Премини към съдържанието
Visotsky

Споделяне на принтер от Raspberry Pi на компютър с Windows 10 1803

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам следният проблем: досега си споделях без проблеми принтера от едно Raspberry Pi на всички компютри вкъщи - в Windows 7 и досегашните версии на 10 функцията HomeGroup ми вършеше чудесна работа. Преинсталирах стационарния с 10, версия 1803, и бях неприятно изненадан - вече тази функция липсва. Опитах как ли не, но машината просто отказва да види сървърчето, а оттам невидим остава и споделеният не него принтер. Успявам да подкарам скенера със SaneTwain, имам достъп до споделените дискови носители през FileZilla, но принтерът не тръгва. Марка и модел: Xerox WorkCentre 3119. Досега е вървял на всичко, но тази версия 1803 ме препъна...

Предварително благодаря на отзовалите се! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери услугите Computer Browser и Workstation стартирани ли са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

Провери услугите Computer Browser и Workstation стартирани ли са.

Стартирана е Workstation, а Computer Browser изобщо няма във възможните за стартиране услуги, мога да пратя и екранно копие. Става дума за Windows 10 1803 - версията след премахването на HomeGroup.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Стартирай Services.msc и там виж за Computer Browser. Ако е Disabled задай Automatic (Delayed) и стартирай от бутона.
Ако стартирането на тази услуга не помогне, виж в Control Panel > Programs and features > Turn Windows features on or off > SMB 1.0/CIFS File Sharing Support има ли отметка. Ако няма сложи. Може да иска рестарт

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Ако стартирането на тази услуга не помогне, виж в Control Panel > Programs and features > Turn Windows features on or off > SMB 1.0/CIFS File Sharing Support има ли отметка. Ако няма сложи. Може да иска рестарт 

Жив да си! Получи се! :)

Благодарско! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 18 минути, Visotsky написа:

Получи се!

С кое? server или smb?
Питам, за да могат други с такъв проблем лесно да намерят решението

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.