Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Аз, че съм изчезващ вид си го знам, но наистина и в това отношение толкова да съм различен от човешкия? Аз изпитвам срам да призная, че съм се уморил или че на нещо не издържам. Това, с времето, е калило волята ми, а когато 20 години правиш нещата, които слабаците не са правили, защото при признаци за умора, жажда, глад и мързел преустановяват всичко, накрая всъщност те няма как да ме плашат. Често ми казват непознати "недей, това е много тежко" и аз си казвам на ум "ти ли ще ми кажеш какво е тежко, ехее, какви дървета съм мъкнал". Друг ще ми каже "а сега си почини", защото не знае, че мога да работя десетки часове без грам да почивам. И хубаво, расли са в саксия, мамини синчета са, не са си цапали ръцете, ама как не ги е срам да кажат "тежък ми е живота", като имат коли, телефони, телевизори и т.н.?

Сега в темата за самосъжаление, нещо си там как България е най-тъжното място на света, ми обясняват как чезне безценното ни семе, ей го на, изчезнАхме, край, българките не раждат....... От турските сериали ли е тая жална пут*** реч? Аз не мога да знам, защото не гледам такива, ама съм чувал.

Толкоз лек ли е станал живота в България, че вече наследниците на юнаците бродили Балкана, с мокър барут и пробити пънове на череши, дигнали се срещу империя заляла в мрак цели континенти, не осъзнават какви галеници на съдбата са и на какви невероятни неща са способни умовете и телата им, защото не са ги ползвали? Вас срам ли ви е да преустановите нещо, било то работа или игра, защото сте огладнели или ожаднели или ви се е допушило или домързяло?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срам няма. Човек сам си слага качества и наречия. От него зависи как иска да живее. Да се радва или да мрънка и да се оплаква. Всяко едно действие си има определена цена, която се плаща искаш или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, в компания сте. Има жени, които търсят мъже, я за компания, я за секс, я за бащи на децата им. Има други представители на мъжкия пол - да приемем, че са поне в пубертета, за да има тестостерон в телата им. Те малко или много са постигнали разни неща в живота си. Я да не са спали два дена, заради пиянски купон, я да вдигнат 100 кг. от лежанка, за което плащат 200 лв. седмично. Как в тяхно присъствие ще кажеш, че си се уморил и че ей сега ще отидеш при тях да си играеш, обаче трябва първо мама да ти стопли манджата, защото може да не оцелееш до вечерята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, аm-аm написа:

Добре де, в компания сте. Има жени, които търсят мъже, я за компания, я за секс, я за бащи на децата им. Има други представители на мъжкия пол - да приемем, че са поне в пубертета, за да има тестостерон в телата им. Те малко или много са постигнали разни неща в живота си. Я да не са спали два дена, заради пиянски купон, я да вдигнат 100 кг. от лежанка, за което плащат 200 лв. седмично. Как в тяхно присъствие ще кажеш, че си се уморил и че ей сега ще отидеш при тях да си играеш, обаче трябва първо мама да ти стопли манджата, защото може да не оцелееш до вечерята?

Ако чакаш на тези години мама да ти стопли манджата си се убил сам, само че още не го знаеш.( говоря в общия случай). И да ти кажа вече много такива мъже има. Идея си нямат колко ще страдат после. И това е поради голямото глезене.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глезенето причина ли е глезените да нямат срам, че са слаби? Не ми отговори на въпроса, само ми разсъждаваш в общия случай. Теб срам ли те е да проявяваш слабост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, аm-аm написа:

Глезенето причина ли е глезените да нямат срам, че са слаби? Не ми отговори на въпроса, само ми разсъждаваш в общия случай. Теб срам ли те е да проявяваш слабост?

Зависи какво разбираш под слабост. В много случаи слабостта се сравнява с мързел и нежелание да се направи нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами буквалния смисъл - срам ли те е когато почувстваш умора да я демонстрираш, да се оплакваш, да прекъсваш нещо, което другите продължават да правят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срам, слабост, проява....

След определена възраст срамът от това, че си се изложил пред някой и че е изглеждало в твоите си мирогледи като вид слабост увяхва,  и бива заменено или от чувството на безпомощност (носталгия за изминалите години) или от чувството на превъзходство (укор към младите) или от чувството на самочувствие (така наречената криза на средната възраст) или от чувството на доволство от това какъв си бил, какъв си и какви са младите на които си им да живот.

Спирам с вариантите, защото всеки може да дефинира собствени възгледи за това как би постъпил той когато дойде това време....

Да, уморените коне ги убиват, но дали умората е слабост и трябва да я погребем предварително, а?

Със всеки изминат ден, година и т.н. ще дойде момента в който ще рухнем изведнъж, ако не спрем....

Да, младите са някак си преждевременно спрели, но това е така, защото ние сме ги разглезели и не сме успели да се справим със възпитанието им.

Спомням си един случай от моя живот - посегнах и ударих сина на един комшия (естествено по дупето...) .... дали срам или не знам какво точно изпитвах от тази моя постъпка, но някак си когато се видяхме с въпросния комшия му споделих направеното от мен и някак си исках прошка, а той се усмихна и каза - Виж ****, децата не се възпитават само от родителите, а и от хора които са близки на същите (е не са буквални думите, но смисъла бе такъв...)

Ако ли се говори, че те е срам да казваш това което мислиш, то аз на това му викам лицемерие....

Основната слабост на човешкия индивид е, че мисли себе си за силен, и че може да се справи с новите предизвикателства.

Спомням си и една максима от както бях ученик изречена от един от моите преподаватели: Всеки може да започне да решава дадена задача, но трябва да знае кога да спре.

Ако условието на задачата е грешна, то спри, а не прави народни творчества. Пиши задачата според мен няма решение! Не трябва да се срамуваш от своето незнание, а да се срамуваш от своето знание и от теб зависи дали ще го подобриш или ще спреш и ще се проявиш еманация под формата на абсолютна глупост.

Нищо на този свят не е абсолютно и по един или друг начин всеки е със съответните си слабости, страсти и т.н.

Дали ще ги проявява или не е без значение, важното е да си с отворен начин на мислене, не да се съмняваш, не да знаеш а да не спираш да разсъждаваш от позицията на незнаещия....

Да, няма срамни неща, но има и едно друго нещо култура....

Да, живеем в някакви нови непонятни за нас халтури и по един или друг начин представляват някакъв дразнител, но от нас зависи дали да се поддадем, противопоставим или с чувство на хумор ще подминем ....

Въпроса е да можем със своите слабости да предизвикаме усмивка, да проявим сарказъм и т.н. и естествено да прикрием своя гаф.... :)

Слабостите ни понякога можем да ни послужат като средство за постигане на определена цел. Но това е друга тема.....

преди 38 минути, аm-аm написа:

Теб срам ли те е да проявяваш слабост?

Отговарям ако темата е някакъв вид анкета - Аз не се срамувам да проявя слабост!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, аm-аm написа:

Ами буквалния смисъл - срам ли те е когато почувстваш умора да я демонстрираш, да се оплакваш, да прекъсваш нещо, което другите продължават да правят?

............да се оплакваш....... - ето къде бърккаш. Между слабост, умора,  оплакване, мрънкане има огромна разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, аm-аm написа:

Вас срам ли ви е да преустановите нещо, било то работа или игра, защото сте огладнели или ожаднели или ви се е допушило или домързяло?

Само не разбрах какъв е смисъла, да са бъхтя днес цял ден жаден и гладен нещо не схващам.Това само някой балкански тъпан може да твърди, че е признак на слабост.Проблема на българина, и на балканския субект като цяло е, че няма никакъв ред, и всичко му е пълен хаос.Закъснява за работа, след това дай газ на юруш да се навакса ,след това вместо да ходи да си почива, са забива в кръчмата и на другия ден пак са успива и закъснява, и са получава един пълен хаос в затворен цикъл.За това избрах да живея на запад ,не заради по-добрата икономическа ситуация, а защото си има ред за всичко, което ти дава до голяма степен спокойствие.Когато се работи се работи.Когато си жаден отиваш пиеш вода и продължаваш.Като дойде почивка хвърляш всичко и отивап да почиваш.И задачите в края на работния ден са изпълнени и нямаш никакъв стрес.Признак на слабост е да мрънкаш постоянно и да са оплакваш.Това ,което правят голяма част от българите.Бойко му виновен,Доган му виновен,бадженака му виновен.Ама ония от къде на къде кара такава кола, пък аз не.Та те така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слабостта е сила, а силата- слабост...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДиоиД написа:

След определена възраст срамът от това, че си се изложил пред някой...

Абе ясно е, че старите хора правят компромиси. Те правят компромиси и с хигиената си, напикават се и стоят с напикани гащи. Ама аз не говоря за тях.

преди 1 час, _crusader_ написа:

Таша* девиз.

преди 1 час, Емил Костов написа:

............да се оплакваш....... - ето къде бърккаш. Между слабост, умора,  оплакване, мрънкане има огромна разлика.

Не и в смисъла, на който е посветена темата. Всяко едно от тях е признак на слабост. Дали тялото ти ще седне от умора или ще се оплакваш, и в двата случая ти развяваш бялото знаме.

преди 1 час, franchesko написа:

Само не разбрах какъв е смисъла, да са бъхтя днес цял ден жаден и гладен нещо не схващам.

Оф, пак титана на мисълта ми пише. Нищо де, то и без друго нищо никой не остана да пише в този форум, нормално е да се изредят всичките му 5 активни човека. И ся, да си правя ли усилиее, да не си ли правяя... къде обърка блъскането с оплакването с блъскането и с блъскане след запой и успиване, само твоята фантазия си знае. С толкоз те удостоявам, само колкото да си знаеш, че си объркал мислите си и темата.

преди 1 час, ДиоиД написа:

Аз не се срамувам да проявя слабост!

Благодаря за отговора. Чакам и Емил Костов да разбере темата, за да отговори. От останалите и толкова не чакам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата я разбирам. Едно е да кажеш, че си изморен пред друг човек, след като си работил цял ден или след като си се изморил поради дадена дейност и съвсем друго е да мрънкаш в компания, че това или онова те изморява. Не правиш разликата. Дори трябва да дефинираш и какво разбираш под слабост, защото слабостта за едни е примерно желание и начин на живот при други. Ще се опитам да дам пример.

Слабост според някой е това, че пушача не може да откаже цигарите.

Според други пушенето е порок и човек трябва да се срамува от него.

Според трети пък пушенето доставя удоволствие и не виждат причина да отказват цигарите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _crusader_ написа:

Чудесно изказване!crazy1.gif&key=d0cc9479783d315879d62e17c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, аm-аm написа:

Ама аз не говоря за тях.

Ако говориш за младите, хм ..... че те изобщо знаят ли какво е срам?!

За да изпитваш някакъв срам, то първо трябва да имаш морал, а те младите не знаят какво е това и по предпочитат магията и как с абра гадабра да стават нещата, та тъй е глезени са, защото техните родители не са били глезени....

Та на това се вика възпитание.... а всеки родител отговаря за същото по отношение не само на своето, а и на детето на някой свой близък човек, а хората се очуждиха ...

До колко младите са възпитани да уважават възрастните, а????

До колко не ги възпитават, че срамът е слабост, а????

И до колко ги възпитават да не показват слабост, а???

Ако говориш за вътрешния срам и някаква форма на гузна съвест, то каква съвест им е програмирана в главите, а???

Та, в този ред на мисли поставения по поставения от  теб въпрос колко ще отговорят с да и колко с не, а???

Една психологична особеност е, че в повечето случаи на така зададен въпрос е индивида за докаже, че е силен да отговори с Не.

Трудно би си събрал статистика по този начин..... няма да знаеш кое е искрено и кое не е.... 

ОК, нека да предположим, че някой ще отговори на този въпрос с да... и какво ще ти говори това за този човек, а?!

За мен въпросния въпрос е манипулативен.... защото само и единствено въпросните изключения, а не компромисни, хм .... значи ти проявяваш някакъв компромис спрямо старците, а този начин на отношение към старите хора е малко или много неморален спрямо моите разбирания....,  хм, знаят какво е да та е срам от слабостта, от невъзможността сам да си обслужиш физиологията....

Успех с проучването! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ДиоиД написа:

За да изпитваш някакъв срам, то първо трябва да имаш морал, а те младите не знаят какво е това

Е, аз като напиша нещо лошо типично за българския народ и ми търсят някакви неща, дето не съм писал "аха, значи ти не си българин, аха и ни мразиш, върви в Северна Корея, върви на майната си". Ся, ако не ти го рекат и на теб, значи има двоен стандарт.

преди 21 минути, ДиоиД написа:

начи ти проявяваш някакъв компромис спрямо старците, а този начин на отношение към старите хора е малко или много неморален спрямо моите разбирания

Разбира се, че проявявам двоен стандарт. Нарича се възрастов стандарт. Примерно на ненавършилите 18 години не им дават по закон да гласуват, да поркат и да карат. Дискриминират ги.

преди 45 минути, Емил Костов написа:

Едно е да кажеш, че си изморен пред друг човек, след като си работил цял ден или след като си се изморил поради дадена дейност и съвсем друго е да мрънкаш в компания, че това или онова те изморява. Не правиш разликата.

Ти не разбираш темата, нищо че твърдиш обратното. Това дали си работил цял ден няма абсолютно никакво значение за моя въпрос. Това, доколко оправдана е дадена умора, няма отношение към моя въпрос. Моят въпрос е срам ли ви е да показвате слабост пред други хора, да не кажа и пред себе си. Сега, каквото и да напиша, ще излезе, че се фукам. franchesko веднагически си откри оправдание - ама видиш ли, всъщност ако си се уморил, значи си бил прост да правиш нещо безсмислено, следователно моменталически трябва да го преустановиш. И такива оправдания бол. Всъщност най-популярното оправдание е умората. Хората най-често не правят нещо заради умората. А истината е, че тя не е пречка. Лимита на човешкото тяло и ум вероятно надхвърля стотици пъти това, което практикуваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, пак титана на мисълта ми пише. Нищо де, то и без друго нищо никой не остана да пише в този форум, нормално е да се изредят всичките му 5 активни човека. И ся, да си правя ли усилиее, да не си ли правяя... къде обърка блъскането с оплакването с блъскането и с блъскане след запой и успиване, само твоята фантазия си знае. С толкоз те удостоявам, само колкото да си знаеш, че си объркал мислите си и темата.

Абе, човек я пак си прочети първия посто,ама няколко пъти.Шибаната здравна държавна каса в България няма ли накрая да покрива перманентно престоят на пациентите ор 4 километър, ами се налага да ги пуска постоянно в домашен отпуск поради недостиг на средства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таша* девиз.

Много е вярно даже, просто ти не можеш да го проумееш. Слабостта е сила, когато я показваш правилно. Силата е най- голямата слабост, ако не можеш да я контролираш. Отделно че слаб човек не би показал слабостта си, а би я крил. Силния ще покаже слабост, защото не се страхува от последствията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, увлякъл си се по фейсбук статуси. Твоето е вярно като някакво изключение и написано така води до много опасни и вредни представи.

Ето ти още един пример, дано така ти стане по-ясно. Доброто поражда зло, а злото поражда добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, аm-аm написа:

Съжалявам, увлякъл си се по фейсбук статуси. Твоето е вярно като някакво изключение и написано така води до много опасни и вредни представи.

Ами оспори го аргументирано тогава. Щото твоето пък е едно голо твърдение и личностна нападка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, аm-аm написа:

двоен стандарт

Те май нещо не разбрах, хм ти проявяваш въпросния Двоен, но не позволяваш спрямо теб да има такъв, хм....

Да, има двоен стандарт.... но има разлика когато хулиш нещо българско и/или рекламираш нещо чуждо и конструктивна критика....

ОК, хм повечето сме чели за Бай Ганьо, но аз намирам доста положителни качества във въпросния герой.... и да българите имаме трески за дялане, но имаме и доста положителни качества.

Та не може и да очакваш друго освен двоен стандарт, защото някой се гордеем че сме българи, а други не. (Друг е въпроса, че гордостта е грях....)

Така е, винаги има повече от един стандарт и в зависимост от местния произвеждаш по един, а за чуждите по техния.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, _crusader_ написа:

Ами оспори го аргументирано тогава. Щото твоето пък е едно голо твърдение и личностна нападка.

Това е дървена философия, ама като държиш ще се поупражнявам:

Като правиш зло, ти провокираш реакция от свидетелите му, събуждаш тяхната съпротивителна сила, караш ги да се притекат на помощ, събуждаш съвестта им, припомняш им добродетелите, които ги сплотяват за да посрещнат лошото, каляваш техните умения да се борят срещу злото, учиш ги как трябва да постъпват, а това, което вършат става достояние и вдъхновение за останалите, превръща се в светъл пример, от който новите поколения да се учат и издигат на пиедестал, какъвто заслужава всяко човечно отношение. Мир и салам за целия свят!

преди 7 минути, ДиоиД написа:

Та не може и да очакваш друго освен двоен стандарт, защото някой се гордеем че сме българи, а други не. (Друг е въпроса, че гордостта е грях....)

Мен ме поправиха, че горделивостта е грях, а не гордостта. Във всеки случай гордостта с чужди постижения е някак неуместна и най-малкото трябва да бъде изместена от гордостта с постигнатото с лични усилия.

Бай Ганя е сатира, не знам как в него се откриха положителни качества. Тарикатлъка му се сочи в наши дни за нещо хубаво, ама нали и упадъка на ценностите сочим като нещо лошо. Не може и двете да са валидни едновременно.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 25 минути, аm-аm написа:

Е, аз като напиша нещо лошо типично за българския народ и ми търсят някакви неща, дето не съм писал "аха, значи ти не си българин, аха и ни мразиш, върви в Северна Корея, върви на майната си". Ся, ако не ти го рекат и на теб, значи има двоен стандарт.

Разбира се, че проявявам двоен стандарт. Нарича се възрастов стандарт. Примерно на ненавършилите 18 години не им дават по закон да гласуват, да поркат и да карат. Дискриминират ги.

Ти не разбираш темата, нищо че твърдиш обратното. Това дали си работил цял ден няма абсолютно никакво значение за моя въпрос. Това, доколко оправдана е дадена умора, няма отношение към моя въпрос. Моят въпрос е срам ли ви е да показвате слабост пред други хора, да не кажа и пред себе си. Сега, каквото и да напиша, ще излезе, че се фукам. franchesko веднагически си откри оправдание - ама видиш ли, всъщност ако си се уморил, значи си бил прост да правиш нещо безсмислено, следователно моменталически трябва да го преустановиш. И такива оправдания бол. Всъщност най-популярното оправдание е умората. Хората най-често не правят нещо заради умората. А истината е, че тя не е пречка. Лимита на човешкото тяло и ум вероятно надхвърля стотици пъти това, което практикуваме.

Аз ти го написах. Слабостта за едни е начин на живот или удоволствие за други.Всичко е просто в твоята глава и твоите разбирания породени от грешното мислене на българина - внимавай какво ще кажат хората.

Все пак за да ти удовлетворя питането ще ти кажа, че никога не показвам слабостите си пред хората. Това са си мои лични неща.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Аз ти го написах. Слабостта за едни е начин на живот или удоволствие за други.Всичко е просто в твоята глава и твоите разбирания породени от грешното мислене на българина - внимавай какво ще кажат хората.

А теб срам ли те е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, аm-аm написа:

А теб срам ли те е?

Допълних си отговора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.