант, да си взема от работа една стара видеокарта с 1 ГБ, защото с фабричната карта на процесора,  и един филм не може да се изгледа и  разминаване между картина и звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, behwolf написа:

с фабричната карта на процесора,  и един филм не може да се изгледа и  разминаване между картина и звук.

преди 10 часа, behwolf написа:

Процесора е  intel i5- 4460. 

Да бе, да.

Аз как си гледам безпроблемно FullHD филми със същия процесор?... Няма насичане, няма разминаване между звук и картина. Ама трябва да можеш да си инсталираш ОС и софтуер, и да ги настроиш поне малко. А не за всичко да ти е виновен хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, behwolf написа:

Само да кажа, че пробвах да изтрия драйверите на картата и на процесора. Сложих картата във втория слот на дъното, само за проба. Компютъра тръгна, инсталираха се драйверите на процесора, рестартира се компютъра, след това се инсталираха драйверите на видеокартата и пак рестарт. След рестарта, компютъра тръгна със сложена видеокарта, но тези линии продължиха да си стоят на екрана/артефакти/. Изключих компютъра  с цел да видя, дали поне ще тръгне нормално и след повторно включване, пак ми изкара съобщението от първия пост за възстановяване на системата и за нормално стартиране, пробвах пак възстановяване и после нормално стартиране и пак изкара само черен екран, без да покаже стартовия екрана на  Windows.  Като краен вариант, ще пробвам да сложа картата на друг компютър, все пак измислих вариант, да си взема от работа една стара видеокарта с 1 ГБ, защото с фабричната карта на процесора,  и един филм не може да се изгледа и  разминаване между картина и звук. 

С кой плеър е това? Инсталира ли Intel HD драйвера? Включил ли си хардуерното ускорение на плеъра да ползва intel видеото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше само да ги актуализирам,  не знам защо, като основни бяха зададени на  HD7870, при положение, че съм ги изтрил. Все пак няма да го натоварвам процесора и няма да играя игри и да отварям тежки програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, behwolf написа:

Все пак няма да го натоварвам процесора и няма да играя игри и да отварям тежки програми.

Това пък защо?!? Той е направен за да се товари и да върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, baitexpo написа:

Това пък защо?!? Той е направен за да се товари и да върши работа.

Не съм сменям термичната  паста на процесора  и покрай стоковото охлаждане на процесора, чак ще ми стане жал, да му вдигна  около 62 градуса, заради една игра :D . До сега съм го карал само на 48-56 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температури до към 90 градуса са абсолютно безопасни за този процесор, а твоите са МНОГО по-ниски. Освен това, ако температурата се доближи до максимално допустимата за процесора, той ще започне да работи на по-ниска честота, с цел да си понижи температурата, така че няма абсолютно никакъв проблем.

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3620627/safe-temperature-4460.html

Ако максималните температури под максимален товар, да кажем половин час и повече, започнат да минават 85 градуса, тогава може и да почнеш да се притесняваш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.