Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 час, Мойра написа:

Храна за домашни любимци

И от нея правят по Е7К средна работна заплата?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 8.07.2018 г. в 14:25, miro20 написа:

..........

Опашатите лъжи съм ги оставил за теб, а ЕС е виновен за пазарните ниши, които имахме с Русия - казано по друг начин, ЕС, като всяка една форма на икономически съюз си е своеобразен картел, просто мащабите са други, но този картел въобще не играе в наша полза, а тъкмо напротив. Разбираемо е да изискват от нас да игнорираме руския пазар, ала насреща съвсем нищо не получихме - нещо, което и се очакваше, ма нали ..... надеждата била умирала последна.

Изобщо напъните ти да убеждаваш крайно мизерстващия българин, колко добре си живеел, са "леко" обидни и са точно в стил "народен представител в парламента" - за там ли се подготвяш вече? че те все такива се намъквате: нагли, безочни, безскрупулни продажници.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sound написа:

а ЕС е виновен за пазарните ниши, които имахме с Русия

Кой ти пречи да развиваш " нишите"  с РФ ? Цялата ви фейк-пропаганда рухва при този толкова лесен въпрос :)

ИЗноса на чушки и домати ги мачкат в РФ - публично и с тракторите заради забележи - руските КОНТРАсанкции , а машинни части, лекарства , медикаменти  и др не-санкционни продукти и стоки не са под санкции, но никой и не изнася повече от това което е било и преди.

Хайде, развивай си "нишите" но без празни приказки :)

Не знам колко тъп трябва да е някой за да загърбва очевидните рекорди и милиардни обороти с близки държави и пазари, за сметка на празни приказки за "необятния съветски пазар" от едно време :) :)

Изобщо напъните ти да убеждаваш крайно мизерстващия българин, колко добре си живеел,

Никога не съм твърдял подобно нещо. Но да згърбваш един широк платежоспособен пазар, заради една надута съветска фейк-пропаганда , и то за пазар с подобен на нашия нисък стандарт и възможности, е леко нелогично и глупаво.

Освен това което казах по горе - никой не ти пречи да развиваш "нишите" .

Освен не-санкционните продукти, има една камара руско-български спогодби и споразумения, от които като бизнесмен можеш да се възползваш в пълна сила.

:)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Кой ти пречи да развиваш " нишите"  с РФ ? 

Каква фейк пропаганда бе образ ненагледен - я вземи си поговори с няколко бивши вече директори на несъществуващи вече заводи. Толкоз е просто, че само ти можеш да бъдеш по- просто: ако искаш да продаваш на нас, спираш да продаваш на тях. Тъй беше по инерцията от студената война, която и днес продължава да тлее, поради параноичните пристъпи на западните лидери. А ако питаш лично на мен кой ми пречи - ще трябва да изброя доста дълъг списък със всеизвестни и не чак толкова известни имена, още от времето на царчето, та до ден днешен. Толкоз много народ са и с такава власт в ръцете си, че честно казано без революция, не виждам как ще стане това чудо на чудесата да започна пак да работя с руснаците - и далеч не само с тях впрочем, щото дори и пазара към Европа ми е затворен от същите тези изедници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, sound написа:

Каква фейк пропаганда бе образ ненагледен - я вземи си поговори с няколко бивши вече директори на несъществуващи вече заводи. Толкоз е просто, че само ти можеш да бъдеш по- просто: ако искаш да продаваш на нас, спираш да продаваш на тях.

Защо ми е да говоря с бивши директори на несъществуващи предприятия ???

Ама не се усещаш какви несвързани глупости говориш, нали ?

Вземи ти поговори с такива на съществуващи. С кого търгуват гоелмите фирми и защо ? Кой какво произвежда и къде изнася ?

Някой ви е сложил една  заварка в мозъците и сте се закотвили единствено и само на принципите на "соц икономиката" и не мърдате от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря бре Миро и не само говоря, ами и работя с такива - и приятели имам, и познати, и роднини. Не можеш да работиш с руснаците, ако искаш да работиш със западняците - ултиматум, който 30 години не търпи никакви възражения, освен при много, много, ама наистина много сериозни суми. Заварката не е в мозъците, а в законите - ако можех да изнасям за Русия, досега западния стандарт да ми е в задния джоб, ахам. Форумен пумпал, като тебе, няма как да ги научи тези неща от медиите - твоя свят е твоя монитор, за съжаление не си изключение, въобще даже не си изключение, не можете да проумеете, че държавата и народа са явления, които преминават с много границите на мониторите ви, в които сте забили нос и си пълните главите с безсмислени цифрички и процентчета, та се самонавивате, колко много просперираме, макар де факто да пропадаме, както никога до сега в историята си.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да работиш с руснаците, ако искаш да работиш със западняците - ултиматум, който 30 години не търпи никакви възражения, освен при много, много, ама наистина много сериозни суми. Заварката не е в мозъците, а в законите - ако можех да изнасям за Русия, досега западния стандарт да ми е в задния джоб, ахам

При цялото ми уважение, не мога да приема това за вярно.  :)

И аз имам познати, и никой не ми е казвал за подобни рестрикции.

Ще се радвам да посочиш кой закон прави тази "заварка" на този "ултиматум" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, miro20 написа:

При цялото ми уважение, не мога да приема това за вярно. 

Бе и аз не искам да го приема за вярно, но факта е, че стоката ми занимава за Европа срещу 4лв, а руснака е готов да ми брои от пет евро нагоре. (и не - няма правописни грешки) Пък в коя сфера съм предпочитам да не казвам, поради което ще премълча кои точно закони, разпоредби, наредби и прочие административни фъшкии, ми залостват вратата за Русия - а и както споменах вече, всъщност далеч не е само за Русия. В този ЕС тотално си объркаха политиката, но по- лошото е, че най- големите негативи ги претърпяваме най- малките държавици - руския пазар на наш ни трябваше, защото цялото ни производство и индустрия беше съобразено именно с него. Ха сега иди да го създадеш и развиеш същото това производство - 30 години минаха и сам Падишаха си призна преди години, че не може да построи една десета ли каза, една стотна от комунизма. Пък ти си тръгнал да говориш за патки - кви патки, с патки ли ще прокопса тази държава. Я почни да изброяваш какво и колко сме произвеждали тогава, и как е сега. И следващия път, като почнеш да разказваш за трите фалита се замисли, откъде аджеба се пръкнаха изведнъж толкоз много мултимилионери, които си знаем, че всъщност са милиардери, щом като в България сме останали без никакви капитали - пък, ако не щеш да приемеш за достоверна и аферата с куфарчетата ...... едвали ще изненадаш някого в този форум поне.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, sound написа:

ще премълча кои точно закони, разпоредби, наредби и прочие административни фъшкии, ми залостват вратата за Русия

Еми нищо повече не мога да коментирам и аз тогава.

Като не искаш обикновен общодостъпен закон или разпоредби да цитираш.... няма как да дискутираме глупостите ти по нататък

Благодаря.

преди 17 минути, sound написа:

Я почни да изброяваш какво и колко сме произвеждали тогава, и как е сега

Със реване по миналото никоя държава не епрокопсала. Според теб дали китайците реват например за заводите си за ЦД-та ? Не. Закриват ги и продължават напред с нови технологи и и производства.

А тук и за ЦД-та ревем и за Правеците... пфф...

преди 18 минути, sound написа:

пък, ако не щеш да приемеш за достоверна и аферата с куфарчетата ...... едвали ще изненадаш някого в този форум поне.

Напротив. И на децата е ясно кои разпределяха баницата. И тук, и външнотърговските ни дружества.

Това си беше изцяло от  "отговорните червени другари" и БКП върхушка.  И докато те крадяха, както съм казвал, обикновенния българин се чудеше "окъде му е дошло" .

Но докато няма яснота по този въпрос, включително и по така недолюбваните ФАКТИ за трите фалита, и КОЙ Е ВИНОВЕ за това .. оправия няма да има.

Заради вашите заблуди и напомпано с лъжи съзнание, и до ден днешен в урпавлението са разни със зависимости и картончета от службите.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Па китайците са в много тесни търговски, икономически, политически и каквили още не отношения с Русия :Д - та "какво да ти коментирам глупостите нататък". Инак е забавен този абсурд да обереш празен сейф - как става туй чудо на чудесата подозирам, че дори Джизъса би се хванал за главата.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sound написа:

Па китайците са в много тесни търговски, икономически, политически и каквили още не отношения с Русия :Д - та "какво да ти коментирам глупостите нататък"

Руснаците мачкат ли китайски чушки и домати ?

Някой пречи ли ти да изнасяш лекарства, машинни части и др /което по статистика най големия ни износ за РФ/ повече отколкото и предишни години е изнасяно ?

Някой пречи ли на руските  компании и олигарси да са окупирали суровиния пазар в степен дори да злоупотребяват ,което е оценено на около милиард лв надплатени над пазарни цени САМО заради монополното им положение и комфорт тук ?

НЯкой пречи ли на Лукойл да ползва българските пристанища като свои ? Където както казват експерти от ранга на "Ревизоро", български митничар не стъпва ?

И след всичко това някои идиоти реват за "още по близки и тесни отношения с матушка Русия" :angry:

Колко по близко от това да те клатят на принципа на аналния секс ?

Че и да искаш още ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като почнеш да изнасяш лично ти лекарства, машинни части или поне патки за Русия, тогава ела ми се обади - а, ама то ти работиш, като гъзолизец на властта, за малко щях да забравя.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Руснаците мачкат ли китайски чушки и домати ?

Някой пречи ли ти да изнасяш лекарства, машинни части и др /което по статистика най големия ни износ за РФ/ повече отколкото и предишни години е изнасяно ?

Някой пречи ли на руските  компании и олигарси да са окупирали суровиния пазар в степен дори да злоупотребяват ,което е оценено на около милиард лв надплатени над пазарни цени САМО заради монополното им положение и комфорт тук ?

НЯкой пречи ли на Лукойл да ползва българските пристанища като свои ? Където както казват експерти от ранга на "Ревизоро", български митничар не стъпва ?

И след всичко това някои идиоти реват за "още по близки и тесни отношения с матушка Русия" :angry:

Колко по близко от това да те клатят на принципа на аналния секс ?

Че и да искаш още ?

Мирча Кришан и Сорина Дан - Краставицата_(480p).mp3

• Ха-ха 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мирчо, темата за Тръмп ли е или за матушка Россия???

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, sound написа:

Като почнеш да изнасяш лично ти лекарства, машинни части или поне патки за Русия, тогава ела ми се обади - а, ама то ти работиш, като гъзолизец на властта, за малко щях да забравя.

Πpoдължaвa нapacтвaнeтo нa външнoтъpгoвcĸия oбмeн мeждy Бългapия и Pycия пpeз 2017 гoдинa.Πpeз пъpвитe дeceт мeceцa изнocът ни ce yвeличaвa c 104,3%, дocтигaйĸи 1,2802 млpд. лeвa пpи 626,6 млн. лeвa зa cъщия пepиoд нa 2016-a. Bнocът ни oт Pycия нapacтвa c 26,3%, дocтигaйĸи дo oĸтoмвpи 4,7356 млpд. лeвa. Caмo зa oĸтoмвpи изнocът нa Бългapия зa тpeти cтpaни нapacтвa c 22.6% cпpямo cъщия мeceц нa пpeдxoднaтa гoдинa и e в paзмep нa 1 719.5 млpд. лeвa.

https://money.bg/economics/nsi-dvoyno-po-golyam-balgarski-iznos-za-rusiya-prez-2017-a.html

Двойно увеличение, приятелю :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, miro20 написа:

Двойно увеличение, приятелю

Ми двойно я, па ти си лай срещу Русия.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Джугашвили написа:

Мирчо, темата за Тръмп ли е или за матушка Россия???

То Тръмп е избран под диктовката на Решетников демек на руснаците:D:D Та има много общо между него и Русия:D

преди 9 часа, miro20 написа:

Πpoдължaвa нapacтвaнeтo нa външнoтъpгoвcĸия oбмeн мeждy Бългapия и Pycия пpeз 2017 гoдинa.Πpeз пъpвитe дeceт мeceцa изнocът ни ce yвeличaвa c 104,3%, дocтигaйĸи 1,2802 млpд. лeвa пpи 626,6 млн. лeвa зa cъщия пepиoд нa 2016-a. Bнocът ни oт Pycия нapacтвa c 26,3%, дocтигaйĸи дo oĸтoмвpи 4,7356 млpд. лeвa. Caмo зa oĸтoмвpи изнocът нa Бългapия зa тpeти cтpaни нapacтвa c 22.6% cпpямo cъщия мeceц нa пpeдxoднaтa гoдинa и e в paзмep нa 1 719.5 млpд. лeвa.

Това, Мирчо, не е ли трилион и 719 милиарда лева? Че то ние ако имаме такъв износ, тогава не сме в никаква криза, мисля аз. Виж да не е 171 милиарда.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, karadzha написа:

Това, Мирчо, не е ли трилион и 719 милиарда лева? Че то ние ако имаме такъв износ, тогава не сме в никаква криза, мисля аз. Виж да не е 171 милиарда.

После да провери да не би да са за петилетка, вместо за един месец!!!

П.П. Та да си дойдем на темата и да питам аз, някой знае ли на какви мита се таксуват европейските автомобили в САЩ и на какви американските автомобили в ЕС??? Ако не знаете, да ви кажа!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Джугашвили написа:

П.П. Та да си дойдем на темата и да питам аз, някой знае ли на какви мита се таксуват европейските автомобили в САЩ и на какви американските автомобили в ЕС??? Ако не знаете, да ви кажа!!!

Сподели ако имаш време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, sound написа:

Ми двойно я, па ти си лай срещу Русия.

Кой лае срещу Русия ? Аз се радвам  когато нещо е изгодно за България.

И както виждаш, с удоволствие давам такива примери за износа към РФ .

Страното е че "лаещите" са именно моите опоненти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, nikssi написа:

Сподели ако имаш време.

Ами на европейските автомобили им налагат 2,5% мито в САЩ, докато на американските автомобили в ЕС им налагат мито 10%!!! Как мислиш дали има равноправни отношения м/у ЕС и САЩ??? И не само с автомобилите е така!!! И с доста други стоки нещата стоят по сходен начин!!! Е, това по никаквъ начин не пречи на "безпристрастните" медии да пържат мозъците, как лошият Тръмп е започнал търговска война с "невинните и нищо неподозиращи" европейци!!! Иначе пък евро либерастчетата се скъсват да реват, да плюят по Тръмп и да се изкарват жертви!!! И типично по либерастки, когато протекционизмът е от тяхна страна, това е проява на възвишени европейски ценности, а когато друг го прави в защита на интересите на собствената си държава, това е нещо много лошо!!!

П.П. Не че ги обичам чипсовете, но ме хваща яд че не се казва цялата истина, а се манипулират нещата по начин, по който им отърва на брюкселските зелки!!! Да, ама си намериха майстора и този майстор не си поплюва хич даже!!! Ще ги цака при всеки удобен случай и хич не му дреме!!!

преди 10 минути, miro20 написа:

Кой лае срещу Русия ? Аз се радвам  когато нещо е изгодно за България.

И както виждаш, с удоволствие давам такива примери за износа към РФ .

Страното е че "лаещите" са именно моите опоненти :)

Че на "Южен поток" кое му беше неизгодното, че се скъса да го плюеш???

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Джугашвили написа:

Че на "Южен поток" кое му беше неизгодното

Извинявай, но не мога с 2 думи да ти синтезирам всичко писано  в тази тема. Заповядай там и питай ако нещо не е споменато или оговорено вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ме разхождаш от тема в тема с традиционните за теб линкове, няма да стане работата!!! Отговорът ти е достатъчно показателен, че не гледаш въобще изгодата на на България, а си плюеш по дифолт по матушка Россия!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ми е ясно че си тролиш. Никой не те разкарва, а ти посочвам коректно тематакъдето  е коментирано всичко това .

Като не искаш да четеш отговори, недей пита :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.07.2018 г. в 18:37, sliderum написа:

Те хубаво пишат колко сме изнесли и колко са се напечелили някои едри бизнесмени, не толкова произдводители, колкото прекупвачи. Да бяха и написали колко сме на минус, щото ние не само изнасяме, ами и внасяме.

П.П. А, пардон, писали са. Учудващо, има там някакъв незначителен плюс в баланса с Германия, ако данните са верни...за беля що се отнася до бюджета като цяло, все още сме на минус, при това осезаем, от търговията.

Ами защо не изнасяме и Русия български стоки ? Процента отрицателно търговско салдо спрямо внос за 2016 година с ЕС е 8,3% а с Русия 83 % ! Наистина ли този голям руски пазар не може да поеме повече български стоки или просто искат само да купуваме от тях ? 10 пъти разлика ! Когато фактите говорят и боговете мълчат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.