Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Забравих, че за почистване на платки и електроника се ползва изопропилов спирт, но вече закупих етилов спирт с 96мл етанол и пречистена вода. Не съм го ползвал още, но дали ще нанесе щети на компонентите или платката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи и каква електроника ще чистиш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисти се и с коресилин. Ама истински.Производство на Оргахим - Русе и съдържание толуен и ортоксилен. Внимавай, защото всеки производител си забърква собствена химия. Неслучайно давам съдържанието.

Няма проблем да ползваш и етилов спирт, но не всичко разтваря. От някои непречистени оставя бял налеп. Не пречи на работата. А тоя флюс какъв е че да трябва да се чисти?

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Платки се почистват от флюс със спирт за горене, всичко друго са из-ъзици. Изопропилов, изоамилов ,метилов, етилов-все спирт. Може и със силна ракия ( язък). Важното след почистването е да се подсуши хубаво, да не е останала влага в тесните места. Добре е преди спиртосване , по-дебелите корици от флюса , да се остържат внимателно с върха на ножче. Това ще ускори почистването.

преди 2 минути, Филипов написа:

Чисти се и с коресилин

Той , без съмнение, ще изчисти колофона, но има опасност да се разтворят и избършат надписи по елементите.

преди 5 минути, Филипов написа:

А тоя флюс какъв е че да трябва да се чисти?

Много платки се покриват с безцветен лак за по-добра изолация от околната среда, заради което флюсът трябва да се махне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Филипов написа:

съдържание толуен и ортоксилен.

Определение
Смес от ароматни въглеводороди, естери и др.
А, познай к'во има вътре (описание Мегахим Русе)
Сега казват, че продуктите на Нинахим били най-доброто на пазара(от нашенската продукция).

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото ги къпят след вълната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Етиловият спирт е вреден за електрониката, образува паразитни капацитети, които нарушават нормалната работа на устройствата. Някои коресилини оставят мазни остатъци по повърхността, която след това става толкова мазна че и едно тиксо не може да хване. Освен това коресилина отмива боята и надписите върху елементите. Най-силният препарат за почистване, същевременно без да разтваря пластмаса е изопропиленовият алкохол. Киселинният флюс най-добре се измива с вода.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

Чисти се и с коресилин. Ама истински.Производство на Оргахим - Русе и съдържание толуен и ортоксилен. Внимавай, защото всеки производител си забърква собствена химия. Неслучайно давам съдържанието.

Няма проблем да ползваш и етилов спирт, но не всичко разтваря. От някои непречистени оставя бял налеп. Не пречи на работата. А тоя флюс какъв е че да трябва да се чисти?

Ами пастата е: AMTECH NC-559-ASM.

Първо бях взел един киселинен флюс а това за платки на мобилни устройства не се препоръчва.

Имаше корозия и я почистих като сложих пастата и нагрях без да размествам компонентите. (Най-вероятно са за смяна, но реших да пробвам да ги изчистя).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично винаги ги чистя със спирт за горене и едно памуче. Бързо, лесно и никога не ми е правило проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.