Премини към съдържанието
tyrboman

Кодиран Xperia E1 не разпознава BG оператори!

Препоръчан отговор

Телефона е на мой колега и са му го дали не помня от коя държава.Не разпознава българските мрежи и ми даде апарата ако мога да направя нещо.Четох за тоя код *#*#7378423#*#* , че показвал дали може да се хакне (или разкодира или, какъвто там е термина) телефона и ако показвал над 0 можео, но ако било 0 - не можело.Е при мен е 0.Явно преди мен някой си е поиграл и го е прецакал сигурно.Какво да правя, ако не по този начин то по кой?Опитах с KingoRoot и уж стана и се инсталира, но не разбрах какво следва от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върни му тилифоня преди да си го прецакал

• Харесва ми 1
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова ли няма никаква оправия?!
Примерно един мой познат се занимаваше та теглеше рутнати андроиди (виртуални дискове) от един сайт, но не помня кой беше за съжаление пък и не мога да го питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш никаква идея какво правиш.

Цитат

Върни му тилифоня преди да си го прецакал

• Харесва ми 2
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоя колега да си занесе телефона при  хора, който се занимават с подобно нещо и ще му го разкодират. Е ще олекне с 30-40 лева, но това е нормално.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно. Нека си го закара на сервиз да го разкодират. Рутването няма нищо общо с кодировката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пусна малко светлина по случая. Има два официални начина за отключване на телефон заключен към оператор.

Първо когато поставиш карта която не се поддържа(примерно на Български оператор) трябва да ти излезе едно прозорче и там да въведеш кода който е генериран чрез ИМЕЙ номера.

Вторият начин е да набереш USSD код в който също се съдъдржа същият генериран код от имея, примерно: #7465625*638*CODE#.

А това за което говориш по-горе е така в сервизното меню проверяваш "SimLock", трябва да има "Х" пред функцията която е заключена, примерно "[x]Networks  0 или 5 " това ти е брояча за опитите на отключването. Има много онлайн услуги, това може да го направиш и сам просто си даваш имея и те ти генерират код който въвеждаш да отключиш телефона. Общо взето това правят в сервиза. Така като гледам телефона е "HardLock-нат" има и такава опция, това може да се оправи, но нали не е "официално" всеки оператор ще те отпрати, предлагат се и такива услуги и са по-скъпи. Тогава трябва да се инсталира клиентски софтуер, телефона да се постави във fastboot режим и след като си платил кредит, услугата да се изпълни. Та по-добре го занеси на сервиз щом брояча е занулен, защото тогава става сложно, и дано се навият да вземат телефона!

С руутване не става защото това са хардуерни кодове(заключването) и ако си играеш с тях (може да се изтрият) телефона може да стане неизползваем и трябва да се флашват чиповете на програматор, дори и да инсталираш нова система заключването няма да се премахне! Вината не е на сони, а оператора заключва функцията за работа с други мрежи+буутлоадера за да не може да се флашне неофициален къстъм ROM.  Не ми е ясно дали заключването е на отделен чип(както е и със R-Sim при айфоните).

Тук може да погледнеш и цените: 7 Best SIM Unlock Service - by DrFone.

Ако искаш пиши на мейл на някой от споменатите услуги, бързо отговарят и са отзивчиви, но ще е по-скъпо за занулен брояч, и пак повтарям по-добре го занеси в сервиз и им кажи, че брояча е занулен и чак тогава ако откажат погледни горе споменатите услуги.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил Костов написа:

Е ще олекне с 30-40 лева, но това е нормално.

Между другото, просто страничен факт, за телефон като E1 е доста безсмислено да плащаш тия пари за разкодиране. E1 е ужасен откъм софтуер и всякакви опити за custom андроид стигат до наполовина НЕработещ фърмуер(главно заради кофти kernel код).

По-добре е да се смени самият телефон с такъв, който не е кодиран и работи нормално на територията на Булгаристан. Бил той нов или употребяван.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, hudyr написа:

Между другото, просто страничен факт, за телефон като E1 е доста безсмислено да плащаш тия пари за разкодиране. E1 е ужасен откъм софтуер и всякакви опити за custom андроид стигат до наполовина НЕработещ фърмуер(главно заради кофти kernel код).

По-добре е да се смени самият телефон с такъв, който не е кодиран и работи нормално на територията на Булгаристан.

Спор няма!! Напълно съгласен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.07.2018 г. в 21:12, hudyr написа:

По-добре е да се смени самият телефон с такъв, който не е кодиран и работи нормално на територията на Булгаристан. Бил той нов или употребяван.

Какъв е тоя "Булгаристан" бе пич?!Живеем в България.Мерси за отговора, но нека да си имаме уважението!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.