Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, бихте ли ми препоръчали някой разширител на обхват, защото със сегашния ми рутер в повечето стаи обхвата ми е прекалено слаб.

Живея в къща и рутера се намира на първия етаж а на втория обхвата е слабичък. Спрял съм се на този но не съм сигурен дали ще ми свърши работа.

В момента съм на Виваком ADSL но до седмица ще мина на VDSL.

На първия етаж искам да свържа 1 компютър и 1 тв, а на втория 2 тв+ компютър. Само единия комп ще е свързан с кабел а всичко останоло ще е с WI-FI.

Има ли смисъл да търся репитер с 802.11ас или и по евтините с 802.11n  ще ми свърши работа, като имам предвид, че скороста на VDSL едва ли ще минава 50 M/s ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли намерение да пускаш кабел между двата етажа?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, street racer написа:

Имаш ли намерение да пускаш кабел между двата етажа?

Не.

Само на първия етаж ще има кабел между рутера на Виваком и компа. На втория етаж мисля да е само с WI-FI. Tелевизорите които ще свържа към мрежата са Sony 43xe8077 и  Philips 47pfh6109 a на компа на втория етаж съм боднал TP-LINK TL-WN722N .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай, задължително се подсигури с възможност да върнеш устройството! Просто тези "схеми" с безжични екстендери, са меко казано "пари на вятъра". Само се замисли - какъвто е сигнала за клиентите горе, такъв ще е и за екстендера - пак ще има дроп, нестабилност и т.н.

Пусни едно кабелче от етаж1 (модем/рутера на бтк) до етаж2. Хакни там една сапунерка за същите пари (със спрян DHCP) и хем ще си имаш по добра безжична свързаност, хем ще си имаш на втроия етаж и три свободни порта за жични клиенти.

По добро решение от кабела, е само ........ по-дебелия кабел :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускането на кабел е невъзможно, поради други причини......Мисля този репитер да го сложа в стаята над модема т.е. сигнала до него ще е силен( 3м + таван ще ги разделя) Всичките уреди обаче са в другите стаи. Искам мнение само дали е удачно да дам 50лв за него или и по-евтини ( гледам че има за по 20-25лв ) ще ми свършат работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 57 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

по 20-25лв

По толкова пари са и рутърите.
И от кабел по-хубаво няма

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом държиш на безжичен ексендер, нека изчакаме някой колега, който е ползвал подобни устройства, да даде мнение. Аз от както се занимавам с подобни неща, никога не съм залагал на подобни решения. Съвсем наскоро правих нещо подобно на един пампурджия, в двуетажна къща (2х130 кв), но там ползвахме това и става дума за съвсем различна технология.

ПС: PLA също е решение, но инвестицията..... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kamen Zhelyazkov написа:

Здравейте, бихте ли ми препоръчали някой разширител на обхват, защото със сегашния ми рутер в повечето стаи обхвата ми е прекалено слаб.

Живея в къща и рутера се намира на първия етаж а на втория обхвата е слабичък. Спрял съм се на този но не съм сигурен дали ще ми свърши работа.

В момента съм на Виваком ADSL но до седмица ще мина на VDSL.

На първия етаж искам да свържа 1 компютър и 1 тв, а на втория 2 тв+ компютър. Само единия комп ще е свързан с кабел а всичко останоло ще е с WI-FI.

Има ли смисъл да търся репитер с 802.11ас или и по евтините с 802.11n  ще ми свърши работа, като имам предвид, че скороста на VDSL едва ли ще минава 50 M/s ?

Аз ползвам този: https://www.tp-link.com/us/download/TL-WA850RE.html и нямам оплаквания. Поддържа до 300 мегабита/с което ще покрие доста бъдещи ъпдейти на скоростта

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, capnemo написа:

Аз ползвам този: https://www.tp-link.com/us/download/TL-WA850RE.html и нямам оплаквания. Поддържа до 300 мегабита/с което ще покрие доста бъдещи ъпдейти на скоростта

Благодаря, мисля да го пробвам и аз.

преди 7 минути, DarkEdge написа:

Това, не само че не мога да го намеря в наличност ( навсякъде е изчерпана наличност), ами и последната му цена май е била над 100лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го дадох като пример за начин на връзка

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

/off

С цялото ми уважение, към автора на темата, но не е ли крайно време да разберем, че няма как със 100-150 лв бюджет да се мъчим да изграждаме безжични мрежи, че да търсим и скорости, и стабилност и ...какво ли не. Стабилна, истинска мрежа в двуетажно жилище струва минимум 600 лв - и то с леки компромиси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, street racer написа:

/off

С цялото ми уважение, към автора на темата, но не е ли крайно време да разберем, че няма как със 100-150 лв бюджет да се мъчим да изграждаме безжични мрежи, че да търсим и скорости, и стабилност и ...какво ли не. Стабилна, истинска мрежа в двуетажно жилище струва минимум 600 лв - и то с леки компромиси

Не искам да изграждам мрежа :)  целта ми е само да разширя съществуваща такава. 

Бюджета ми не е 100-150лв а само 50 лв. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двуетажна къща, два телевизора по 40+" и само 50 лв. за безжична мрежа. Май не само на мен ми звучи странно.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.