Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам въпрос към всички ви. Понеже на скоро направих тема за смяна на части, но след като прегледах компютъра и се оказа, че трябва да го сменя целия. Въпросът ми е заслужава ли си този компютър и като цяло сайта заслужава ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не се занимавай с готови конфигурации, на които са неясни точните модели на дъно, видеокарта, захранване...Дай точен бюджет и кажи за какво ще ползваш машината. Имаш ли нещо останало от предна система- твърд диск, кутия ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да пускаш за всяка идея нова тема, пусни си направо тема за конфигурация или разгледай какви теми има, за конфигурация около 1000 лева има много подобни теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Krickment299 написа:

като цяло сайта заслужава ли си?

Ако си го събереш сам, ще ти излезе с около 50-60лв. по-евтино, с най-евтините компоненти и жълто захранване.

Иначе, дори и да си пуснеш тема, за тези пари няма какво по-добро да се вземе ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Няма да е по-производителна, ама за 1050-1100 лева се събира конфигурация с 1050TI, 8GB DDR4, 1TB HDD или 240GB SSD - дали с Ryzen 2200G, дали с intel i3-8100- на която поне може да сложиш читаво захранване и няма да имаш чуденки какви са дъното и видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, PANOV написа:

ама за 1050-1100 лева се събира конфигурация с 1050TI, 8GB DDR4, 1TB HDD или 240GB SSD

Е нали и този от линка който е дал е със същите компоненти. За тези пари, единственото нещо което може да се подобри е захранването. Останалите неща така или иначе ще са най-евтините и без възможност за избор. Друг въпрос е 2г. гаранция за всички компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 минути, Joss Bomon написа:

Е нали и този от линка който е дал е със същите компоненти. За тези пари, единственото нещо което може да се подобри е захранването. Останалите неща така или иначе ще са най-евтините и без възможност за избор. Друг въпрос е 2г. гаранция за всички компоненти.

Е като съм написал, че няма да е по-производително, какво коментираш? Ясно, че ще са същите компоненти или подобни, ама е за предпочитане да може да си сложиш прилично захранване и кутия, да си избереш дъното и видеокартата и да си ползваш пълната гаранция за всеки компонент, като в частност захранването и видеокартата може да са и с 5 години гаранция. Даже паметта няма да е 2133. Малко ли са изброените предимства ? Или си към plasico ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ти казвам, че нямаш избор, защото се калкулират най-евтините компоненти. За разликата в парите можеш да си избереш само захранването и кутията.

преди 10 минути, PANOV написа:

Или си към plasico ?

Хората са си сложили поносима надценка от около 60лв. за асмблирането /печалбата от частите не ни интересува в случая/. Проблем е единствено 2г. гаранция на всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, Joss Bomon написа:

Това ти казвам, че нямаш избор, защото се калкулират най-евтините компоненти. За разликата в парите можеш да си избереш само захранването и кутията.

Хората са си сложили поносима надценка от около 60лв. за асмблирането. Проблем е единствено 2г. гаранция на всичко.

Не е само гаранцята. Знаеш ли каква е точно видеокартата? Дъното? Кутията? Паметта е 2133MHz. 60лв за асемблиране да не са малко ? Не виждам що адвокатстваш на някоя си фирма, като не веднъж са обсъждани готови конфигурации. На прима виста:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
Intel Core i3-8100 3.6GHz 6MB LGA1151 box 1 234.62 лв. 234.62 лв.
Corsair CX450 450W Bronze CP-9020120-EU 1 102.38 лв. 102.38 лв.
ASROCK H310M-HDV LGA1151 1 114.92 лв. 114.92 лв.
8G DDR4 2400 ADATA 1 148.63 лв. 148.63 лв.
PALIT GTX1050TI DUAL 4G GD5 1 367.74 лв. 367.74 лв.
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 1 78.84 лв. 78.84 лв.
DeepCool Case TESSERACT BF USB 3.0 1 50.80 лв. 50.80 лв.
Междинна стойност: 1 097.93 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 18.33 лв.
Доставка: безплатна
Обща стойност: 1 079.60 лв. с ДДС

Захранване с 5 год. гарания. От Варио ще я събера и със Zotac карта с 5 год. гаранция. Може да се оптимизира и дъно, и по-добра кутия, това е само за 2 минути конфигурирано да видиш разликата. Даже и малко по-евтина може да се измисли, ако се налага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4sEHMu.jpg

Проблема е че не знаеш какво купуваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно, процесор, памет, хард диск - всичко това е най-евтиното и не го избираш. Видеото е неразличимо от най-евтиното, но затова пък и си завишил бюджета. 

преди 2 часа, Joss Bomon написа:

Ако си го събереш сам, ще ти излезе с около 50-60лв. по-евтино, с най-евтините компоненти и жълто захранване.

преди 35 минути, Joss Bomon написа:

За разликата в парите можеш да си избереш само захранването и кутията.

Не разбирам защо се спори, след като всичко вече е казано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, Joss Bomon написа:

Дъно, процесор, памет, хард диск - всичко това е най-евтиното и не го избираш. Видеото е неразличимо от най-евтиното, но затова пък и си завишил бюджета. 

Не разбирам защо се спори, след като всичко вече е казано.

Мога да си избера всичко и ще знам какво е. Дали е неразличимо видеото с двете перки ? Особено ако е Zotac OC с 5 години гаранция ? Паметта не е на 2133, а на 2400. Ай да видим как ще избереш за разликата в цената с мойто предложение от китайска кутия със захранване за общо 50 лева до DC-DC Corsair с 5 години гаранция и поне прилична бюджетна кутия за общо 150. Имаш претенции да си в час с хардуера и се застъпваш за готова система. Поне бъди обективен и кажи, че по-добре да даде малко отгоре, ама да си събере читави части.

Ето ти ги евтините компоненти, че даже пак 2400 памет.

Ама изобщо ти си неспасяем случай, по-добре да флашваш дъна за 8700K. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде съм написал, че се застъпвам за готовата система?! Четеш както дявола евангелието. Когато аз говорех за гаранции в други теми, тогава гаранцията не означаваше нищо, а сега се изтъква като основен довод. И децата в забавачницата знаят, че за повече пари ще вземе по-добри компоненти, но ти го повтаряш като мантра, сякаш останалите ядат доматето с колците. Във всеки от постовете си обръщах внимание на основната разлика - захранването - единственото, което е съществената разлика между " готовата" и "подбраната" конфигурация.

А тоя умрял хард диск който си калкулирал е "последно чудо на техниката", нали... ;)

преди 39 минути, PANOV написа:

Ай да видим как ще избереш за разликата в цената с мойто предложение от китайска кутия със захранване за общо 50 лева до DC-DC Corsair с 5 години гаранция и поне прилична бюджетна кутия за общо 150.

Лесно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ти от немей какво да кажеш за хард диска се хвана - нали искаше да ти калкулирам най-евтините компоненти, а съм 100 лева надолу, които са около 10% в случая. Но да знаеш- дискът си е повече от добре. 

Това настрана, като ти е ясно, че можеш да вземеш по-добро захранване и кутия за парите, що написа в пърия пост, че няма какво по-добро да се вземе?! И после като казах, че няма да е по-производително, ама може да се оптимизира захранване, кутия и да е наясно с частите, ми се правиш на оборотен. И къде съм я повтарял тая мантра за повечето пари толкова пъти или ти си дяволът тука ? Предложението ми беше 20-30 отгоре и написах изрично, че може да се намалят, ако е наложително. Попаднал сега между Сцила и Харибда и се чуди какво още да напише - дървен философ!

преди 20 минути, Joss Bomon написа:

Ама не с коментираните от тебе 50-60 лева надолу, а със 100 нали !!! Видя ли ся колко им е надценката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, PANOV написа:

Видя ли ся колко им е надценката.

Нямаш никаква представа  за точните компоненти в "готовата" конфигурация, та да си правиш точни разчети за надценката. Всичко което се опитваш да кажеш съм го казал аз преди тебе, но на тебе ти трябва повече време и повече обяснения за да стоплиш. Айде позапри се с определенията кой какъв е, че дървения философ се вижда кой е. В крайна сметка, повече производителност няма /вече казано за пореден път/, ако ще и платинено захранване в платинена кутия да сложиш !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, Joss Bomon написа:

Нямаш никаква представа  за точните компоненти в "готовата" конфигурация, та да си правиш точни разчети за надценката. Всичко което се опитваш да кажеш съм го казал аз преди тебе, но на тебе ти трябва повече време и повече обяснения за да стоплиш. Айде позапри се с определенията кой какъв е, че дървения философ се вижда кой е. В крайна сметка, повече производителност няма /вече казано за пореден път/, ако ще и платинено захранване в платинена кутия да сложиш !!!

Ааа, сега изведнъж нямаш представа какви са компонентите! А до преди малко бяха най-евтините! Виж се досега колко пъти си противоречиш. И да не знаеш пак не е добре- колко пъти да се пише. И пак не каза що написа, че за парите не може да се вземе по-добро в първия си пост ! То не значи само по-производително. Пък после кой има да стопля, сам прецени. Спориш във всяка втора тема, ама и твоят ред идва. Тъмна и мътна е за тебе хардуерът. И си последнит човек, който ще ми дава наклони. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си готова конфигурация от тях. Коректни са ... Нищо особенно :)  Взимай смело ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, PANOV написа:

ама и твоят ред идва

Поредния форумен "боец"... Не си нито първия, нито последния. Имаше един Росен, който на лични беше изпотрепал цялата ми фамилия, и друг нервак, който ме издирваше... Вземете се съберете /или поне мозъчния си потенциал/, та да отървете света от мене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой замисли ли се дали въобще на автора му се занимава да събира части и да си сглобява сам компютъра? В предишната тема му предлагаха разни варианти, а той сега пита за готова конфигурация. Нормално, не всички са хардуерни ентусиасти, има и хора които биха дали малко повече пари, но да си вземат готова машина и направо да си я ползват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, baitexpo написа:

А някой замисли ли се дали въобще на автора му се занимава да събира части и да си сглобява сам компютъра? В предишната тема му предлагаха разни варианти, а той сега пита за готова конфигурация. Нормално, не всички са хардуерни ентусиасти, има и хора които биха дали малко повече пари, но да си вземат готова машина и направо да си я ползват.

Тоз пък и той къде тръгна. Те щото в другите фирми асемблиране не предлагат. Изобщо в кой нормален хардуерен форум се подкрепят готови конфигурации - не говоря просто за асемблиране. Конфигурации с жълти захранвания и кутии и неясни части, дето после пак ще пускат теми- отиде ми захранването, ПОМОЩ. Ама толкова ви разбира украсата на раменете, мислите си, че като кажете нещо очевидно- че има обикновени потребители - и чудо голямо сте казали. Това не значи да не им предлагаме читави компоненти и някой да ми обяснява как нямало какво по-добро да си вземе за парите, все едно добро означава само производително, без да гледаш качество на компонентите. Да иде иначе в кварталната бакалия и да си вземе нещо от там, защо си пуска тема в 'специализиран форум' ?!

преди 1 час, Joss Bomon написа:

Поредния форумен "боец"... Не си нито първия, нито последния. Имаше един Росен, който на лични беше изпотрепал цялата ми фамилия, и друг нервак, който ме издирваше... Вземете се съберете /или поне мозъчния си потенциал/, та да отървете света от мене.

Какви лични бе, приятелю, какво се обясняваш като любовница, нямам време за такива детинщини. Пък и още мога да науча от тебе - как да флашвам биоси за 8700К- дотам стига твоят мозъчен потенциал. Виждат ти всички постовете, напъваш се наляво и надясно, после кой е измисленият герой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, PANOV написа:

как да флашвам биоси за 8700К

И какво ако се флашне биоса на дъно, което поддържа даден процесор с последния ?! Голям праз, че покрай юбилейния процесор съм споменал за флаш. С нищо няма да навреди, нали "боецо"! Тук съм да помагам, а не да се доказвам. Когато и където е трябвало съм го правил. Келешите пък ги има навсякъде и тенденцията  се очертава да стават все повече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, Joss Bomon написа:

И какво ако се флашне биоса на дъно, което поддържа даден процесор с последния ?! Голям праз, че покрай юбилейния процесор съм споменал за флаш. С нищо няма да навреди, нали "боецо"! Тук съм да помагам, а не да се доказвам. Когато и където е трябвало съм го правил. Келешите пък ги има навсякъде и тенденцията  се очертава да стават все повече...

Да бе, според тебе трябвало флаш, човекът с 20 години опит. Я се виж в същата тема какви определения хвърляш и как скачаш на другите и после ме наричай келеш ! Аман от лицемери !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото почука, такова му отваря. Който се държи културно и възпитано, ще получи същото отношение. Скрий се вече в дупката, от която си изпълзял!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, Joss Bomon написа:

Каквото почука, такова му отваря. Който се държи културно и възпитано, ще получи същото отношение. Скрий се вече в дупката, от която си изпълзял!

Ти си последната инстанция и ти казваш кой как се държи и какво заслужава. Клоун. И с този финал тип 2-ри клас доказа, че нямаш отговор на елементарни аргументи по същинската тема. Ай със здраве, че много време ти отделих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, PANOV написа:

Ай със здраве

До нови срещи. Само дискове тошиба - най-добрите... !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...