Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Спрял съм се на марката Асус или ТПлинк.

моделите които съм набелязал са :https://www.emag.bg/compare/D5SC12BBM,DQMP30BBM,DWPTY0BBM/

Целта ми е да имам обхват на по голямо разстояние в къщата ,като най далечното  минава през един таван и една тухлена стена.

За момента съм с  TP Link TL-WR841N и на най далечното място хваща сигнал но не е стабилен, постоянно губи и накъсва.Иначе свалям с 4-5мб на моменти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпробвахте ли тези методи за подобряване на обхвата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и този.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в къща на 3 етажа, най-съм доволен от решение с 3 рутера TP-Link от около 20 лв на различни места, като първият взима Интернет от кабел, вторият по уаярлес взима от първия, а третият пак по уаярлес взима от втория. И покритието е нормално и на двора - преден, страничен и заден. Имай предвид, че това е възможно да даде по-добри резултати от замяната на сегашния с "по-як" рутер. Аз ги имах все едно и за това така направих и не мисля за промяна, след като резултата, който желаех се постигна. Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, vstoitsov написа:

3 рутера TP-Link от около 20 лв

Това е най-добрият вариант за безжично покритие, но скоростите сигурно са ограничени до 150Mbps...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, vstoitsov написа:

з в къща на 3 етажа, най-съм доволен от решение с 3 рутера TP-Link от около 20 лв на различни места,

преди 34 минути, DarkEdge написа:

Това е най-добрият вариант за безжично покритие, но скоростите сигурно са ограничени до 150Mbps...

Авторът споменава скорост в този диапазон и не дава ясни намерения да минава към друг стандарт в писмен вид. Може пък да си мисли, че след като новите стандарти имат по-висока пропускателна способност имат и по-добър обхват, което не е така. Не знаем нищо за къщата на автора на темата. Да, вариантът е добър и евтин, но може да няма нужда да бъде прилаган, или да има други причини. Безжичната технология се прилага за удобство, за да няма разправия със кабели, което не значи че трябва къщата да се затрупва с рутери, те също заемат място, нищо че не е много и искат захранване, т.е. свободен контакт на стената, или гнездо в разклонител.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 25 минути, sliderum написа:

Авторът споменава скорост в този диапазон

Къде? :)  Не видях такова инфо.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, DarkEdge написа:

Къде? :)  Не видях такова инфо.

Цитат

Иначе свалям с 4-5мб на моменти

Виждаш че не надвишава, значи е в диапазона :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак, какво ме съветвате да направя?

Ако трябва да дам някво допълнително инфо...казвайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.