Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,обръщам се към Вас с молба за съвет относно стерео озвучаване на помещение с размери 35 м2.

Klipsch R-24F или Кlipsch R-26F с усилвател Onkyo TX -8130(или друг модел?) или

Jamo S-628 с препоръчан  от Вас усилвател.

DALI Zensor 5 или 7 с препоръчан усилвател

Главно за музика(рок),но също и за филми ,тв,радио.Слушат се предимно плочи и дискове,но е желателно усилвателят да има и USB порт(не е задължителен).

Благодаря Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно тонколоните.

Кlipsch, не ги хвалят (нямам пряки наблюдения) много като тонколони за слушане на музика. Основно за изграждане на система за домашно са Ок. Защото са доста чуствителни, за THX. Но са и доста твърди, (harsh, bright).

Dali Zensor са музикални тонколони и са за предпочитане пред Klipsch, ако ще наблягате основно на музиката. Филмите Също звучат (real life sound) много добре.

Щом помещението е голямо, то поне трябва да се вземе  Кlipsch R-26F или Zensor 7Трябва си големи говорители от 6.5 инча на горе.

Най-важното е да чуете тонколони ако имате възможност, защото при тях  всеки  харесва различен саунд!

Jamo- то са по нисък клас, за това няма да ги коментирам.

Разгледайте и Monitor Audio.

Относно усилвателя, щом ще наблягате на стереото, гледайте да е класически стерео усилвател, Пример:

http://www.eu.onkyo.com/en/products/a-9050-85865.html

Оптичните и коаксилни входове са предимство, ако ще го свързвате към TV, PC   и т. н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си един ресивер 5.1 и съответните тонколони, като не забравиш и суббуфер. Аз използвам JVC 5х100вата, има оптичен и цифров вход, безброй възможности за настройки. Най-харесвам долби суррраунд про лоджик 1. Ще имаш перфектно озвучаване, за дискове и USB се намират блу-рай плеъри (напр. Самсунг), натъпкани с кодеци и способни да възпроизвеждат всичко. Телевизорът го включваш през оптичен кабел, а плеъра през цифров. Повечето ресивери имат и ФМ радио.

ccc.JPG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите!През последните 6-7 години ползвам ресийвър Sony STR-DG и колони Sony SS-FCR6000 5.0(прилагам снимки) и съббуфер Pioneer(не помня модела),но не съм доволен и желая промяна.Надявам се с подходящ усилвател и с две фронтални колони и  съббуфер да получа далеч по-добър звук.

36632967_1899409373451611_4729828048910680064_n.jpg

36683974_1899422746783607_8441449090016870400_n.jpg

36725205_1899409383451610_4341336673460682752_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом имате ресийвър и се борите за стерео система, разгледайте чистите стерео усилватели.

Ако все пак искате мрежови възможности, с компромис на качеството на звука то тогава минимум Onkyo TX-8130 Stereo Network Receiver, или по висок клас.

И най важното чуйте задължително тонколоните, ако имате възжможност за да няма неприятни изненади.

Има и друг вариант, щом имате ресийвър за сега,  вземате възможно най-големите подови тонколони, които позволява бюджета (щом помещението не е малко).

Например: Klipsch R-28F, 

Monitor Audio Bronze 6

Слушате си ги известно време със вашият ресийвър, след което сменяте го, било то с със класически стерео усилвател или ресийвър с два канала.

Така, ще имате време и да помислите каква точно система ще изграждате и какви са ви приоритетите.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години имах подобен ресивър на Сони и звукът в режим стерео изобщо не ми харесваше дори в сравнение със звука на древния ми български стерео усилвател Студио 2.

Затова го разкарах с най-голямо удоволствие и първоначално си купих усилвател Онкио, подобен на препоръчания по-горе от уважаемия oic, но не модела А-9050, а предишния модел А-9030, който е малко по-слаб. 2 х 65 вата при импеданс 8 ома вместо 2 х 75 вата, 2 кондензатора по 8300 микрофарада вместо 2 х 10000 микрофарада, и без вграден DAC с коаксиални и цифрови входове. Много приличен усилвател. Слушах го известно време, доста ми харесваше, но после имах възможност и преминах към тежката артилерия. Онкио А-9070... 18 килограмов звяр. Тук вече всичко си дойде на мястото. Прекрасен звук. Покрай мен още трима мои познати и приятели аудиоманиаци си взеха същия модел.

Стига да можеш да си го позволиш финансово - около 1700 лева, ти го препоръчвам горещо.

Много важно е да го комбинираш с подходящи колони. Тези Klipsch R-28F ще си  паснат добре с него. Особено за голямо помещение като твоето. След дълго обикаляне, слушане и избиране аз се бях спрял точно на тях. Установих, че най-добър звук /поне според моя вкус/ се получава от колони с по два поне 8 инчови /200 мм/ басови говорителя на колона. Колоните с по два 6.5 инчови говорителя, които чух, ме разочароваха напълно. Говоря за разни модели на Дали и Фокал. При Клипш имат уникална конструкция на високочестотния говорител, разположен в хорна. Почти ги бях взел, но ми изпаднаха много евтино едни стари страхотни немски колони Кантон с по два 200 мм басови, плюс 180 мм средночестотен плюс пищялка за високите на всяка колона и взех тях. В противен случай и аз щях да съм с Клипш.

С такъв усилвател и такива колони нямаш абсолютно никаква необходимост от събуфер за слушане на музика в режим стерео.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.