Премини към съдържанието
liusien

Прехвърляне на контакти от Андроид на стар GSM апарат

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем със сегашния си телефон - Самсунг Галакси S4......... Изпуснах го и стъклото му стана на парченца! Не съм сложил протектор и белята стана. Тъй като в момента имам финансови затруднения, не мога да отделя пари за смяната му за известно време. Въпросът ми е - мога ли да прехвърля контактите си от Андроид-а на стар модел GSM телефон? Гледах някак през счупеното стъкло опциите, но през Блутуут това не може да стане. Моля ви за съвет! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, liusien написа:

Здравейте! Имам проблем със сегашния си телефон - Самсунг Галакси S4......... Изпуснах го и стъклото му стана на парченца! Не съм сложил протектор и белята стана. Тъй като в момента имам финансови затруднения, не мога да отделя пари за смяната му за известно време. Въпросът ми е - мога ли да прехвърля контактите си от Андроид-а на стар модел GSM телефон? Гледах някак през счупеното стъкло опциите, но през Блутуут това не може да стане. Моля ви за съвет! 

Просто мега невъзможна мисия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да има, но аз нямам никакъв софтуер за него. Апарата е Sony Ericsson J10i2  Преди години бях го купил от заложна къща дори без зарядно, та след това търсих и зарядното... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, liusien написа:

Възможно е да има, но аз нямам никакъв софтуер за него. Апарата е Sony Ericsson J10i2  Преди години бях го купил от заложна къща дори без зарядно, та след това търсих и зарядното... 

Ще го кажа пак! Невъзможна мисия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно говорим за различни неща!

Къде са телефоните номера които искаш да прехвърлиш?

В счупения телефон Самсунг Галакси S4......... или в SIM картата?

Ти тези номера имаш ли ги другаде, можеш ли да ги видиш и т.н.?

Ако нямаш данните е безпредметно да обсъждаме в какъв телефон искаш да ги вкараш защото това може и ръчно да се извърши ако имаш от къде да ги гледаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Синхронизиран ли е Самсунякът с Google? Какъв е другият телефон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че записите на контактите са на апарата... Нали когато са записани на него, може да се добави снимка, да звъни с определена мелодия за даден контакт...... Мислех да си играя на ръка да преписвам номерата, но те са много, а и стъклото всеки момент съвсем ще се разпадне... :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Контактите не са ли качени в Google акаунта? В момента на телефона вижда ли се нещо и може ли да се прави нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, killchain написа:

Синхронизиран ли е Самсунякът с Google? Какъв е другият телефон?

Апарата е Sony Ericsson J10i2   

Да, Самсунгът е синхронизиран със Гугъл и със Самсунг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от повредения телефон няма ли опция да налее номерата в SIM картата? И после да я преместиш на обикновения телефон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

А от повредения телефон няма ли опция да налее номерата в SIM картата? И после да я преместиш на обикновения телефон?

Миналата година си играх с телефона и опитах да прехвърля номерата на СИМ картата... Резултата беше плачевен - от шестотин и нещо контакти, телефона прехвърли само двайсетина номера а другите изчезнаха! :(  Най-лошото беше, че ги прави в някакъв файл, ако не се лъжа "vcf" или нещо такова..... А стария телефон не може да го разчете... След това, благодарение на това, че Самсунга е синхронизиран с Гугъл и Самсунг, контактите се възстановиха... Така че, прехвърляне на СИМ картата от самия Самсунг не може да стане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SIM картите имат ограничение на номерата, моята карта има до 250 номера и трудно бих и налял 600.

Значи да разбираме, че в Google акаунт ги имаш номерата в цифров вид и сега въпроса е как да бъдат конвертирани за телефона Sony Ericsson J10i2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, liusien написа:

Апарата е Sony Ericsson J10i2   

Да, Самсунгът е синхронизиран със Гугъл и със Самсунг

От contacts.google.com можеш да си изнесеш контактите в няколко различни формата, от там нататък може да опиташ или да ги прехвърлиш чрез USB кабел, ако имаш такъв, или по мейл, ако има как да пуснеш такъв до стария телефон.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Raze написа:

Контактите не са ли качени в Google акаунта? В момента на телефона вижда ли се нещо и може ли да се прави нещо?

Явно са качени, защото апарата е синхронизиран със Гугъл... Почти нищо не може да се прави по Самсунга, защото стъклото се разпада.... :( 

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

SIM картите имат ограничение на номерата, моята карта има до 250 номера и трудно бих и налял 600.

Значи да разбираме, че в Google акаунт ги имаш номерата в цифров вид и сега въпроса е как да бъдат конвертирани за телефона Sony Ericsson J10i2.

СИМ картата ми е с капацитет 1 000 номера! Има достатъчно място на нея... Ами да, нещо такова може би е необходимо, но никога не съм си играл да търся контактите си в Гугъл. Между другото, не съм "гении" в компютърната техника... Пипам където не ми е работа само... ;) 

преди 12 минути, Raze написа:

А така пробва ли?

https://contacts.google.com/

Ха............ Показаха се всичките ми телефонни номера! Сега трябва да се науча как да ги прехвърля на стария апарат.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От google ги експортраш в CSV формат. След това си инсталираш MyPhoneExplorer,  свързваш сониериксона и през програмата го синхронизираш с CSV файла. Ако не стане така, първо импортираш контактите в outlook и после го синхронизираш с телефона.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.06.2018 г. в 8:44, baitexpo написа:

От google ги експортраш в CSV формат. След това си инсталираш MyPhoneExplorer,  свързваш сониериксона и през програмата го синхронизираш с CSV файла. Ако не стане така, първо импортираш контактите в outlook и после го синхронизираш с телефона.

Да ви кажа какво се случи вчера... Свалих програмата  MyPhoneExplorer  и тя успя да запише контактите от Гугъл. Прегледах ги и се оказа, че някои не са качени. Някак успях да излъжа Самсунга за ново синхронизиране със Гугъл и номерата се добавиха там. Обаче първоначално записаните номера в програмата не мога да ги изтрия за да запиша пълния пакет, който е в момента. В програмата има опция "изтриване", но когато маркирам номерата, не ги изтрива! Чудя се, дали да изтрия програмата и отново да я кача, а след това тя да ми прехвърли номерата?...... Инак - много съм доволен - контактите се качват на старото телефонче и нямам забележка, за което съм много благодарен! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрий потребителския профил в програмата и го създай отново.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, baitexpo написа:

Изтрий потребителския профил в програмата и го създай отново.

Направих го и всичко изчезна. Обаче... Когато натисна бутон "синхронизиране", не знам защо, телефона тегли информация от мемори картата си... Не знам къде и под какво име се пази инфото, но със часове си играя и не мога да разбера в коя папка на телефона и на мемори картата се пази списъка с контактите!!! :( Свалих мемори картата от телефончето. С помощта на програмата  MyPhoneExplorer някак успях да кача списъка с контакти, който изтеглих от Гугъл, на телефона и тя е в папка "Други"... Нямам представа как да подменя сегашния актуален списък с контакти със съществуващия някъде в допълнителната мемори карта! :(  Сигурно ви досаждам вече, но какво да направя, като не знам, но искам да се науча?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, baitexpo написа:

Тръгнал си по други пътеки, но може би ще стане и по тази начин http://www.techpavan.com/2009/02/17/sony-ericsson-backup-contacts-into-memory-stick-instantly/

Не става..... Непрекъснато ми връща старите контакти... Когато съм възстановил контактите, отново давам команда за възстановяване на контактите. Излиза надпис, че съществуващите ще се изтрият и ще се възстановят от мемори картата... Не ми дава възможност за избор кои контакти искам да се качат... А съвета който го има на линка, не ми върши ръбота, защото на компютъра не ми се показват опцийте [Memory Stick] / MSSEMC / Система / PIM / PB_Backup.vcf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, последно - теглиш контактите от гугъл акаунта като contacts.vcf Настройваш програмата така и синхронизираш през нея, а не през телефона.

Без име.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, baitexpo написа:

Ок, последно - теглиш контактите от гугъл акаунта като contacts.vcf Настройваш програмата така и синхронизираш през нея, а не през телефона.

Най-сетне съм готов! :emoji_smiley-03: Беше се бъгнала програмата и се наложи да я изтрия и отново да я инсталирам... Този път вече съм без забележки! 

Искам да благодаря на всички вас, които се опитахте и които определено ми помогнахте!!! :clap:

Обявявам темата за закрита! :bye1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.