Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да попитам има ли такива подложки, така че след като поставиш колонките - да кажем на бюро да обират вибрациите?

Има ли възможност вибрациите да създадат проблеми ако  компютърът е близо до тях? На 20-30 см.?

Тонколонки - Edifier R1800T III 2.0

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За хард диска вибрациите не са препоръчителни, ако са доста силни.

Трябва да търсите изолиращи подложки от този вид ( Monitor Isolation Pads).

или да си направите с подръчни материали.

Не ги намирам в други БГ магазини на парво търсене в мрежата. Погледнете това

Където второто е за предпочитане в предвид, стойността на активните тонколони.

Обикновено се ползват за скъпи и мониторни тонколони да обират вибрациите, където целта е максимално точчен звук, без украсяване от мебелировката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на 10 см от компютърната кутия имам субуфер, който го водят 165 вата от Logitech  Z906, ползвам го така от над 2 години, понякога усилвам доста и не съм имал проблеми с нищо. Така че като гледам твоите колони общо не са и наполовина на буфера ми само, незнам какво толкова се притесняваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Аз на 10 см от компютърната кутия имам субуфер, който го водят 165 вата от Logitech  Z906, ползвам го така от над 2 години, понякога усилвам доста и не съм имал проблеми с нищо. Така че като гледам твоите колони общо не са и наполовина на буфера ми само, незнам какво толкова се притесняваш.

Човека има право да се притеснява, ако компютърът му е на бюрото, заедно с активните тонколони.

Ватовете не са всичко, Raze.

Като бивш собственик на активни тонколонки Edifier X600, мога да кажа, че се чуват доста добре в предвид факта че субa а само max: 16 -20 W.

Относно твоята система , Не мисли че е толкова мощна колкото е дават, сателитите са по 10 W, за инфо цък. Най много мощноста да е около 100 W на всичките

Ако чуеш истинска hi-fi тонколна 100 W или истински активен Sub, който е с подобни ватове, ще разбереш разликата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти чувал ли си тези колони на максимум как се чуват? Вярвай, доста си отговарят на параметрите. Като пусна филм и усиля над 50% звука, всичко почва да подскача, а на бюрото не мога да си държа мишката. Като съм на дивана на 2.5 метра, ако гледам филм и има взрив, го усещам като леко земетресение. На максимум не се трае. Не смея да го усилвам много, че комшиите много мрънкат и както всичко е панели, може и да ме изгонят :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

А ти чувал ли си тези колони на максимум как се чуват? Вярвай, доста си отговарят на параметрите. Като пусна филм и усиля над 50% звука, всичко почва да подскача, а на бюрото не мога да си държа мишката. Като съм на дивана на 2.5 метра, ако гледам филм и има взрив, го усещам като леко земетресение. На максимум не се трае. Не смея да го усилвам много, че комшиите много мрънкат и както всичко е панели, може и да ме изгонят :)

100 W за Logitech-a  не са никак малко. Не ме разбирай погрешно.

Да, не говорим, че много от производителите на аудио техника (активни тонколони, ресийвъри, усилватели, не дават коректна спецификация на продуктите им).

Просто дадох пример, на автора на темата че и с неговите тонколни може да има проблем, ако са много близко до PC.

П.П. Минал съм по пътя, когато мощността на тонколоните беше важна за мен.

Сега съм на съвсем "друга вълна".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това казвам, моите са много над 100 вата, буфера ми е почти до кутията на десктопа, като я разделя единствено тези 10 см и стената на бюрото - талашит 3 см. Кутията - от подписа - е в количка с колелца, не е съвсем на земята. Случва се понякога да усилвам доста звука, както казах и не съм имал проблеми за толкова време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.