Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Копирам темата, която пуснах във форума на Киа. Никой не ми отговори там, надявам се тук да имам повече късмет. 

Здравейте,

Не мога да намеря сервиз или  майстор, който да иска да поправи колата. От Kia казват - части няма оправяте се. Освен частите, имам спукана предна греда която се подменя или заварява - идея си нямам. Исках да сменя маслото и въздушен и маслен филтър - не можели да намерят филтрите. Изобщо нищо не могат, ако не е изписано по каталог и доставено на място в сервиза. Според майстора, който само я погледна трябва да се сменят и каретата - нещо на предните гуми - защото гуфрираната гума която ги пази е разкъсана и са се повредили. 

Въпросът ми е дали някой знае сервиз или майстор, който поправя тия коли? Аз съм в София, но и в провинцията бих отишъл ако се наложи. Много съм доволен от колата, от нова я имам , на 118000 km е  не искам да я сменям. Склонен съм да вложа пари за да я покарам още няколко години.   Доста е изгнила отдолу, ако някой се наеме да я почисти и намаже ще е супер.  Някои ми каза че частите били като на Опел - не би трябвало да е толкова трудно за някой който разбира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е била нова вероятно е обслужвана във фирмен сервиз. Така че части би трябвало да има. вероятно и ще я обслужат. Другото със заваряване. тенекеджийство и т,н, може да се прави при всеки автотенекеджия. Разгледай форума на съответната марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Киата е Ford+Mazda. 

Avelle е друго име на Ford Festiva/Aspire. 

Двигателя е Mazda B(B3 - 1.3 73-75 коня, B5 - 1.5 105 коня) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Части нямат, филтри нямат,  а какво имат тогава - бира поне и цигари предлагат ли. (((((((((:  Бахти убитаците са тези из всякакви оторизирани, официални и нинам си кви сервизи, дилъри, представителства и т.н.

Потърси просто читав сервиз из София - не е нужно да е специализиран за Киа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, за отговорите.

Читав сервиз ако можете да предложите - тоя беше втория майстор, който ми отказа да я прави, а тя не е влизала в друго освен в гумаджйница и  като пропърди ауспуха - не се е разваляла изобщо и затова нямам редовен сервиз. Тоя дето ми сменя маслата строи къща и не ще да работи.  А официалния сервиз на кия още преди 9-10 години ми казаха че нямат части и аз тогава спрах да ходя при тях дори за масла. Не стига че скъпо а и нищо нямат.  Ivelin _ много благодаря за аналога, така поне ще знам какви части да търся. Моля, дайте идея за сервиз, около мен все в оторизираните сервизи ходят приятели и вдигат рамене за други. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм от столицата и никога не съм стигал до услугите в софийски сервиз, та не ги знам, но можеш да разпиташ из следните форуми - този на баварците, той е може би най- активния, дисциплиниран и богат на информация автофорум; другия е на опел, също доста народ участват в него; оф- роуд форума, според мен на тези пичове най- много може да се разчита; и в хардуербг имат един авто раздел, който е много активен и ще намериш по- безпристрастни мнения.

п.п. но честно казано, каквото виждам сред мои познати и близки из София, и каквото чета из форумите, значи това шопете жив те дерат - егати ценоразписите, егати числата, това надник от сто- двеста лева за нищо го нямат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.