Премини към съдържанието
slavi91

Lenovo Vibe S1 Lite power бутонът не работи (Hard reset?)

Препоръчан отговор

Здравейте! От известно време телефонът ми създава някои проблеми и искам да пробвам да го върна до фабричното състояние.

Прехвърлих си всичко, което ми трябва и го нулирах от менюто. Всичко се върна до състоянието, в което го взех от магазина, но когато погледна версията на ОС излиза, че си стоят актуализациите на софтуера. Има ли начин да му върна фабричната версия на Андроид и как да стане това ?

Благодаря предварително и един съвет НИКОГА ЛЕНОВО ПОВЕЧЕ. Това си е мое лично мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, slavi91 написа:

но когато погледна версията на ОС излиза, че си стоят актуализациите на софтуера.

Тия неща се записват на системния дял (/system). Фабричния ресет не анулира обновленията, а изчиства потребителските данни от телефона. Системният дял не се променя.

Ако искаш да презапишеш андроида на чисто, изчиташ хубаво как се прави (също и как се флашва IMEI), хващаш фърмуера и флашваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огромни благодарности!!!

Точно това ми трябваше.

То и аз помислих, че няма да върне фабричния фърмуер, но реших да пробвам.

И още един въпрос: С фабричния фърмуер ли да го направя или да сложа някаква по-хубава, по нова версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро трябва да си направиш downgrade на андроида, т.е. да изтеглиш и инсталираш по-стара версия. Не си казал с каква версия е било в началото и каква е сега. В някои случаи е невъзможно това да стане или е сложно и има опасност да останеш без телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за този телефон, нямаш по-добър избор от фабриката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че беше 5.0 а сега е 5.1

Гледам, че версията е от май 2017 а телефона ми е от септември 2016.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да има разлика, не си струва да се занимаваш, трудно ще намериш софтуер, а и както казах, може да си повредиш телефона. Ако си намериш custom ROM, може да пробваш с него, но като гледам и това е трудно за този телефон. Какви проблеми ти прави, няма ли гаранция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, slavi91 написа:

Мисля, че беше 5.0 а сега е 5.1

Гледам, че версията е от май 2017 а телефона ми е от септември 2016.

Ако след чист флаш на последния фърмуер телефонът работи бавно, порблемът е в телефона, не в софтуера. Първо, между 5.0 и 5.1 няма никаква разлика откъм тежест. Второ, телефонът, поне на хартия, не е толкова калпав. С 8 ядра и 2GB рам ми е трудно да си представя как фабричният фърмуер ще работи тромаво. Не е като LG Optimus L7 II, на който пуснаха 4.4.2 и телефонът зареждаше абонатите в указателя по 4 секунди(изнервящо е, когато ти е в ръцете и чакаш).

Флашвай фабриката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога лайново си много прав. С изключение на най-скъпите им модели всичко друго е компромис и ниско качество. А пък скъпите им модели са на цени като на много по утвърдени марки. Изобщо лайново не! 

Това с което си се захванал е безсмислено и няма да доведе до подобрение а може да влоши нещата. От друга страна ще научиш нещо.. та ако ти се занимава...

В заключение смени марката а не софтуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е никак зле машинката. Единствено батерията и е слабичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Joss Bomon написа:

Не е никак зле машинката. Единствено батерията и е слабичка.

И дисплейчето. И софтуерченцето. И като цяло за тия пари има по-добри предложения. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той не е казвал, че работи бавно, а че " телефонът ми създава някои проблеми ".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, eminem_vr написа:

И дисплейчето. И софтуерченцето. И като цяло за тия пари има по-добри предложения. 

Какво му е на дисплея - FHD резолюция IPS... То и на хиоми за парите няма аналогични предложения, но хората си знаят единия самсунг и единия айфон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Joss Bomon написа:

Какво му е на дисплея - FHD резолюция IPS... То и на хиоми за парите няма аналогични предложения, но хората си знаят единия самсунг и единия айфон.

Шаоми е много по-качествена марка от лайново. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Да, наистина съм пропуснал да обясня проблемите, които ме дразнят.

1. Дисплеят доста често не се гаси по време на разговор и е адски изнервящо

2. Диодчето за уведомления не винаги работи.

3. Понякога телефонът звъни, но не ти показва да вдигнеш/затвориш. Чак като спре да звъни изпише пропуснатото повикване.

4. НАЙ-ВАЖНОТО- Бутонът за включване не работи, както трябва. Понякога се налага да го натискам по 10 пъти за да се отключи или заключи телефонът( даже тук бях пускал тема), друг път пък си се оправи сам и си работи перфектно, докато пак не откаже. От днес обаче тотално отказа и на практика телефонът е неизползваем.   Може би е хардуерен проблемът и с флашване и инсталиране няма да оправя нищо.

Иначе като хардуер си  е супер и си работи много бързо- нямам никаква забележка към това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, eminem_vr написа:

Никога лайново си много прав. С изключение на най-скъпите им модели всичко друго е компромис и ниско качество. А пък скъпите им модели са на цени като на много по утвърдени марки. Изобщо лайново не! 

Това с което си се захванал е безсмислено и няма да доведе до подобрение а може да влоши нещата. От друга страна ще научиш нещо.. та ако ти се занимава...

В заключение смени марката а не софтуера.

С три ръце вече съм съгласен с твоето мнение. Никога тази боклучива марка. Тотално ме разочароваха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, slavi91 написа:

Здравейте отново. Да, наистина съм пропуснал да обясня проблемите, които ме дразнят.

1. Дисплеят доста често не се гаси по време на разговор и е адски изнервящо

2. Диодчето за уведомления не винаги работи.

3. Понякога телефонът звъни, но не ти показва да вдигнеш/затвориш. Чак като спре да звъни изпише пропуснатото повикване.

4. НАЙ-ВАЖНОТО- Бутонът за включване не работи, както трябва. Понякога се налага да го натискам по 10 пъти за да се отключи или заключи телефонът( даже тук бях пускал тема), друг път пък си се оправи сам и си работи перфектно, докато пак не откаже. От днес обаче тотално отказа и на практика телефонът е неизползваем.   Може би е хардуерен проблемът и с флашване и инсталиране няма да оправя нищо.

Иначе като хардуер си  е супер и си работи много бързо- нямам никаква забележка към това.

Ако си със скрийнпротектор на който няма отвор за сензора за близост е нормално да се случват 1 и 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, rostislaf написа:

Ако си със скрийнпротектор на който няма отвор за сензора за близост е нормално да се случват 1 и 3

В началото не беше и пак ги имаше проблемите. После си купих стъклен протектор, но си има всички необходими отвори.

Тя темата доста се промени от първоначалната, но да споделя до къде стигнах.

Телефонът вече е на сервиз и ми казаха, че е за смяна някакво лентово кабелче+ power бутонът. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лентово кабелче не се поврежда само, а при интервенция... Щом е имало проблеми "в началото", защо не са отстранени гаранционно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В началото се появиха проблемите с дисплея и диодчето, но не го носих в магазина, защото седмица, две по-късно дойдеха някакви актуализации на Андроид, които почти решиха проблема. Другият проблем  с бутона се появи доста по-късно, но не ми го признаха, защото телефонът бил изпускан.. много ясно, че ще измислят какво ли не само и само да ти откажат.

Както и да е филмът свърши срещу 60лв. и телефонът вече работи перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали не е бил изпускан? Най-малко го е ремонтирал човек, който не е оторизиран сервиз, както ти писах и по-горе. Така че ако са открили и следи от отваряне, също е причина да ти откажат гаранция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го изпускал.  Сега ако някой отнякъде случайно ми го е съборил е друг въпрос и аз не знам.

Телефонът до онзи ден никога не е отварян. Аз си го купих 2016-та чисто нов и никога не съм го носил на сервиз, дори след като те ми отказаха гаранцията не съм го носил на майстор а си го използвах така- ту работи ок известно време, ту откаже и ме дразни, после пак се оправи и така, докато не отказа напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей slavi91 ровейки се из нета да реша мой проблем със същия леново открих твоите постове и виждам колко еднакви проблеми имаме

Моят телефон също не си гаси дисплея по време на разговор и често отварям разни приложения без да искам. - Ти разрешили този проблем и как?

Моето копче за включване също се повреди, трябва да го натисна няколко пъти за да се отключи, но още не съм го носила на ремонт(виждам че ти така си разрешил този проблем).

Аз имам и други два проблема:1. Изключва се (от няколко дни) преди да е паднала напълно батерията, обикновенно на около 20 и няколко процента, чудя се от батерията ли е или от някое приложение.

2. Вътрешната памет ми е малко при положение че нямам много приложения, снимки, песни или клипове. Установих някакъв файл в папка други, който беше с големина 4 gb - mtklog се казва, четох из интернет за него(няма много инфо) и реших да го изтрия, сега си освободих място, но се притеснявам да не съм затрила нещо по андроид системата.

А и на мен не ми свети диодчето за уведомление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.