Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

получих подарък тонколони B&W Bowers and Wilkins CM 7 и център за тях , колоните са по 150 W  всяка а центъра е 120 W ( 8 ОМА  ).ТА ВЪПРОСА МИ Е, ПО -МОЩЕН ОТ КОЛОНИТЕ ЛИ ТРЯБВА ДА БЪДЕ УСИЛВАТЕЛЯ ИЛИ МОЖЕ И ПО- СЛАБ? мо!!! же и да ме посъветвате какво точно да взема ( за цената няма значение) БЛАГОДАРЯ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тонколоните са с импеданс от 8 ома.

Така, че вземате усилвател/ресийвър който поддържа тонколони от 8 ома. Повечето ги поддържат.

По важното в случая е, предпочитате да изграждате стерео система (2.0 или + суб) или многоканална система (5.1/7.1/ Atmos и т.н)

Като при второто е  ако искате да получите максимално добро изживяване при гледането на филми: търсите многоканален ресийвър за предпочитане нов модел с подръжката на новите форамаи (ако държите на тях)

При първият вариант е ако сте по голям фен на музиката, от колкото на киното, за стерео система. - търсите стерео усилвател, с подходящите входове оптични, коаксиални и т.н. и изход за активен SUB и т.н,

в зависимост какви устройства ще свързвате към него.

При стерео системата не е задължително добавянето на субуфер (и някой хора го отхвътлят), но и мнозина го избират, ако двете тонколони не могат да създадат "достатъчно" ниски честоти.

Докато при многоканалната, използването на поне един е задължителен.

Ако изберете вариант две, ще ви трябва и мултимедийно устройство (Android TV Box, или персонален компютър, блу-рей плеър, т.н. за източник )

При многоканална система, тонколоните трябва да са от една серия/модел, ако искате да се потопите по добре в кино "изживянето".

Колкото до мощността, поне трябва да е близка до тази на тонколоните (ако е вярна).

Погледнете внимателно, защото повечето производители (за нова техника става дума) е дават/измерват максималната мощност на единият канал, като е включен, при определен импеданс (6 ома - например),  и THD ит.н.

Което е маркетингов трик с цел да си изкарат по мощни усилвателите/ресийвърите, от колкото са!

Колкото е по висок импеданса (производителите предлагат х-ките му в спецификациите), толкова съответно макс, мощност на усилвателя е по малка.

Желателно е да не се усилва на max, за да не си "прецакате техниката". Да имате "усет" за Volume-то

Като известни марки производители на ресийвъри/усиватели: Yamaha, Denon, Marantz, Pioneer

Успех в избора!

Редакция: Тествайте тонколоните, преди покупката, за да сте сигурни че са изправни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за бързия отговор !  колоните са със център 2+1. възможно ли е да се включат в ресивер.7.1? ще пусна снимки по късно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, nikvikviknik написа:

благодаря за бързия отговор !  колоните са със център 2+1. възможно ли е да се включат в ресивер.7.1? ще пусна снимки по късно

Разбира се. Само импеданса на ресийвъра да съответства на този на тонколоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това са колоните  и в момента следя този ресивър в ибей. подходящ лие? и за какво са двата допълнителни изхода на колоните отзад? благодаря и се извинявам за незнанието си.

https://www.ebay.co.uk/itm/Pioneer-VSX-924-7-2ch-AV-Receiver-150W-Ultra-HD-4K-Bluetooth-AirPlay-USB-7xHDMI/263800045802?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D52863%26meid%3D82876b219e0c499683a57bc1ceff719e%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D12%26sd%3D263800079740%26itm%3D263800045802&_trksid=p2047675.c100005.m1851

viber image.jpg

кйнкм.jpg

878х.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колоните имат изводи за така нареченото свързване бивайъринг. Това означава, че вътре в колоната има изведени отделни изводи за нискочестотните и за високочестотните говорители. Изводите са означени с LF - Low Frequency и HF - High Frequency. В момента нискочестотните и високочестотните изводи са свързани с мостчета - тия криви шинички на снимката. Както са свързани в момента, може да ги захранваш с по два кабела на колона - плюс /червен/ и минус /черен/. Кабелите трябва да се вързани към съответните изводи със същата цветова маркировка на ресивъра за front колони или към изводите на стереоусилвател.

За какво са мостчетата? Има стереоусилватели /и някои ресивъри/, които имат възможност за захранване бивайъринг на фронт колоните. При тях има по два чифта изводи за канал - ляв и десен. Обикновено са маркирани като изводи А и изводи В. В този случай махаш мостчетата и свързваш колоните с по 4 кабела за колона, като гледаш схемата в упътването на усилвателя. Така се подобрява качеството на звученето на колоните. Обаче винаги трябва колоните да са 8 омови. Твоите са такива.

Нищо не пречи да включиш колоните към ресивър - към изводите за фронтални колони и център. По късно можеш да допълниш системата до 5.1 или до 7.2 - според възможностите на ресивъра, с допълнително купуване на съраунд колони  странични и/или задни, плюс 1 или 2 събуфера.

Ресивърът, който си посочил, има възможност и за бивайъринг свързване. Виж най-десните изводи, на които пише Front Height/Wide/B. А най-левите изводи са Front A. При бивайъринг от менюто на ресивъра /или от копчетата, не знам/ трябва да избереш да работят А +В

Изискването за ресивъра е всички колони да са импеданс от 6 до 16 ома. А твоите са с импеданс 8 ома, така че всичко е наред.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много благодаря !!! ще купя ресивър  и ако имам други  въпроси ще попитам пак ! БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност мостчета имаш само на централната ти колона. На фронт колоните ги няма. Това означава, че ако ще свързваш колоните само с по два кабела, трябва да си направиш мостчета от дебел проводник - поне 4 квадратни милиметра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, nikvikviknik написа:

моля кажете ми този ресивър добре ли е?

https://www.cnet.com/products/onkyo-tx-nr626/specs/

Стар модел е. Иначе не е лош  8 ома,95 W на канал.. (600 W захранване), яка машина. Стига да е технически изправен.

Но ако няма да се гледат най новите видео формати филми (H265) добре, щом и ако цената е оферта.

Иначе, ако ще се гледат (напр. DTS X, Dolby Atmos), то тогава търсите съвременен ресийвър 2017/2018 година.

Което е за предпочитане, ако се избира нов ресийвър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, oic написа:

БЛАГОДАРЯ МНОГО ЧЕ МИ ОБРЪЩАТЕ ВНИМАНИЕ !!! НАМЕРИХ ДРУГО РЕВЮ ЗА НЕГО И ТАМ ПИШЕ ЧЕ Е 160W . МОЖЕ ЛИ ДА ГО РАЗГЛЕДАТЕ? И АКО Е 95 W МОЖЕ ЛИ ДА ЗАХРАНИ КАКТО ТРЯБВА ТЕЗИ КОЛОНИ КОИТО СА 150 W

http://www.expertreviews.co.uk/onkyo/52835/onkyo-tx-nr626-review

ОСНОВНО ЗА МУЗИКА ЩЕ ГО ПОЛЗВАМ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.