Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам запитване за аудио система дали може да се свърже с тв и през кой букси?

Това е ауио системата  https://www.emag.bg/audio-sistema-5-1-akai-as008ra-6100-sistema-tonkoloni-ss014a-260-220w-rms-cherni-as008ra-6100-ss014a-265/pd/DCGM9BBBM

За блурей не съм търсил но повечето който съм виждам отзат нямат аудио изход а само HDMI. за рисиивъра към ауио системата няма снимка на задният панел.Който ида е блурей плеър да купя мога да го свържа с tv то през HDMI и да го подкарам но за аудио системата в tv незнам през коя букса да го вкарам.телевизорът ми е Philips 6400er series 43инча.телевизорът ми има  4бр. HDMI,USB,network,Digital audio out.На аудио системата има само Aux In, USB 2.0.По USB може ли да се предава аудио сигнал.Има ли начин да свържа аудиото на блурей плеъра с усилвателя и какви букси да има отзад.Интересно ми е ако може да ми препоръчате марка блурей плеър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има отзад входове за 5.1, но са аналогови - примерно от компютъра пускаш през звуковата карта 3 стерео жака на лалета и настройваш през съответното дъно или звукова карта къде за кои колони да пуска сигнал. По същия начин ако вържеш блу-рей плеър, трябва да има същите аналогови изходи за аудио. От телевизора можеш да му подадеш само стерео сигнал през стерео изход да кажем ако има изход за слушалки или с някакъв преходник през скарт, но САМО СТЕРЕО! Това USB е за свързване на USB памет, от която да пуска музика най-вероятно, няма как да го свържеш с компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С вашият усилвател, не може да го свържете директно към блурей плеър , защото няма необходимите цифрови входове.

Само аналогови. Евентуално с прехондник HDMI към  RCA.  + HDMI сплитер (за да свържете  и ТВ) + два HDMI кабела + 1 кабел RCA към RCA.

Но намирам само за стерео, не и за 5.1 Ch.

А колкото до свързването към телевизора, през  буксата за слушалки на ТВ (3.5 мм жак) - качеството на звука няма да Ви хареса.

или пак с предник SPDIF към RCA (аналогов) за да извадите стерео звук

Конвертор от Цифров Оптичен към Аналогов Звук

Съвет: Не си заслужават подобните гимнастики, по добре се насочете към ресийвър който има необходимите входове и изходи.

Защото и резултата няма да е идеален , може да има забавяне на звукът спрямо картината при използването на преходниците/сплитерите.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сменя цяла аудио система заради един тъп Блурей плеър, който нямал необходимите изходи? По-добре плеъра да смени, а пък точно цифровите-аналогови преобразуватели няма да забавят звука повече от аналоговият изход на плеъра, звука ще се забави единствено при обратното преобразуване-от аналогов към цифров, което практически не се употребява, освен за създаване на запис от аналогови източници (касетофон, грамофон и др.) в цифров вид. Дали ще се използва външен конвертор или вграденият в плеъра, практически е едно и също, даже е препоръчително да е външен, подбран от добър производител, отколкото да използва вграденият боклук. Така както и при компютрите, по-добре е да си сложиш външна звукова или видео карта, вместо да използваш вградените карти в дънната платка. А и при евентуална повреда няма да сменяш целия ресийвър, плеър или дъно, а само външният компонент.

Ето този конвертор от HDMI към VGA и Audio би могъл да свърши добра работа за целта, който е със собствено захранване и не се нуждае от външно, както при други модели и само за 15лв.

VGA.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво им е на вградените звукови карти? Освен ако не е някое много старо и евтино дъно или пък ползваш някакви супер говорители и аудиосистема и слушаш само звук с високо качество, без mp3 и подобни компресии, може и да има разлика с външна звукова карта. А при повреда може и външната звукова карта да замине, че и с нея и други компоненти, зависи от какво и как е причинена повредата. И дори и да изгори звуковата карта като е вградена, пак можеш да си сложиш външна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно старите дъна имат най-добри звукови карти, поради причината че цялата система беше доста по-олекотена и опростена, в  сравнение със съвременните компоненти, където изискванията откъм други есктри са се увеличили и така аналоговият хардуеър отстъпва пред цифровият, което е трагичното. Днес вече и телевизорите станаха цифрови и ефирната телевизия без никакво разумно обяснение я спряха и също я направиха цифрова. А в края на краищата слушаме аналогов звук и гледаме също аналогова картина, остава и радиоприемниците да ги направят цифрови, та хептен да спрем да и слушаме радио. То е почнало, днес всеки телефонен или кабелен оператор включва в услугите си и цифрови радиоканали, с отвратителен звук, но какво да се прави? Самият аз като прочетох темата видях че също имам нужда от такива конвертори, защото разполагам все още със стара техника и някак трябва да я нагодя с новите боклуци.

Не е добре да купуваме всичко 3 в 1, особено скъпа и обемиста техника. Тя трябва да е надеждна и допълнителните есктри да си ги набавим поотделно. Предпочитам като се повреди звуковата карта да я сменя с нова, отколкото да слагам нова на изгоряло дъно. Изгорялата вградена карта в дъното може да предизвика и други повреди и да наруши нормалната работа на машината, затова тя трябва да се изхвърли. И аз съм правил тази работа на изгорял лаптоп, като свързах външна звукова карта, която иска и външни говорители, както и да се закупи и рутер, защото вградената LAN карта също беше изгоряла и човекът като видя какво му предлагам, пожела да си изхвърли лаптопа. Ако по-рано бяха използвали външни тонколони с вградена звукова карта и безжичен интернет, тези повреди можеха да се избегнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за стари и евтини дъна, не само стари, а и едно време първите компютърни дъна си имаха спийкъри само, ако искаш по-човешки звук в игрите си купуваш отделна карта. След това не ми казвай, че дъно с 16 битов/22 KHz звук ще е по-добро от съвременно с 24 битов/96 KHz или повече звук. И каква е връзката като ти изгори картата на дъното или дъното, може да ти изгори и външната карта, че и други работи, мислиш ли какво пишеш? И на тоя, дето си изхвърлил лаптопа заради звуковата карта, да не би лаптопа да му е струвал 1000 или повече лева, със сигурност е бил някой евтин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, peppone1 написа:

Да сменя цяла аудио система заради един тъп Блурей плеър, който нямал необходимите изходи? По-добре плеъра да смени, а пък точно цифровите-аналогови преобразуватели няма да забавят звука повече от аналоговият изход на плеъра, звука ще се забави единствено при обратното преобразуване-от аналогов към цифров, което практически не се употребява, освен за създаване на запис от аналогови източници (касетофон, грамофон и др.) в цифров вид. Дали ще се използва външен конвертор или вграденият в плеъра, практически е едно и също, даже е препоръчително да е външен, подбран от добър производител, отколкото да използва вграденият боклук. Така както и при компютрите, по-добре е да си сложиш външна звукова или видео карта, вместо да използваш вградените карти в дънната платка. А и при евентуална повреда няма да сменяш целия ресийвър, плеър или дъно, а само външният компонент.

Ето този конвертор от HDMI към VGA и Audio би могъл да свърши добра работа за целта, който е със собствено захранване и не се нуждае от външно, както при други модели и само за 15лв.

VGA.jpg

Само внимавайте с този конвертор дали ще работи коректно, да не се окаже менте.

Защото, повечето конвертори са със собствено захранване за да преобразуват сигнала от един вид във друг.

И между другото това на снимката е VGA към HDMI, а не към Scart.

Така, че внимавайте какво ще взимате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти съвсем се обърка, 4 реда написа и 4-те грешни.

1. Дали ще е менте, пробата ще покаже. Аз купих външна звукова карта за лаптоп за 8лв., която свири по-мощно от вградената.

2. Именно този конвертор е със собствено захранване, повечето както казах са с външно.

3. Както се вижда на снимката, HDMI е мъжки конектор, а VGA е женски,следователно предаването е от HDMI към VGA.

4. Трябва да се внимава относно всякакви устройства с външно захранване, за да не стане някоя беля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.