Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.

Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.

Моля за помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирай му дограмата

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да стартираш лаптопа в Safe mode with networking (Sikkermodus med nettverk) може би така трябва да изглежда. Като зареди до десктоп, натисни Winkey и в полето за търсене напиши notepad и натисни Enter
Копирай и постави текста в него:

function Change-Language {            
    param ($Language)            
    Set-ItemProperty 'HKCU:\Control Panel\Desktop' -Name "PreferredUILanguages" -Value $Language            
}            

Change-Language -language 'en-US'

Сега запиши като lang.ps1 на работния плот
Стартирай

Пробвай да стартираш лаптопа в Safe mode with networking (Sikkermodus med nettverk) може би така трябва да изглежда. Като зареди до десктоп, натисни Winkey и в полето за търсене напиши notepad и като се появи иконката на бележника, кликни по нея.
Копирай и постави текста в него:

function Change-Language {            
    param ($Language)            
    Set-ItemProperty 'HKCU:\Control Panel\Desktop' -Name "PreferredUILanguages" -Value $Language            
}            

Change-Language -language 'en-US'

Сега запиши като lang.ps1 на работния плот
Стартирай

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влязох в този режим и автоматично ми влиза в windows help center и започват да ми излизат грешки. Не мога да ти изпратя снимка.Когато започна да търся notepad забива и се рестартира сам.

Мисля си, че всичко идва от антвирусната (Norton360).

Не искам да го преинсталирам, защото е с оригинален windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Добре, при стартиране влез в Safe mode with command prompt. Като се появи черният прозорец, в него впиши"
sfc  /scannow > %userprofile%\desktop\sfc.txt
и натисни Enter.
На работния плот ще се създаде текстов файл sfc. Отвори го и ако  пише, че е намерило проблем, копирай съдържанието на файла и го публикувай тук.
Може да се окаже и че имате вредоносна намеса.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да стигна до там. Като отворя winkey и напиша cmd или notepad започва да мисли...мисли 10 минути и се рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чете ли? Къде видя notepad или cmd?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога е закупен лаптопа? След какво се появи проблема? Гаранционен ли е още? Имате ли друга компютърна техника - примерно стационарна машина където да свържете твърдия диск на лаптопа или да запишете оптичен диск с различни инструменти за диагностика? Лаптопа колко се нагрява при работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопът е закупен втора употреба.

Работено е с него може би около 2012-та година.

Имам друг лаптоп, но нямам кабели да вържа хард диска.

И да доста загрява при работа.

Не мога нищо да правя освен да отворя start panela и до там нищо не мога да пиша или отворя.

Забива и се рестартира.

Прикачвам снимка какво ми излиза като грешка до като чакам да зареди.

received_1728496107228493.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен стъпките трябва да са следните:

- първо да се установи дали има важна информация на лаптопа, ако да да се източи

- пълна хардуерна профилактика на лаптопа

- подмяна на компоненти ако се налага - лоши сектори по дикс-а, може да се помисли за SSD

- чиста инсталация на ОС-а Win7 HP като ключа може да се вземе от старата инсталация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма важна информация, а мога ли да изтрия всичата информация без windows-a.

Само как ще стане след като не мога нищо да правя, веднага забива?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай по следния начин:

1. Стартираш и влизаш в Сейф моде с command prompt.

2. Провери дали си с админ права

Ако си с такива права създай нов админ потребител

После се прехвърли в профила на въпросния и изтрий стария

Рестартирай и виж дали тръгва

При мен това свърши работа

Успех!

п.с. Това е само в случай, че няма важна информация в компютъра, т.е в профила на въпросния потребите.....

Ако ли не можеш по този начин първо пробвай с диск или флашка да го поправиш и/или преинсталираш с ключа който най-вероятно е на самия компютър даден или е под батерията....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да вляза в cmd той веднага забива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://ugetfix.com/ask/how-to-fix-boot-configuration-data-error-code-0xc0000185-on-windows-10/

мисля, че ще е почти по този начин справяне с въпросната грешка в Windows 7 ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свободна USB памет с обем поне 4GB имате ли?

Ако да може да свалите някоя linux дистрибуция и да прожерите работоспособността на системата, а може и Hiren's boot CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ДиоиД, доколкото разбирам няма проблем със зареждането. На мен по-скоро ми прилича на счупен или заразен Windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

@ДиоиД, доколкото разбирам няма проблем със зареждането. На мен по-скоро ми прилича на счупен или заразен Windows

Ако е така.... направо да преинсталира.... ключа да си намери.... примерно на Dell e зад батерията.... сваля батерията и вижда ключа...

Друг е въпроса ако иска да спаси някаква информация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да спасявам информация...минавам към преинсталиране...а на lenovo къде е ключа и някой може ли да ми каже как по точно да преинсталирам?

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш, че и загрява. Най-добре го занеси в сервиз да го обслужат и да го инсталират. Сериен номер - или под батерията или някъде по корпуса отдолу трябва да има стикер със серийния номер (продуктов ключ) на Winows.

Може и с този инструмент, но казваш, че забива при всяка операция...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си с оригинален windows 8/10, при нова инсталация и включване на интернет връзка би трябвало сам да се активира. Виж това видео, избери си версията на windows с която си в момента, запиши на USB, стартирай от USB компютъра и следвай стъпките на инсталатора:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Petar02 написа:

Не искам да спасявам информация...минавам към преинсталиране...а на lenovo къде е ключа и някой може ли да ми каже как по точно да преинсталирам?

Благодаря

Щом е активиран един път Windows би трябвало след преинсталация сам да се активира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Щом си с оригинален windows 8/10

преди 3 часа, Petar02 написа:

лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium

преди 3 минути, PigManu написа:

Щом е активиран един път Windows би трябвало след преинсталация сам да се активира.

Отнася се за Win 8/10

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Petar02 написа:

lenovo къде е ключа

някъде от долу трябва да има лепенка с ключа, провери и под самата батерия, ако не откриеш въпросния стикер, хм.... има начини, но не тука е мястото им...

Не мога да си спомня дали при поправка от диск се иска ключа....

Но, съвета ми е първо да пробваш да го поправиш с въпросния инсталационен диск.... и чак тогава нова инсталация....

Успех!

п.с. Когато стартираш  инсталационния диска следвай инструкциите и забележи дали има опция за поправка.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Отнася се за Win 8/10

Пак ли тия седмици:mad:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ДиоиД написа:

Не мога да си спомня дали при поправка от диск се иска ключа....

Да, и при поправка обикновено не приема ключа, с който е инсталирана ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от barbuncela
      Здравейте!  Не знам какво да правя!
      Имам два лаптопа, единия в стаята, другия в кухнята. Рутера преди време го смениха тези от Мтел, някакъв HUAWEI, нямам достъп до него. От известно време този в кухнята започна да губи сигнала. Излиза удивителна на иконката за мрежата. Забранявам адаптора на WI-FI, разрешавам го, оправи се, кара няколко минути и пак удивителна! Хванах се за драйверите...и по-стари, и по нови, никаква промяна. Помислих си...мамка му хардуер! Сложих една флашка WI-FI, работи на пушка! Лаптопа е на три метра от рутера, през вратата на кухнята, стени няма.Другия лаптоп в стаята на около 5-6 метра през стената, няма проблем. Преди няколко дена спря нета, някакъв проблем...Реших да се вържа с тоя на съседа...Правим си тази услуга когато някой не си е платил сметката!    Хвана веднага. На 15 метра през 4 стени панел. По едно време нещо се сетих, махнах флашката и включих неговият си WI-FI. Моментално свърза, без проблем! И си работи! Пуснаха нета. Въртях антените на моя, нищо и половина. А онзи в стаята си работи.
      Естествено се обаждам На Мтел и обяснявам случката. Слушах 5 минути музика, обажда ми се мацката и ми обяснява, че са проверили, да включа и изключа рутера и т.н. Тоя номер съм го правила много пъти не става. При тях всичко било наред!?   Тръгна нета за около час и пак удивителната!   Пак се обадих, пак същото, при тях проблем нямало?!?! С този на съседа връзва моментално хем е доста далече!
      Тая сутрин кара 30 минути, и сега съм пак с флашката! Домашния комп дето си е с кабел от рутера, проблем също няма! 
       Не знам какво да правя?                                                                
    • от илия кочев
      Купих си нов но на новия като искам да му инсталирам линдолс ми изписва Windows cannout be installed to this disk. Setup does not support configuration of or installation to disks connected through a usb or IEEE 1394 port. Какво означава?
    • от tsvetomir0
      Може ли малко помощ или съвет да ме насочите кам евентуално решение?Благодаря на отзовалите се! Таблет Acer Iconia B1-733-K3G3,  с процесор 4x Cortex-A7 (1.3 GHz), 7.0", 1 GB DDR3L, 16 GB EMMC, Android 6.0 Marshmallow                Таблета работи нормално докато не го изключиш .пробвам да включа и светва екрана с логото на acer и се изключва.така около1ч,1:30ч и да се изключи сам. После го стартирам и трагва нормално да работи,правил сам му хард ресет ама пак го прави този проблем.някои път без да искам го изключвам и влиза в този режим . 
    • от Mantano Mantano08
      Здравейте. От скоро използвам Note 4, N-910F, прекрасен телефон но имам проблем с него. За съжаление работи само на 2g. Не знам какъв е проблема но сменя ли на 3g или 4g не може да се проведе нито разговор, нито да се влезе в нета. Четох в нета всякакви теории и начини но уви нищо не се получава. Влизах с някакви кодове в системни менюта, пробвах но уви нищо. 

Ще съм много благодарен ако някой има информация от къде може да е проблема и какво е решението (ако има такова) 

За разговор не е проблем но за интернет 2g е невъзможно да се ползва, може да ти изкара нервите от всякъде. .
    • от asdfj
      Здравейте.
      Имам проблем със споделянето на интернет от лан кабел.Използвам програмата Connectify Hotspot 2018 при който ми изписва Wifi adapter driver not support AP mode.Моля за помощ как да го оправя.Тъй наречения драйвер microsoft virtual wifi miniport adapter липсва от лаптопа.Марката му е Lenovo thinkpad z60t.Имам друг Lenovo g50 на който няма проблем със споделянето на мрежата.Ако е възможно без този драйвер да мога да споделя интернет на други устройства в стаята,Благодаря предварително!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.