Премини към съдържанието
Gallia86

Как да преместя файловете си

Препоръчан отговор

Здравейте отново от мен! Пак идвам с глупав въпрос, но какво да се прави :D

Oт няколко месеца съм доволна притежателка на Huawei y6. Обаче запълних цялата му вътрешна памет и телефонът започна да ми прави проблеми, спря да се актуализира и постоянно ми писка, че няма памет. Купих му много голяма карта памет и настроих всичко ново да отива там, но проблемът е, че си има приложения, които се изпълняват само от вътрешната памет, а тя вече е на критично ниско ниво и имам чувството, че скоро телефонът ще се бъгне до краен предел.

Много искам да си изместя снимките от вътрешната памет на SD картата  - само те са около 6гб и мисля, че ако го направя, положението ще се закрепи.

Цъках цяла вечер из телефона, но не намирам такава опция. Моля Ви да споделите някакви предложения как мога да го направя. Не ме съветвайте да ги трия, защото не искам да ги съхранявам на компа, искам си ги в телефона.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш си файловия мениджър и ги местиш, ако няма (което много ме съмнява) си инсталираш някой като съобразиш колко място имаш сега свободно и колко изисква той.
Ако държиш на тези снимки е хубаво да ги имаш и на друго място!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много удобно приложение за разглеждане на снимки, има и опции на файлов мениджър:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder&hl=en

А това са файлови мениджъри, избери си и тествай:

https://play.google.com/store/search?q=file+explorer&c=apps

Виж и това:

https://www.wikihow.com/Move-Pictures-from-Android-to-SD-Card

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, изтеглих един файлов мениджър и с него преместих всичко уж да отиде в СД картата, но всички снимки от датата на закупуване на СД картата ми изчезнахааааааааааа :( :( :( Не знам защо... Моля ви помогнете ми, мога ли да направя някакъв бекъп, какво да правя? :( Сигурна съм, че не съм ги трила. Когато отида във файловия мениджър и натисна на камера пише в скоби 5556 снимки, но когато отворя папката, вътре са само 1600. Сортирала съм ги да ми се показват всички (вкл от СД карта и телефон). Моля ви помогнете ми :( Искам си снимките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си и другото приложение - QuickPic, което ти дадох по-горе и виж пак къде и какви снимки има с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата работа. Липсват ми снимките, снимани преди около 3 седмици до днешна дата. . :( Моля ви дайте идея какво да правя:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой файлов мениджър инсталирахте?

От къде към къде преместихте файловете и колко файла на брой преместихте? Операцията успешно ли премина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвах файловия мениджър ES. Преместих около 600 снимки и не, операцията не премина успешно - някъде 100 останаха непреместени. Имам чувството, че нещо телефонът се сбърка и стана пълна бъркотия в него, но е факт, че снимките ми ги няма :(

Мога ли да му направя бекъп и как става това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При местене на файлове от един носител на друг, първо се копират и след това, ако копирането е успешно и ги има на втория носител, може да се изтрият от първия. Така е най-сигурно. Важна информация се държи минимум на 2 места. Backup се прави предварително, след като е заминала информацията какъв е смисъла? Защо не си копира/премести преди това снимките на компютъра примерно? Пробва ли с програмата, за която писах - излизат ли всички папки и снимки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, plamen_petrov_80 написа:

Ако държиш на тези снимки е хубаво да ги имаш и на друго място!

Преди да продължиш е хубаво да запазиш всичко важно на сигурно място - а как и къде мога да кажа само ако знам с какво се разполага.

Там където ги мести снимките имаше ли други файлове, а колко бяха те? Не преместените снимки отварят ли се нормално?

ES има кошче виж в него дали има нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Raze, пробвах с тази програма, но снимките приблизително от месец насам са потънали някъде.

Пламен, имах 2 папки - камера и камера SD. Преместих файловете от камера в Камера SD, ама те всички от SD-то изчезнаха.10000000% съм убедена, че не съм изтрила нищо!! Само съм местила! Не съм и замествала. Искам да направя бекъп, защото мисля, че ще върне телефона във вчерашно състояние примерно ?? И ще се върнат? Дайте идеи , моля вииии!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Backup или както му викаш "бекъп" значи резервно копие:

https://translate.google.bg/#auto/bg/backup

На липсваща информация, какъвто и архив да правиш, пак ще си е липсваща. Има разни програми за възстановяване на информация, но за вътрешна памет на телефон и то ако не е Root-нат е много съмнително.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xenzet.recover.photos

Съветвам те, преди да правиш каквото и да е, да си закачиш телефона към компютър/лаптоп и да си прехвърлиш всички снимки и каквото ти е важно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бекъпа се прави и се връща като бедствието е между тези две действия и по реда на описването им. Правенето на бекъп сега може единствено да запази това което имаш сега и ако след това изчезнат още неща тогава да се възползваш от направения бекъп.

Ползвате ли някаква облачна услуга където в момента да копирате съдържанието на "камера SD" (а може и други важни данни) или разполагате ли с друга компютърна техника (настолна машина, лаптоп, NAS и т.н.) където да извършите същото?

Също така бяхте казали, че снимките в паметта на телефона са около 6GB, вижте с колко са се променило свободното място в телефона и в SD картата. Проверихте ли в кошчето на програмата какво има? Също така като краен вариант преди други драстични мерки аз бих рестартирал телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.