Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Може ли да ми кажете книги от периода на Стара Велика България та чак до фашизмът, комунизмът?...? Империи, царе, ханове, владетели и тн.. Надявам се, да сте ме разбрали. Целта ми е да си обогатя речника, културатаи знанията във почти всяко едно нещо.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, аm-аm написа:

Достатъчно съм видял от учебниците по история. Освен че е скъпо, е направено възможно най-малоумно така, че хората да не учат с кеф, желание и любопитство. Търся истински книги. Благодаря ти, иначе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bearforlife написа:

Достатъчно съм видял от учебниците по история. Освен че е скъпо, е направено възможно най-малоумно така, че хората да не учат с кеф, желание и любопитство. Търся истински книги. Благодаря ти, иначе!

Щом си видял достатъчно от учебници, значи имаш не просто общата култура, за която питаш, ами и сериозни научни познания. Сега, обаче, се оказва, че не търсиш това, ами да ти било интересно. Теб темата ли те вълнува или картинките? Как може да кажеш, че те интересува нещо, но когато четеш за него ти било малоумно, без "кеф, желание и любопитство"? Ти парфюмирана история от комикси и филми ли искаш или истината, такава, каквато е? Пускай си "Викинги" и се кефи. С липсваща обща култура няма и да разбереш как те лъжат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, аm-аm написа:

Щом си видял достатъчно от учебници, значи имаш не просто общата култура, за която питаш, ами и сериозни научни познания. Сега, обаче, се оказва, че не търсиш това, ами да ти било интересно. Теб темата ли те вълнува или картинките? Как може да кажеш, че те интересува нещо, но когато четеш за него ти било малоумно, без "кеф, желание и любопитство"? Ти парфюмирана история от комикси и филми ли искаш или истината, такава, каквато е? Пускай си "Викинги" и се кефи. С липсваща обща култура няма и да разбереш как те лъжат.

Баш информацията от тези учебници е невярна. Картини не ми трябват, а качество. Нямах предвид, че историята е малоумна, а начинът по който е написана в тези учебници, е такъв, философе. Мисля, че това с Викингите беше ненужно, няма нужда да се закачаме, да спорим, да се заяждаме и така нататък. Искам сериозни книги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учебниците са на много колективи на много издателства. Не ти вярвам, че си ги минал, нямаше да говориш за обща култура. И изобщо не са малоумни. Раздухваните гафове по медиите изобщо не са представителна извадка за тях. Но ако ще четеш "книги", бъди сигурен, че ще бъдеш лъган и омайван яката. А от горещи препоръки само ще си патиш. Ако очакваше някой да ти даде книга, в която пише различна история от тази в учебниците и на всичкото отгоре да има нещо общо с истината, значи си жертва на дезинформация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, аm-аm написа:

Учебниците са на много колективи на много издателства. Не ти вярвам, че си ги минал, нямаше да говориш за обща култура. И изобщо не са малоумни. Раздухваните гафове по медиите изобщо не са представителна извадка за тях. Но ако ще четеш "книги", бъди сигурен, че ще бъдеш лъган и омайван яката. А от горещи препоръки само ще си патиш. Ако очакваше някой да ти даде книга, в която пише различна история от тази в учебниците и на всичкото отгоре да има нещо общо с истината, значи си жертва на дезинформация.

Добре, благодаря ти за мненията, но като че ли няма да те послушам, а ще си имам едно на ум ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е за българска история, мога да ти препоръчам да четеш руски и турски източници. Истината се сглобява по-добре, когато си безпристрастен. Аз не слушам съвета си, защото не знам тези езици, но руският, заедно с английският, са най-добрите езици, откъм ресурси, в Интернет и го ползвам по неволя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.