Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам една опция във биоса intеl turbo boost тя ми е на auto да я направя ли на enabled или зависи от частите на компа ми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави си я на AUTO, Ето ти и информация какво представлява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел на процесора ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ами то си ти е включено по подразбиране
всички днешни интелски процесори поддържат динамика на честотата
моята се променя от 1,2 до 3,2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 минути, дръндю написа:

ами то си ти е включено по подразбиране
всички днешни интелски процесори поддържат динамика на честотата
моята се променя от 1,2 до 3,2

Динамика - да, но не това е опцията!

Не всички процесори поддържат intеl turbo boost.

Да!

Процесора поддържа технологията и яко честотите му ходят до 4,5GHz то опцията сработва, но така или иначе този процесор е отключен и при подходящо дъно трябва да може да ходи и до повече.

Intel® Core™ i7-7700K Processor

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Turbo boost се поддържа от интел процесори I5, I7 и I9, както и еквивалентните им Xeon. Pentium и Atom имат "turbo burst" за някои модели и то за мобилни процесори, което е малко по-различно - позволява по-висока честота от базовата за кратко време, докато при turbo boost тази честота при нужда е постоянна, стига да има достатъчно напрежение и да е в температурните граници. За AMD е по-различно, но в случая говорим за Intel. Гледам вече има и I3 с turbo boost, но е само на мобилен процесор за сега:

https://ark.intel.com/products/137977/Intel-Core-i3-8130U-Processor-4M-Cache-up-to-3_40-GHz

Тук също има малко интересна информация за центрино процесорите от 2008 година:

https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Turbo_Boost

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Пламен Р написа:

?

Знаби без тази опция немога ва клоквам трябва да е на enabled

Не! Клока не би трябвало да зависи от тази опция, а и на auto тя не е забранена.

Какво е дъното ти? Каква е максималната честота на процесора ти при натоварване сега?

преди 6 минути, Raze написа:

urbo boost се поддържа от интел процесори I5, I7 и I9, както и еквивалентните им Xeon. Pentium и Atom имат "turbo burst" за някои модели и то за мобилни процесори, което е малко по-различно - позволява по-висока честота от базовата за кратко време, докато при turbo boost тази честота при нужда е постоянна, стига да има достатъчно напрежение и да е в температурните граници. За AMD е по-различно, но в случая говорим за Intel. Гледам вече има и I3 с turbo boost, но е само на мобилен процесор за сега:

Аз не бих ги разграничавал така, тъй като Intel доста често променят същността на сериите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз не бих ги разграничавал така, тъй като Intel доста често променят същността на сериите си.

Това е за момента, което намерих. След време всичко може да се промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и в момента мога да ти посоча Atom и Pentium които нямат никакво турбо.

Всеки процесор си има характеристики и те не са тайна.

преди 29 минути, Пламен Р написа:

Kaby Lake LGA 1151 i7 7700k

Може ли пак да погледнеш модела на процесора си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Raze написа:

Pentium и Atom имат "turbo burst" за някои модели и то за мобилни процесори

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз и в момента мога да ти посоча Atom и Pentium които нямат никакво турбо.

Всеки процесор си има характеристики и те не са тайна. 

Ти май не четеш - не съм казал, че всички има - "някои модели", просто тази функция се поддържа от такива процесори само.

преди 31 минути, Пламен Р написа:

?

Знаби без тази опция немога ва клоквам трябва да е на enabled

За да клокваш, ти трябва друго дъно - Z170 или Z270 чипсет. С това не можеш да клокваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Пламен Р написа:

Как да си клокна ghz от биоса сега ми е 3.60 искам 4.20 май позволява

Ти четеш ли какво ти се пише? С това дъно не можеш да клокнеш процесора, а до 4.2 GHz се клоква сам, в зависимост от натоварването и от това колко ядра са натоварени. Ето ти ги разликите между двата процесора, К е с отключен множител и позволява вдигане на честотата по множител, както и работи на малко по-висока турбо честота, но ти трябва и дъно, с което да можеш да я промениш над стандартната и турбото.

https://ark.intel.com/compare/97129,97128

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700K-vs-Intel-Core-i7-7700/3647vs3887

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нали си вдигал честотата до 4,20GHz при натоварване?

Пак ще питам когато се натоварят всички ядра до каква честота достигат те, а при натоварване само на едно ядро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак с този процесор ще издържали дълго време за ултра игри

Аз не видях чак толкова големи разлики само GHZ и колегата който спомена горе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това зависи и от игрите и най-вече от видеокартата, както и на какви резолюции играеш. За момента се води висок клас, така че ако случайно в близките няколко години не се променят много нещата, няма да имаш проблеми, стига и да имаш адекватна видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е и да е адекватно охладен.

Винаги може от Ultra да се мине на Medium настройки, игрите не са само визия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Plamen Sedlarski
      Имам въпрос мисля да си взимам дадената карта дали ще се побере в кутията ми!!!!https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N108TGAMING-OC-11GD#kf
    • от Plamen Sedlarski
      Здравейте дали е нормално при доста тежки игри Градусите на видеото да достигат до 70 градуса при доста натоварване , а при нормално 30 градуса!!!
    • от Plamen Sedlarski
      Здравейте хора наскоро си взех компютър всичко ми е сглобено и само видеокарта нямам , ако може да ми помогните процесора ми е i7 7700 , дайте ми идей за видеокарти с който ще карам на макс всичко поне 1-2 години и да са горе-долу бюджетни!!!
    • от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от Plamen Sedlarski
      Кой е по добър от двата процесора i5 8400k или i7 7700. И за хубави части има ли смисъл да си купувам хубава кутия смисъл middle tower 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване