Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 13 минути, sliderum написа:

Някаква обосновка за това твърдение?

преди 2 часа, Joss Bomon написа:

като отшелник, природосъобразно и асоциално

Ваденето на последното от контекста променя смисъла. За да нямаш никаква връзка с финикийските знаци, трябва да си независим от останалите /хора/, а когато това е изпълнено, то контактите с хора е логично да са силно ограничени. В този смисъл, природосъобразно е във връзка с асоциално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много истина в цитираното от @Dora666 По-рано и аз изказах нещо такова, но доста по-постно откъм думи.
Крайно време е хората да се замислят. Замислете се колко бедни държави са бедни, а колко богати държави са богати...
И докато богатите държави имат възможност да печатат облигации и да купуват от бедните държави всичко, което те имат, то хората в бедните държави не могат да ядат когато дойде падежа на облигацията...ако евентуално някой не реши да я опрости. Един свят на машинации, където хората се държат роби и във века на информационните технологии хората са все по-дезинформирани. 1984 в жив образ.
Всичко се държи със сила, едни хора гладуват...вдигат бунтове, а други иначе посредствени...не притежаващи никакви добродетели, а подмолност и дарба в манипулирането...притежават всичко...без самите те да са направили нищо. Без да са се трудили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Парите са ужасно важни за тези, които ги нямат и средство за тези, които ги имат. Лошото е, че в поста на авторката (оня дългия) има много болезнена истина. А парите трябва да се уважават- дотолкова, доколкото ви служат правилно. Не забравяйте, че те са създадени да ви служат, не вие на тях. Демек, простирайте се според чергата си, иначе им ставате роби на секундата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво си търсите работа? Каква е целта? Заплатата.

преди 18 минути, Радецки написа:

А парите трябва да се уважават- дотолкова, доколкото ви служат правилно. Не забравяйте, че те са създадени да ви служат, не вие на тях. Демек, простирайте се според чергата си, иначе им ставате роби на секундата!

И си избираме където е по-голяма заплатата там отиваме. Не им служим а какво е това според тебе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, RagnerBG написа:

Парите са средство, а не цел.

Не съм го казал аз, но това са за мен.

Парите може да са средство, само когато ги имаш. Нямаш ли ги или ти потрябват повече, вече стават цел.

Не че имам достатъчно средства демек пари, но не съм си поставил за цел да ги печеля – чиста проба мързел:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уж образовани   хора а толкова не лепи неща изписани .

парите са  време

за калифорния е ясно  че всичко в тях е купено с пари

щото е гледана в саксия

преди парите се е разменяло в натура  кон за  10 кокошки

след това за да става по лесно измислили че златото има някаква  стойност среброто също

но преди това била желязната ера  и се разменяло желязо за стоки както днес се разменят книжни пари за стоки циганите от тогава не са мръднали 

желязо защото от желязото е можело да се правят мечове железни обувки за рицарите и тнт 

след това се пренаситил пазара и банковата мафия измислила че 1 кг злато струва  10 тона желязо щото 10 тона желязо не им се мъкнало на гръб 

в днешно време идва ред на криптовалутите и елпарите след книжните пари щото и те си станаха тежест да се размъкват  по улиците  от време на време измислят по някоя инфлация и да пренапечатата парите наново .

главната функция  на парите  е да се  дават  от някои който има на  друг който няма  като този който няма  извършва добро дело на този който има според негова лична преценка 

печелившият е  този който печата парите щото се прави каквото той каже и се изпълнява неговата воля другото е прехвърляне на малки суми  между хората .

примерно държавата взима от банката 10 милиарда с 5% лихва

банката печата парите  и с това че уж  слага някакви пречки  против фалшифициране от тези 5% дава някаква заплата на човека техник  с мастилото  и тнт

плаща тока и тнт

държавата с тея 10 милиарда ги дава за пенсии и после пенсионерите като влязат в магазина  дават 20% ддс и държавата автоматично си е върнала 2 милиарда  от данък

и държавата пише 2% ръст на   икономиката и  на койму дреме за некъв си дълг  от 100 милиарда до сега

какво ще стане ако всеки печата пари ---- милиционера като си подеде пачката заплата за кора яйца и магазинерката  му каже не стигат  и ще стане суматоха .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, .Alex&Vanko. написа:

За какво си търсите работа? Каква е целта? Заплатата.

Няма такова нещо! Аз работя за благото на човечеството! Никви пари не ме интересуват. Даже като ми дават заплата се дърпам и викам "бе не ща бе"... оня ми вика "вземи ги ша ма обидиш". И аз от добро сърце ги взимам- да не се обиди човека. Даже му викам "ай дай и ония двете пачки дето останаха в чекмеджето, та отърва и от тях... да видиш че съм ти приятел."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

философията е за да получиш трябва да дадеш .

преди 1 минута, Радецки написа:

Даже като ми дават заплата се дърпам и викам "бе не ща бе"...

като дойде време за заплата ме викай да ти я взимам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Yvan Sergeev написа:

Грешна ти е философията братле.... трябва да ти дадат!

преди 2 минути, Yvan Sergeev написа:

като дойде време за заплата ме викай да ти я взимам.

Са разкарваш чак от майната си, да дойдеш на майната си, за некви си...пари...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... ама преди да дадеш трябва да получиш, иначе какво и как ще дадеш...:D:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, karadzha написа:

... ама преди да дадеш трябва да получиш, иначе какво и как ще дадеш...:D:D

Казах му че не ги разбира нещата ама...лапешка работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, karadzha написа:

ама преди да дадеш трябва да получиш, иначе какво и как ще дадеш...:D:D

аз досега какво говоря....

аз печатам парите 

главен технолог.

преди 4 минути, Радецки написа:

Са разкарваш чак от майната си, да дойдеш на майната си, за некви си...пари...

споко имам роднини на майната си тамън ще ги видя от 20 години не съм  ги виждал 

преди 5 минути, Радецки написа:

Грешна ти е философията братле.... трябва да ти дадат!

като влезеш в магазина първо парите ли даваш....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не ви е комунизъм бре хора а капитализъм! Напред с красивите идеали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 минути, Yvan Sergeev написа:

за калифорния е ясно  че всичко в тях е купено с пари

щото е гледана в саксия

Верно ли бе ?

Много ми е интересно ти да не си от марс ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, California написа:

Верно ли бе ?

Много ми е интересно ти да не си от марс ?

Кажи речи от там е да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато  взимаш парите първо се казва кредит

което си има своята цена

и ако не можеш да  платиш тази цена  в бъдеще  време ти идват мутри вкъщи и започват да ти събират 20 годишната бяла и черна техника .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Парични отношения свързани с разпределение и преразпределение на доходите с цел възпроизводство на капитала и работната сила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Радецки написа:

Кажи речи от там е да.

Може като си пазарува от Кауфланд да си плаща с кокошки после или като си купува нови пердета, защото на мен ми искат пари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, California написа:

Може като си пазарува от Кауфланд да си плаща с кокошки после или като си купува нови пердета, защото на мен ми искат пари

тея кокошки  са мои аз съм ги наредил по щандовете

като вземеш и слошиш в количката  част от сумата отива в моя портфейл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Yvan Sergeev написа:

когато  взимаш парите първо се казва кредит

което си има своята цена

и ако не можеш да  платиш тази цена  в бъдеще  време ти идват мутри вкъщи и започват да ти събират 20 годишната бяла и черна техника .

Мойта е 19 годишна, дали ше я земат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Хитрейшио написа:

.без самите те да са направили нищо

Без да са направили нищо добро, ама не е като да не са правили нищо. Правили са зло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

тея кокошки  са мои аз съм ги наредил по щандовете

като вземеш и слошиш в количката  част от сумата отива в моя портфейл.

Ти да видиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Радецки написа:

Мойта е 19 годишна, дали ше я земат?

ще ти дадът бонус 1 лв  опрощаване от  дълга  щото е 1 гонина по нова от 20 годишна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, XANAX написа:

Така-така, всичко били. Е, аз съм давал здраве за пари, а после пари за здраве (много повече) и така човек осъзнава по трудният начин, че когато съм си мислел, че парите са ми най големият проблем в животът и ще ми покрият безсмислените, материални нужди, всъщност не съм имал истински проблеми и съм си живял много по-добре.

Иначе тези статистики за гладуващи са пълна глупост, светът отдавна произвежда достатъчно храна за цялото човечество, но е много трудно да се пребориш с човешката глупост и безотговорност. Проблемът на тези страни с гладуващите, където иначе са най плодородните почви и климат е не липса на пари, а кофти човешки материал. Но това е леко странична тема. Иначе самите пари са замислени като покритие на реална стойност, но спекулантите и борсовите играчи доста изродиха нещата. Но практиката е показала, че не голи цифри и хартийки са силата, а силата е там където са реалните стойности, реалното производство, реалните суровини. Останалото е просто един балон, който ако много се размине с реалното притежание, се спуква и някой пак си плаща в реална стойност, а не хартия, но тъжното е, че обикновенно не е този, който е сътворил поразията. Ето нещо много поучително за това как работи спекулативната икономика на цифрите без покритие, от типът, който докарва световните кризи:

Забавно, но не толкова като се замислиш. Иначе само мамините синчета са обсебени от парите. Свикнали все някой да меси и да носи, а те да си живеят животът. Обикновенно си остават такива цял живот и никога не разбират истинската стойност на нещата и от къде и как идват благата. Но кой-както намери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...