Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да направя малък ъпгрейд на компютъра като сменя видеокартата и сложа  нова 16ГВ рам памет, ако е необходимо за по-добра работа.Старата видеокарта не помня каква беше, но вече има игри, при които не може да се играе с добра графика.Видеокартата да струва около 400лв. +– малко

Конфигурацията е тази -

GB H81M-D3H /H81/LGA1150                                                               

XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X                                                  

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK x2                                                                      

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR                                                       

SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER                                                               

EVGA SuperNOVA NEX750B 750W Bronze                                                              

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо нова 16GB памет, вместо да добавиш още 2х4GB и така да станат 16GB? Колко пари си предвидил за оперативна памет?

До 400 лв. твърдо най-бързата нова карта която може да се вземе е 1050Ti. A до 500 лв. може да се вземе 1060 3GB.

Не си казал нищо за наличния ти монитор, нито какви игри играеш и колко добра графика се гони.

Компоненти втора употреба би ли взел или само нови се търсят?

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта искам да е на ATI Radeon, монитор ще купя ако трябва нов, рам паметта искам да сменя защото има вече по-бърза.

Аз отдавна игри не играя това е за сина ми, играе предимно онлайн например SQUAD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя по-бърза памет точно?

Защо трябва да е ATI Radeon? Към кой модел сте се загледали?

Какъв е сегашния монитор, какъв би бил новия евентуално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Видеокарта искам да е на ATI Radeon" - защо? NVidia са по-добри и по-изгодни. " рам паметта искам да сменя защото има вече по-бърза " - дъното ти поддържа САМО DDR3 до 1600 MHz, по-бърза няма да можеш да ползваш.

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H81M-D3H-rev-10#sp

Support for DDR3 1600/1333 MHz memory modules

Евентуално ако смениш дъното с някое клокърско и вземеш памет DDR3 на по-висока честота, може и да стане работата, но е излишно даване на много пари и резултата ще е никакъв. Ако искаш DDR4, ще трябва да смениш платформата изцяло (дъно и процесор).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За рама разбрах сега остана някой да предложи видеокарта на радеон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То да ти предложим, но до 400 лв. максимума, който можеш да вземеш, е RX 560:

https://www.vario.bg/komponenti-video-karta?32[]=RX 560&32[]=RX 570&32[]=RX 580&orderby=price-asc

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=VIDEOCARD

Докато за тези пари спокойно ще си вземеш GTX 1050 TI, която е много по-мощна:

https://www.vario.bg/komponenti-video-karta?32[]=GTX+1050+Ti&32[]=GTX+1060&orderby=price-asc

А за малко под 500 лв. вземаш и GTX 1060 3 GB:

http://nikem-bg.net/computer-components/Gainward-GTX1060-3GB/

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1050-Ti-vs-AMD-RX-560/3649vs3926

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, emka написа:

За рама разбрах сега остана някой да предложи видеокарта на радеон

Преди две седмици имаше Sapphire Pulse RX 580 4GB за 430 лева във английския амазон. Освен да дебнеш такава оферта от Европа, друго не виждам. Ако ще пазаруваш от тук в Emag в момента имат код за 10% намаление на PC компоненти, предлагани само от тях, важи до днес 23:59, тоест трябва да поръчаш днес за да се възползваш (''FAVORITE'', без кавичките). Цените им обаче са доста високи и има едва няколко оферти, който си заслужават, това е една от тях - KFA2 GEFORCE GTX 1060 EX OC. Няма да намериш GTX 1060 3GB на по-добра цена от 430 лева. Цените на радеоните са завишени заради манията около криптовалутите, важи и за Nvidia но в по-малка степен. През 2016/2017 RX 470 4GB (570/580 са ребранд) можеше да се намери за под 400 лева тук, а сега виждаш колко e RX 570 4GB в страната. Не знам каква е била старата ти карта, но аз не бих се задоволил със RX 560/1050.

За паметта - търси 2х4GB, най-добре същия комплект, но не е задължително. Ако е втора ръка, 2х4 комплект до 80 лева.

RX 560 2gb(и 4GB)/GTX 1050 и 1050Ti не ги гледай, на фона на KFA картата са безсмислени покупки. Отърси се от фенските убеждения и вдигни бюджета си със 30 лева, за да играе детето комфортно при 1920х1080 (предполагам това е рез. на монитора), ако ще поръчваш от тук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Inno написа:

Преди две седмици имаше Sapphire Pulse RX 580 4GB за 430 лева във английския амазон. Освен да дебнеш такава оферта от Европа, друго не виждам. Ако ще пазаруваш от тук в Emag в момента имат код за 10% намаление на PC компоненти, предлагани само от тях, важи до днес 23:59, тоест трябва да поръчаш днес за да се възползваш (''FAVORITE'', без кавичките). Цените им обаче са доста високи и има едва няколко оферти, който си заслужават, това е една от тях - KFA2 GEFORCE GTX 1060 EX OC. Няма да намериш GTX 1060 3GB на по-добра цена от 430 лева. Цените на радеоните са завишени заради манията около криптовалутите, важи и за Nvidia но в по-малка степен. През 2016/2017 RX 470 4GB (570/580 са ребранд) можеше да се намери за под 400 лева тук, а сега виждаш колко e RX 570 4GB в страната. Не знам каква е била старата ти карта, но аз не бих се задоволил със RX 560/1050.

За паметта - търси 2х4GB, най-добре същия комплект, но не е задължително. Ако е втора ръка, 2х4 комплект до 80 лева.

RX 560 2gb(и 4GB)/GTX 1050 и 1050Ti не ги гледай, на фона на KFA картата са безсмислени покупки. Отърси се от фенските убеждения и вдигни бюджета си със 30 лева, за да играе детето комфортно при 1920х1080 (предполагам това е рез. на монитора), ако ще поръчваш от тук.

Мерси поръчах видеокартата - KFA2 GEFORCE GTX 1060 EX OC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо взе видеокарта с 2 години гаранция само? Ето ти модел с малко по-висока цена, но поне гаранцията е 5 ГОДИНИ!

https://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1060-3gb-amp-zt-p10610e-10m - 510.00лв.

Ако искаш пак на ниската цена, с 3 годишна гаранция:

https://www.vario.bg/gainward-geforce-gtx-1060-3gb-3798 - 484.00лв.

Ето ти още една на по-ниска цена и с 5 години гаранция, но е с 1 вентилатор:

https://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1060-3gb-mini-zt-p10610a-10l -  481.00лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

И защо взе видеокарта с 2 години гаранция само? Ето ти модел с малко по-висока цена, но поне гаранцията е 5 ГОДИНИ!

https://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1060-3gb-amp-zt-p10610e-10m - 510.00лв.

Ако искаш пак на ниската цена, с 3 годишна гаранция:

https://www.vario.bg/gainward-geforce-gtx-1060-3gb-3798 - 484.00лв.

Ето ти още една на по-ниска цена и с 5 години гаранция, но е с 1 вентилатор:

https://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1060-3gb-mini-zt-p10610a-10l -  481.00лв.

80 лева наричаш малко по-висока цена ? Ти като купуваш карта дължината на гаранцията ли е фактор или качество/дадености на продукта ? Забелязвам че това не е първата тема в която препоръчваш Zotac карта акцентирайки върху гаранцията, запознат ли си със гаранционната политика на Zotac ? Какво ще стане ако след 4 години и 6 месеца картата дефектира или ако Vario банкрутират след, да кажем 3 години ? Не мога да разбера хора, който си правят планове във толкова далечно бъдеще, особено за нисък клас PC комоненти. Сигурен ли си че никем предлагат Gainward картата със 36 месеца гаранция, защото в други онлайн магазини е със 24 месеца гаранция ?

Palit/Gainward Dual са най-ниския клас на Палит и са по-''горещи'' от въпросната KFA карта, същото важи и за Zotac AMP! 3GB със още по-голяма сила, а Mini-то изобщо не е за препоръчване, освен за Mini-ITX кутия.

Като ще дава близо 500 лева за GTX 1060 3GB ще е силно препоръчително да инвестира във GTX 1060 6GB (575 лева/585 лева), ако може да си го позволи. След 3 години 1060 3GB ще е тотално неадекватна карта, да не говорим за след 5 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Inno написа:

80 лева наричаш малко по-висока цена ?

510.00лв. - 479.99 лв. = 31 лв.

Къде ги видя 80 лева незнам???

преди 38 минути, Inno написа:

Сигурен ли си че никем предлагат Gainward картата със 36 месеца гаранция, защото в други онлайн магазини е със 24 месеца гаранция ? 

https://www.vario.bg/gainward-geforce-gtx-1060-3gb-3798
Гаранция 36 месеца

http://www.guru3d.com/news-story/gainward-palit-increase-warranty-three-years.html

При проблеми има КЗП!

Ако ще и най-калпавия клас да са, гаранцията си е гаранция! Студени, топли, докато си важи гаранцията, си я ползваш, не е твой проблем как са я направили, стига да не си я уморил ти видимо, гаранцията си важи! Ти ако искаш си купувай и компоненти без гаранция! Аман от недо*ани мрънкачи в този форум!

" Какво ще стане ако след 4 години и 6 месеца картата дефектира или ако Vario банкрутират след, да кажем 3 години ? "

Ако утре стане 3 световна и ти взривят къщата, откраднат компютъра или съседа отгоре ти наводни конфигурацията, какво ще правиш? 5 години са си 5 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За известно време картата беше на 430 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че картата, която взех е добра за този компютър, който вече остарява.След 3 години нов компютър с нови компоненти.

Мерси за помощта

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Raze написа:

510.00лв. - 479.99 лв. = 31 лв.

Къде ги видя 80 лева незнам???

https://www.vario.bg/gainward-geforce-gtx-1060-3gb-3798
Гаранция 36 месеца

http://www.guru3d.com/news-story/gainward-palit-increase-warranty-three-years.html

При проблеми има КЗП!

Ако ще и най-калпавия клас да са, гаранцията си е гаранция! Студени, топли, докато си важи гаранцията, си я ползваш, не е твой проблем как са я направили, стига да не си я уморил ти видимо, гаранцията си важи! Ти ако искаш си купувай и компоненти без гаранция! Аман от недо*ани мрънкачи в този форум!

" Какво ще стане ако след 4 години и 6 месеца картата дефектира или ако Vario банкрутират след, да кажем 3 години ? "

Ако утре стане 3 световна и ти взривят къщата, откраднат компютъра или съседа отгоре ти наводни конфигурацията, какво ще правиш? 5 години са си 5 години.

Един риторичен въпрос - прочете ли всички коментари във темата ? Във статията на Guru3d пише че картата трябва да е закупена след 1-ви януари или да има стикер обозначаващ по-голямата гаранция. Тази карта явно е по-стара.

Добре, значи си готов да купиш по-шумна и гореща карта за сметка на по-голямата гаранция, мисля че хора като теб са рядкост и дори изключение.

Сериозно, във този форум трябва да сложат някакви емоджита, с който да се разбира уклона във даден коментар, явно не се изразявам достатъчно точно или си със чувствителна природа.

преди 17 минути, emka написа:

Мисля, че картата, която взех е добра за този компютър, който вече остарява.След 3 години нов компютър с нови компоненти.

Мерси за помощта

Като вземеш картата, ако може сподели как са температурите и шума. Температурите под Unigine Heaven. Може да споделиш и какво е охлаждането в кутията и на процесора за да се изгради долу горе представа какво да очаква човек от картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е, но аз не съм на това мнение. И все пак ако цената е била наистина -80 лева на тези, които съм дал, си е на оферта, тогава бих се замислил. Но при писане на мнението не беше. И гаранцията ще е такава, каквато си пише в сайта, ако имаше разминаване, досега все някой щеше да е изпищял и да са го оправили или да са имали посещение от КЗП. Дано да си я ползва безаварийно и да е доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Възможно е, но аз не съм на това мнение. И все пак ако цената е била наистина -80 лева на тези, които съм дал, си е на оферта, тогава бих се замислил. Но при писане на мнението не беше. И гаранцията ще е такава, каквато си пише в сайта, ако имаше разминаване, досега все някой щеше да е изпищял и да са го оправили или да са имали посещение от КЗП. Дано да си я ползва безаварийно и да е доволен.

Ти си изключение, повярвай ми. Аз не искам карта гоято да вдига 80+ градуса и да е доловима на всичкото отгоре, ако ще и 10 години гаранция да има. На мен ми е чудно как така в подписа си нямаш Zotac GTX 970 вместо този Стрикс със ''само'' 36 месеца гаранция.

Как така при писането на мнението ти не е била 479 лева ? Ти прочете ли ми мненията във съседната тема на Валентина ''Препоръчайта ми видеокарта'' и този тук или се правиш на ударен или не може да смяташ ? Още вчера вечерта споменах за намалението и посочих картите, който си заслужава да се купят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В линка, даден по-горе от днес, виждам видеокарта на цена

47999 лв.

Кога и колко е била по-евтина незнам, както казах, ако наистина е била -80 лева по-ниска от цените, които аз съм намерил за другите карти с по-голяма гаранция, може да се каже, че си струва.

преди 5 часа, emka написа:

Мерси поръчах видеокартата - KFA2 GEFORCE GTX 1060 EX OC

А относно температурите, това е относително, зависи от въздушния поток в кутията, как се товари и колко видеокартата, каква е околната температура (примерно ако е 40 градуса в помещението, картата може и 100 градуса да мине), на какви обороти е настроен вентилатора - може да се настрои и ръчно и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Raze написа:

47999 лв.

Кога и колко е била по-евтина незнам, както казах, ако наистина е била -80 лева по-ниска от цените, които аз съм намерил за другите карти с по-голяма гаранция, може да се каже, че си струва.

А относно температурите, това е относително, зависи от въздушния поток в кутията, как се товари и колко видеокартата, каква е околната температура (примерно ако е 40 градуса в помещението, картата може и 100 градуса да мине), на какви обороти е настроен вентилатора - може да се настрои и ръчно и т.н.

Стига, не се излагай вече, сериозно. Ще ти цитирам коментара ми, явно те мързи или се заяждаш нарочно...

Цитат

Ако ще пазаруваш от тук в Emag в момента имат код за 10% намаление на PC компоненти, предлагани само от тях, важи до днес 23:59, тоест трябва да поръчаш днес за да се възползваш (''FAVORITE'', без кавичките)

преди 51 минути, Raze написа:

47999 лв.

За теб разлика от порядъка на 10-15 градуса е във границите на относителното...пак ли глупави генерализации ? Говоря за Zotac GTX 1060 3gb AMP!. Тук достига 78-79 градуса на ядрото, а тук KFA картата достига едва 64 градуса под 3D Mark Firestrike ! И двете карти са тествани на отворен стенд. За теб 14-15 градуса е в рамките на относителното @Raze ???!

П.С: Така си и знаех, на всяка манджа мерудия, пишеш врели-некипели колкото да трупаш мнения на килограм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, сложих новата карта KFA2 GEFORCE GTX 1060 EX OC  но като свалих старата видях, че е  Sapphire radeon R 270x 2Gb GDDR5.

Новата карта май не е много по-добра от старата и въпросът ми е могат ли двете карти да се включат едновременно, как да го направя(някъде бях чел, че е възможно компютъра да работи с две видеокарти) и какъв ще е ефекта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста по-добра е, старата е на 5 години - освен по-бавна е по-топла и с по-ниска ефективност. Можеш да я продадеш, забрави за двете на една система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, emka написа:

Здравейте отново, сложих новата карта KFA2 GEFORCE GTX 1060 EX OC  но като свалих старата видях, че е  Sapphire radeon R 270x 2Gb GDDR5.

Новата карта май не е много по-добра от старата и въпросът ми е могат ли двете карти да се включат едновременно, как да го направя(някъде бях чел, че е възможно компютъра да работи с две видеокарти) и какъв ще е ефекта? 

Защо реши, че не е по-добра, пробва ли я как се държи в игри? Би трябвало да ти се вдигнат почти двойно кадрите на същите настройки. Процесора ти е достатъчно мощен, за да подкара всяка игра на оптимални кадри, в близките години също няма да имаш проблеми с игрите, особено с тази видеокарта. Евентуално може да си добавиш още 4/8 GB RAM памет, дъното ти гледам е с 4 слота, както и SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Raze написа:

Защо реши, че не е по-добра, пробва ли я как се държи в игри? Би трябвало да ти се вдигнат почти двойно кадрите на същите настройки. Процесора ти е достатъчно мощен, за да подкара всяка игра на оптимални кадри, в близките години също няма да имаш проблеми с игрите, особено с тази видеокарта. Евентуално може да си добавиш още 4/8 GB RAM памет, дъното ти гледам е с 4 слота, както и SSD.

Картата се държи перфектно сложил съм още 8Гб рам и нямам проблеми.Просто мислех, че двете са долу-горе един клас и дали не могат да се включат заедно, да вида какво ще стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да ги накараш да работят заедно. Ти може да ги включиш и да ги активираш, но при игрите пак ще работи само една от двете. От години се говори, че DX12 игрите ще могат да ползват различни видеокарти по модел и производител да работят заедно, но все още това не е възможно, единствената игра, която поддържа подобно нещо е Ashes of singularity.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.