Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

История на промените

Please note that revisions older than 30 days are pruned and will no longer show here

Няма история на редакциите, която да бъде показана или този коментар е редактиран от модератор.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от izvladov
      Здравейте,
      Имам един настолен компютър с малко странен проблем.
      Параметрите са му:
      Intel Core i5-4570
      RAM 4 GB
      500 GB HDD
      Както компютърът работи и изведнъж екрана се счупва и се появяват цветни пиксели, след което трябва да се направи рестартиране.
      Ще прикача видео, в което се вижда как изглежда. (самите пиксели примигват)
      Няма конкретен начин да възпроизведа проблемът. Просто докато работя на компютърът и изведнъж се получава проблема.
      Пробвах следното:
      - Пробвах да сменя процесора, тъй като използвам видео от него и мислех, че е там проблема, но проблема се появи с чисто нов процесор също.
      - Пробвах да сменя хард диска. Пробвал съм с три хард диска и с трите има същия проблем
      - Тествал съм РАМ паметта, чрез BIOS-a на компютъра и не откри никакви грешки.
      Това което съм забелязал, е че хард диска почти винаги е на 100% натоварване в Task manager-a.
      Въпреки, че не е SSD ми изглежда необичайно, случва се дори когато не правя нищо на компютъра.
      Моите предположения са следните:
      - Възможно е захранването да е проблемно.
      - Възможно е някой кабел, който се свързва с хард диска да е проблемен.
      - Възможно е проблема да е по дънната платка.
      - Проблемът не е в монитора, понеже съм го използвал с друг компютър и няма проблем.
      - Проблемът не е в захранващият кабел на монитора или компютъра, пробвал съм ги сменя.
      Разчитам на някакво мнение.
      Надявам се някой от Вас да се е сблъсквал с такъв проблем и да знае как да го реша или поне да каже как мога да разбера къде е проблема.
      Ако проблема е в дънната платка, ще трябва да продам всичко на части, понеже сокета на дънната платка е 1150 и рядко се намират евтини дънни платки.
      Благодаря предварително!
      PC problem.avi
    • от Waterstone7474
      Здравейте на всички, днес открих този сайт😲 и останах много впечатлен като четох форума, така че реших да си направя регистрация и да попитам за съвет. Имах Lenovo Y580 от 2012, но се повреди и ми казаха че не може да се оправи. Тогава се поохарчих, но пък 8 години, включително досега, без проблем играх лига на минимум 60 fps (макар че в началото вдигаше към 240, а сега към 80). Развъртях сайтовете и се спрях пак на Lenovo, този път Legion 5. Въпросът е точно каква спецификация ще ми пасва най-добре за лига в дългосрочен план:
      1. Процесор - Intel i5 (10300H  4.5GHz ) или i7 (10750H   5GHz) ? Знам, че лига е много по-зависима от CPU-то и специално 1-core clock, но струва ли се тази разлика в представянето за 200лв разлика в цената? Дали i7 ще ми даде екстра години или две, или така или иначе като нагрее след първата минута тези 5GHz са неизползваеми (четох че не могат да се използват при темп. над 80 градуса)? Иначе Ryzen наистина са страхотни, но тъй като ще го използвам главно за гейминг, ще се спра на Intel заради по-ниския CAS-Lateny и по-високата турбо честота. Относно RAM-та и 8GB сега ме устройват, след време ще си купя нови две 8-ци и ще ги сложа на dual-channel.
      2. Видеокарта - GTX1650 Ti (4GB GDDR6) или GTX1660 Ti (6GB GDDR6)? Засега и двете са overkill за LoL, знам, но искам поне 5 години да нямам притеснения дали ще забива играта или не. 1660 Ti e към 40% по-бърза, но към има по-висок TDP и може да загрява повече..
      3. Откъде да направя покупката? Досега съм пазарувал от технополис, но там няма всички спецификации. Какво ви е мнението за магазините eMAG и Ardes?
      Вариантите стават 4, ето най-евтиния и най-скъпия. Просто много ги премислям нещата и не знам дали не давам излишно пари с по-мощните варианти😀
    • от Evgeni Lyubenov
      Лаптоп ASUS TUF Gaming - имат самопочистваща система, тя доколко е добра срещу прах и други обичайни замърсители от въздуха?
      Също ме интересува дали дребни боклуци преминават през клавиатурата, както е при обикновените лаптопи?
      Шумът на охлаждащата система често ли се чува или само при върхови натоварвания?
      Примерен модел
      Търся мнение от техник или потребител, а не проформа
    • от Hrisit D.
      Здравейте!
      Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.
      Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е my.contact.bg.
      Отидох в настройките за моята мрежа, но там ми изписа:
      Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

Как да оправя това?
    • от Метин Шабан
      Здравейте, реших да си продам лаптопа, но не мога да преценя на каква цена да го пусна. Бихте ли ми казали ориентировъчно какви пари мога да му взема?
      Лаптопът е на acer aspire 5,  модел A515-51, FULL HD(1080p)  15,6``
      процесор :  intel core i3-8130u 2,2ghz with TB up to 3,4ghz
      видеокарта : NVIDIA GeForce MX130 2gb VRAM
      рам : 8gb DDR4
      харддиск : 1000gb HDD

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване