Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Помагайте със съвет за монитор. Като характеристики съм се спрял на 23 - 24 инча IPS монитор със най много 4 ms response time Gray to Gray.  За пари мога да дам около 350 лева.
Аз лично съм си харесал ето този модели: 

ViewSonic VX2476-SMHD
Монитор Acer V247Ybip

Не знам колко качествана е тази марка ViewSonic, приемам и други предложения.

Принципно си падам геймър, но искам нещо което става както за игри, така и за филми снимки видео и тн. За това се спирам на IPS матрица за по-добрата картина, но просто някак си не искам да взимам нещо повече от 4 ms време на реакция.

PS: Доста модели видях, но не знам коя марка си заслужава. Oсновно мониторите, които ми харесата са на Acer, Lenovo и LG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо реши че времето на реакция е решаващо и всъщност по-какъв начин ще го измерваме?

Ето ти спецификациите на един IPS и гледай да не се объркаш много като ги четеш - https://www.lg.com/bg/monitori/lg-24MP59G

Иначе цената е около 300 лв. и е с 3 години гаранция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

IIYAMA ProLite E2483HS на хартия 1ms, което за IPS не ми се струва реално, но все пак мониторът е препоръчван на доста места. В рамките на бюджета е.

...Опс, извинения. В официалните характеристики е с TN панел, явно тия от дестопбг са се олели в описанието-

Редактирано от sliderum
допълнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все са около 14 ms или там някъде и едва ли някой го бърка и забелязва. 

Иначе различни режими различни начини на измерване и може да напишеш каквото си искаш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.emag.bg/monitor-ips-led-lenovo-l24q-10-qhd-hdmi-display-port-srebrist-65cfgac3eu/pd/D0M0F0BBM Този е с 2к резолюция и е в бюджета.

www.emag.bg/monitor-led-ips-dell-23-8-full-hd-vga-hdmi-display-port-usb-cheren-p2417h/pd/D9BQY2BBM Този е с възможност за регулиране височината,пък си е и качествен.

www.emag.bg/monitor-wled-23-8-lenovo-l24i-10-wled-ips-1920-x-1080-hdmi-1-4-cifrov-vhod-vga-audio-zhak-65d6kac3eu/pd/DPSLH9BBM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Roujin Z написа:

И защо реши че времето на реакция е решаващо и всъщност по-какъв начин ще го измерваме?

Ето ти спецификациите на един IPS и гледай да не се объркаш много като ги четеш - https://www.lg.com/bg/monitori/lg-24MP59G

Иначе цената е около 300 лв. и е с 3 години гаранция.

Нe се заяждам, но този монитор го предлагаш по инерция от доста време.Поне му предложи за същите пари https://plasico.bg/lg-24mp68vq-p-30106.html който е с 8 битова матрица, а не 6 бита + FRC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не се заяждаш не пиши глупости които си прочел в нета. MP серията е еднаква с някой разлики в екстрите и интерфейсите. Завършващите на 8 демек 48, 58, 68, 88 и т.н. 

Като цяло едва ли ще намериш големи разлики и при този или ако се върнеш на старите модели завършващи на 7. Всъщност дори не е нужно да носи логото на LG.

Някой някъде е въвел някаква информация (досещам се къде си гледал) и си правил сравнения. Недей да вярваш на всичко което прочетеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че мониторите на LG са надеждни така ли ?
Може ли сравнение с тия LG-та, които ми предлагате и ето този Acer ? Кой бихте предпочели ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Roujin Z написа:

Някой някъде е въвел някаква информация (досещам се къде си гледал) и си правил сравнения.

Най-вероятно си мислиш за displayspecifications, но си в грешка.

Недей да вярваш на всичко което прочетеш.

Да не вярвам на официалния сайт на LG.Добре, ще го имам предвид.

Като не се заяждаш не пиши глупости които си прочел в нета.

Може ли само да не ми заповядваш какво да пиша.Явно ти си имал всички компоненти които препоръчваш без да четеш ревюта в НЕТА.

MP серията е еднаква с някой разлики в екстрите и интерфейсите. Завършващите на 8 демек 48, 58, 68, 88 и т.н. 

Еднакви са ама друг път.Не става въпрос за екстрите и интерфейсите а за панелите.

Като цяло едва ли ще намериш големи разлики и при този или ако се върнеш на старите модели завършващи на 7.

Почваш да предполагаш.Пак има разлика и тя е ... сам най-вероятно ще се сетиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно съм решил да взема Acer V247Ybip смятате ли, че е добър избор ?

Все още се колебая и за LG-тата които ми предложихте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, NerdyBurdy написа:

Последно съм решил да взема Acer V247Ybip смятате ли, че е добър избор ?

Не, не смятам. За монитор Acer е евтина марка, а не добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, AlkatrazBG написа:

Имам преки наблюдения към P2417H (миналогодишния модел) и съм останал с доста много добро впечатление. Много добра картина, и не дразни очите (Flicker Free).

Ако не може да си позволи Ultra Sharp U серията (Dell U2417HA), то P или S серията е много добри бюджетни монитори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.