Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте аз тази година съм 11клас и догодина ще стана 12клас.За съжаление нямах средства за уроци по Химия и учих от учебника за 9клас.Но сега към края на тази учебна година разбрах, че изпитът за един кандидат-студент в Медицинския университет е доста различен от този в учебника.Мисля да си купя от една приятелка задачите за Неорганичната химия и да ги уча, но дали ще успея да ги науча за едно лято?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ahilez Shekspir написа:

Здравейте аз тази година съм 11клас и догодина ще стана 12клас.За съжаление нямах средства за уроци по Химия и учих от учебника за 9клас.Но сега към края на тази учебна година разбрах, че изпитът за един кандидат-студент в Медицинския университет е доста различен от този в учебника.Мисля да си купя от една приятелка задачите за Неорганичната химия и да ги уча, но дали ще успея да ги науча за едно лято?

Не се учат наизуст, а се научаваш да мислиш и да ги решаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Емил Костов написа:

Не се учат наизуст, а се научаваш да мислиш и да ги решаваш.

Да знам, че по Химия не се учат, но по Биология се учат наизуст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ahilez Shekspir написа:

Мисля да си купя от една приятелка задачите за Неорганичната химия и да ги уча, но дали ще успея да ги науча за едно лято?

Ние да ти кажем колко можеш да учиш ти? Аз мога да ти кажа аз как съм учил, когато искам: 100-150 страници дневно, с водене на записки. Но аз задълбавам в детайли. Има хора, които могат да прочетат няколко стотин страници за ден. Колко от тях запаметяват не знам, но аз повече от 200 страници дневно не мога да поема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Ahilez Shekspir написа:

Да знам, че по Химия не се учат, но по Биология се учат наизуст.

И по Биология не се учат наизуст. Всичко се учи с мислене и разбиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

И по Биология не се учат наизуст. Всичко се учи с мислене и разбиране.

Не се ли учат..?Незнам, но това че се учат уроците по Биология наизуст ми го каза г-жата по Биология и аз вече съм ги научила 1:1 по учебника .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Ahilez Shekspir написа:

Не се ли учат..?Незнам, но това че се учат уроците по Биология наизуст ми го каза г-жата по Биология и аз вече съм ги научила 1:1 по учебника .

От мен лично може да и кажеш да си скъса дипломата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Емил Костов написа:

От мен лично може да и кажеш да си скъса дипломата. 

Не мисля, че това че помогне защото г-жата е категорична, че се учат наизуст и т.н. и дори настояваше и аз така да се подготвям да кандидат-студентския изпит.:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Ahilez Shekspir написа:

Не мисля, че това че помогне защото г-жата е категорична, че се учат наизуст и т.н. и дори настояваше и аз така да се подготвям да кандидат-студентския изпит.:))

Отново ще кажа! Кажи на госпожата ти да се гръмне. НИЩО не се учи наизуст. Човек трябва да разбере материала и да извлече от него най-важното. Това е биология, а не е литература да учиш стихотворения наизуст. Първата ми специалност е педагогика и аз съм работил като учител няколко години. Но прави каквото искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Отново ще кажа! Кажи на госпожата ти да се гръмне. НИЩО не се учи наизуст. Човек трябва да разбере материала и да извлече от него най-важното. Това е биология, а не е литература да учиш стихотворения наизуст. Първата ми специалност е педагогика и аз съм работил като учител няколко години. Но прави каквото искаш.

С чувство за хумор сте.:))Да прав сте така си е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С чувство за хумор сте.:))Да прав сте така си е.

Аз не се шегувам,а ти говоря сериозно. Много ми е интересно какво точно се учи наизуст в биологията???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Аз не се шегувам,а ти говоря сериозно. Много ми е интересно какво точно се учи наизуст в биологията???

Да ясно ми е че не се шегувате но честно казано ми стана смешно от думите Ви "да се гръмне".Ами кандидат-студентите по Медицина е трябвало да учат уроците по Биология наизуст така беше казала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ahilez Shekspir написа:

Да ясно ми е че не се шегувате но честно казано ми стана смешно от думите Ви "да се гръмне".Ами кандидат-студентите по Медицина е трябвало да учат уроците по Биология наизуст така беше казала.

Отново глупости. Студентите по медицина трябва да прочетат по няколко учебника на семестър, който са от по няколко стотин страници единия. Според теб дали се учат наизусст? И ще питам пак! Какво се учи наизуст по биология?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Отново глупости. Студентите по медицина трябва да прочетат по няколко учебника на семестър, който са от по няколко стотин страници единия. Според теб дали се учат наизусст? И ще питам пак! Какво се учи наизуст по биология?

Явно не могат да се научат чак толкова със сигурност.Ами незнам точно но било всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не могат да се научат чак толкова със сигурност.Ами незнам точно но било всичко.

Има неща, които трябва да запомниш или да научиш наизуст ( това са примерно латинските наименования елементите на човешкото тяло), но това са едва около 20%. И това го има във всяка една специалност. Всичко друго просто се чете и се извлича най-важното от материала. И не се учи наизуст, а се учи с разбиране, с практика, за да може после и да го приложиш. Та както ти казах кажи на твоята учителка да се гръмне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Има неща, които трябва да запомниш или да научиш наизуст ( това са примерно латинските наименования елементите на човешкото тяло), но това са едва около 20%. И това го има във всяка една специалност. Всичко друго просто се чете и се извлича най-важното от материала. И не се учи наизуст, а се учи с разбиране, с практика, за да може после и да го приложиш. Та както ти казах кажи на твоята учителка да се гръмне.

Непременно ще й го кажа!

преди 1 час, аm-аm написа:

Ние да ти кажем колко можеш да учиш ти? Аз мога да ти кажа аз как съм учил, когато искам: 100-150 страници дневно, с водене на записки. Но аз задълбавам в детайли. Има хора, които могат да прочетат няколко стотин страници за ден. Колко от тях запаметяват не знам, но аз повече от 200 страници дневно не мога да поема.

Явно умът ти е като бръснач.Щом като си запомнял 100-150 страници дневно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Непременно ще й го кажа!

Ще го разбереш сам след време, ако наистина искаш да станеш специалист и да изкарваш хубави пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Научаваш принципите, от тоя момент нататък няма значение какво ще ти поднесат. Мисля, че можеш от матурата по Химия да добиеш представа за задачите. Аз я разглеждах. В нея имаше въпроси, които в училището ми навремето въобще не сме изучавали. Понеже бяхме техническо школо, химията беше доста пренебрегната и изритана в ъгъла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид качеството на медицинските услуги в масовия случай, то имам силни подозрения, че и в медицинските университети така ги обучават - да учат наизуст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване