Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди месец си купих този телевизор https://www.philips.bg/c-p/50PUS6162_12/6000-series-4k-ultra-slim-smart-led-tv-with-pixel-plus-ultra-hd - Philips 50PUS6162/12. Имам старо ДВД, модел 2007-2008-ма година. Изходите отзад на ДВД-то са само за два чинча бял и червен, както и скарт (най-отдолу ще приложа снимка от задната страна на ДВД-то). Телевизора няма скарт, има само чинчове. Проблема е, че не мога да подкарам звук от телевизора през ДВД-то. Имам кабели бял и червен, които включвам към ДВД-то и от другия край същите, които включвам към телевизора - звук няма. Имам скарт от едната страна, който включвам към ДВД-то и чинчове от другата страна, които включвам към телевизора - звук няма. Имам кабел, който и от двата края е с 3,5 мм жак. Пробвах да го сложа от ДВД-то към телевизора - звук няма. Какви ли не настройки правих и търсих в менюто на телевизора и не мога да подкарам звука. Имам по-стар телевизор Филипс, модел 2014-2015-та година и веднага подкарвам звука през ДВД-то. През приемника на сателитната телевизия също веднага има звук. 

Това е снимка на ДВД-то - kino-domowe-lg-lh-t360se-477395445.jpg.eccb973f40c07339bf09878766f66bcc.jpg 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да са входове, тогава как други две устройства подкарват звука от раз - малко по-стар телевизор и приемника от сателитната телевизия? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двата чинча от снимката са само аудио вход. т.е. да свържете външен источник. За Да стане това:

- през изхода за слушалки на ТВ с кабел 3.5 мм жак към чинч (2 RCA) - качеството на звукът няма да е на добро ниво.

По този начин изкарвате само звук

Има и вариант с преходници/конвертори на сигнала Scart към HDMI

(не намирам линк BG страници)

При този метод би трябвало да имате звук и картина на ТВ от DVD-то upscale (разпъната от 576p към 1080p)

How to Convert SCART to HDMI (Easy Method)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@oic А подобен тип, който има бутон за превключване към вход или изход - SCART мъжки - 3 чинча мъжки ще стане ли? И ако имаш отговор, защо другите устройства веднага изкарват звук без проблем с наличните кабели, които имам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, plmen88 написа:

Имам скарт от едната страна, който включвам към ДВД-то и чинчове от другата страна, които включвам към телевизора - звук няма.

Свържи си правилно чинчовете и ще имаш звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@baitexpo дали преди да пиша тук не си скъсах нервите с нагласяне, махане, слагане и сменяне на кабели. И да, правилно са сложени, защото на другите устройства по същия начин поставени веднага тръгва звука.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора:

Вземи си един мултимедиен плеър и разкарай този паметник на техниката.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти правиш ли разлика между изход и вход? Телевизора трябва да има ИЗХОД, за да изкара звука, който да влезе във ВХОДА на видеото - AUDIO IN. Какви са чинчовете на сателитния ти приемник и стария телевизор? На тях какво точно пише? Виж си спецификациите на НОВИЯ телевизор, за който си дал връзка:

https://www.philips.bg/c-p/50PUS6162_12/6000-series-4k-ultra-slim-smart-led-tv-with-pixel-plus-ultra-hd/specifications

Други връзки

Антена IEC75
        Сателитен конектор
        Ethernet-LAN RJ-45
        Общ интерфейс Plus (CI+)
        Цифров аудио изход (оптичен)
        Аудио вход Л/Д
        Изход за слушалки

Ако включваш на "Аудио вход Л/Д" как очакваш да излезе звук? Единствения ти вариант е да включиш през "Изход за слушалки" стерео кабел към лалета/чинчове - намери си такъв кабел:

natec-stereo-cable-minijack-35-2x-rca-m-

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай повече с това антично DVD, че да не опукаш нещо по телевизора. Вземи си един 4К TV BOX с 4-ядрен процесор и 2GB RAM, както ти казаха по-горе.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще купувам нещо, то ще е нова система за домашно кино. Но за момента ще опитам да подкарам тази през този телевизор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 Не съм чел внимателно. Ти всъщност искаш да изкараш звука от телевизора през двд-то и кабела от последното мнение на Raze e единствения начин. Каква е целта на упражнението, двд-то има усилвател ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам задницата на ДВД-то с изходи за озвучителни тела /на щипки/, това всъщност не е ДВД, а домашно кино с 5.1 канален усилвател.

Ако искаш да пуснеш звук от телевизора през домашното кино, защо просто не си пуснеш звук от приемника на цифровата телевизия към домашното кино по чинчове. Така или иначе като свържеш телевизора към приемника по HDMI, телевизорът може да го изполваш само за картинка - като монитор. Няма нужда да пускаш звука от цифровата телевизия и от телевизора към домашното кино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Михайлов написа:

защо просто не си пуснеш звук от приемника на цифровата телевизия към домашното кино по чинчове.

Вече масово се слагат СА-модули.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Михайлов защото искам да гледам 4К филм, какъвто сателитния приемник не поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма много глупости ръсите!

Да не си мислиш че това каквото и да е DVD поддържа нещо повече от 720x576 или 1024x576 при анаморф? Иначе казано стандартно SD. Направи справки със стандарта. Изясни си какъв видеовход има телевизорът и ако има някакъв AV купуваш съответен кабел SCART към него.

Ако е само HDMI си купуваш плеър с такъв изход и съответни формати.

Защо си купуваш 4K като няма такова съдържание? Поне на търговски носител. YT не е източник. както и телефон.

Edit: Няма видеовход, така че евентуално с конвертор, но си губи смисъла. И да не забравиш галваничен разделител на кабелната че като го опукаш няма да има гаранция.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Филипов написа:

Ма много глупости ръсите!

Да не си мислиш че това каквото и да е DVD поддържа нещо повече от 720x576 или 1024x576 при анаморф? 

Има ли значение каква резолюция поддържа двд-то след като файловете ще се възпроизвеждат от плеъра на телевизора, а двд-то само ще усилва звука?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

.

Защо си купуваш 4K като няма такова съдържание? Поне на търговски носител. YT не е източник. както и телефон.

Ааа недей така. Планета Пайнер има 4K, ако не беше и HDR. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Eclipse2G написа:

Планета Пайнер има 4K

Това към кой оператор ? Или само в тубата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да ползвам ДВД-то за картина! Ще го ползвам само за звук. Картината или по-точно 4К съдържанието идва от компютъра, което ще се изобрази на телевизора, а звука ще бъде изкаран през ДВД-то или системата за домашно кино (както искате го наречете). А 4К съдържание по тракерите има, вече имам и свалено такова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не пуснеш тогава звука от компютъра към домашното кино?
Видео към TV, аудио към домашното кино и си ти.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какви кабели трябва да се случи това? С външна звукова карта съм 5.1. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В зависимост ос скоростта на обработка на картината от TV се очаква разминаване на звук и картина. Някои плеъри допускат и корекция.

Казваш звуковата карта какви изходи има. Но не очаквай добро качество на звука от "домашното ти кино". На него виждам само стерео вход чинч и не е сигурно че ще свири нещо повече от двете предни колони. То не че в режим телевизор има нещо повече от стандартно стерео. Дори и музиката, вкл. и видеомартериал с качествен LPCM звук е така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.06.2018 г. в 15:48, plmen88 написа:

С какви кабели трябва да се случи това? С външна звукова карта съм 5.1. 

От компютъра към домашното кино, може да получите само стерео, защото домашното кино има само audio in (L+R). Или виртуално 5.1, квадра стерео, при наличие на д. кино (ако има).

Кабела, който трябва да ползвате е стандартен 2RCA към 3.5 мм жак

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.