Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно проблемът не е във видеото, а в това, че слагаш процесор, който не се поддържа от дъното или от BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, DarkEdge написа:

Най-вероятно проблемът не е във видеото, а в това, че слагаш процесор, който не се поддържа от дъното или от BIOS.

Ще пробвам да ъпгрейтна биоса, защото сложих и още един процесор Pentium D 945 и при страртиране излизаше една грешка чукнах я в нета и пишеше че трябва да се ъпдейтне биоса. Не ми се вярва и дано не е от дъното понеже съвпадат ли сокетите би трябвало да стане. Благодаря за отзива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Xristis Games написа:

съвпадат ли сокетите

Не следва нищо от това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На страницата на дъното има списък с процесорите на тоя сокет. Срещу всеки пише поддържа ли се въобще и ако се поддържа най-ранната необходима версия на биоса за да запали.

Това че са на един сокет не е гаранция че дънното поддържа всички процесори за него. А дори тези които се поддържат ако са излезли по-късно искат по-нов биос от първоначалния за да запалят.

1. Връщаш първоначалния процесор с които няма проблеми.

2. Слагаш възможно най-новия биос (съдържа всичко от старите).

3. Чак тогава слагаш друг процесор но все пак провери в списъка поддържа ли се (ако пише N/A новия биос няма да помогне).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се пита специфичен въпрос, се описват всички компоненти. В случая е изпуснато да се опише най-важният, а именно марка и модел на дънната платка.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината да няма картина е че Over Clock не е конфигуриран правилно. При по-старите дънни платки това се прави с джъмпери. На страницата на производителя дават само тестваните процесори, а това че даден процесор не е в този списък не означава че няма да работи. Може да се пробва и с външна видео карта дали ще работи или ако е било с външна, тя да се махне и да се пробва с вградената.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, peppone1 написа:

не означава че няма да работи.

Но не означава и че ще работи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.07.2018 г. в 3:02, Roujin Z написа:

На страницата на дъното има списък с процесорите на тоя сокет. Срещу всеки пише поддържа ли се въобще и ако се поддържа най-ранната необходима версия на биоса за да запали.

Това че са на един сокет не е гаранция че дънното поддържа всички процесори за него. А дори тези които се поддържат ако са излезли по-късно искат по-нов биос от първоначалния за да запалят.

1. Връщаш първоначалния процесор с които няма проблеми.

2. Слагаш възможно най-новия биос (съдържа всичко от старите).

3. Чак тогава слагаш друг процесор но все пак провери в списъка поддържа ли се (ако пише N/A новия биос няма да помогне).

Радвам се, че ми даде този съвет :) В списъка на поддържаните процесори (Intel Pentium E5**** е там. Явно просто трябва да ъпдейтна биоса :)) https://prnt.sc/k4c4sy

Здравейте, това е мойто дъно (Някое от тези би трябвало да е.) https://prnt.sc/k4c4sy <----- (ЛИНК ЦЪКНЕТЕ ГО) И след като видя, че 2-та процесора, който съм слагал са поддържани освен да пробвам с биос ъпдейт. Благодаря на всички за отзивите, но последен въпрос. Ако нещо се обърка с инсталацията на биос има ли връщане назад такаче да заработи пак стария? 

3-то е моето дъно и се поддържа ако видите нещо пишете говора за Intel Core 2duo E8400 и Intel Pentium E5700 :)  - 

procesorite.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си? Така и не става ясно какво точно е твоето дъно, поне чипсета дай, да видим какви процесори поддържа. Може да провериш каква ти е дънната платка, както и други компоненти със някоя от следните програми:

https://www.ccleaner.com/speccy

https://www.hwinfo.com/

https://www.aida64.com/downloads

Гледам, че компютъра ти е OEM, там нещата са малко по-особени. Виж си в сайта на производителя за последната версия на BIOS и сравни с твоята, както и какви са промените и дали има смисъл да го обновяваш. Принципно чипа за BIOS би трябвало да може да се вади и при проблемно обновяване да трябва да се сложи на специален програматор и да се флашне наново. В повечето сервизи услугата ще е около 10-20 лева. Прецени си изобщо дали си струва да влагаш пари в тази антика. За около 150-200 лева се взема в пъти по-добра конфигурация втора употреба, дори може да се намери с гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът на дъното може да се види като се стартира cmd с администраторски права и се изпълни следната команда:
wmic baseboard get product,Manufacturer,version,serialnumber,Model,Name

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо за информация, която е достъпна с помощта на инструментите на Windows трябва да се инсталира допълнителен софтуер...
Всичко за системата може да се види и в msinfo32.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Не мога да разбера защо за информация, която е достъпна с помощта на инструментите на Windows трябва да се инсталира допълнителен софтуер...
Всичко за системаtа може да се види и в msinfo32.

така е, ама кой да погледне
много сме джамджиите, дето не си знаят машините

:giggle1:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, DarkEdge написа:

Защото трябва да е шаренко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това би трябвало да ти е чипсета и поддържаните процесори:

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/945G_Express.html

Проблема е, че не е сигурно, че с твоето дъно ще работят тези процесори.

https://forum.ts.fujitsu.com/forum/viewtopic.php?t=45752

Тук пише, че не работи с intel e4500 примерно. Най-добре ако имаш възможност да вземеш процесора така, че да можеш после да го върнеш, в случай, че не тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.