Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да избера надежден хард диск който ще се използва главно за игри на Win7 Ultimate...32 бита. Най-сложното в задачата е че диска трябва да е системен! Едно 100гб ше ми свършат чудесна работа! Спрял съм се между (Seagate Barracuda) и (WD Blue) от 110- до 140лв мога да отделя.

Но коя марка/модел според вас е най надеждна?

Не искам а и не ми се занимава със Преинсталации! Искам някакси целия Уиндоус + разни файлове да се запишат от стария на новия диск.. заедно със игрите ми на Origin, за които съм похарчил пари.

Sent from my SM-T561 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, NCS 121 написа:

Едно 100гб ше ми свършат чудесна работа!

За тия пари има 240/250GB SSD което е по-удачно. 

http://nikem-bg.net/computer-components/WD-Green-SSD-240-GB-WDS240G2G0A/ - 3 години

https://www.vario.bg/crucial-mx500-250gb-ct250mx500ssd1 - 5 години и малко по-голям.

п.с. Имаше някъв софтуер за целта но не знам за всяко SSD ли или за конкретна марка беше.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Размерите на системния дял, където са игри и т.н. колко е? Трябва да съвпада или да е по-малък от размера на новия диск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от кадя на кадя игрите ще са на системния ? :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е проблема? Аз също си държа игри на SSD, което ползвам и за системен, не съм го разделял (500 гб), понеже си имам по-голям диск за сторидж.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи компа ми е доста старичък.. някъде 2005-2008 са ми го купували но иначе хардуера му е приличен... Мисля че системния му е 50гб. Вие добре ми предлагате 250гб за тези пари които предложих но той няма да поддържа чак толкова. Дори и незнам какъв тип SATA поддържа.. трябва да погледна с някоя програма.

Бях объркал че игрите са ми на системния.. Пък и някой игри са направени така че като са инсталирани на Системния дял да не ти тръгват.

За тия пари има 240/250GB SSD което е по-удачно. 

http://nikem-bg.net/computer-components/WD-Green-SSD-240-GB-WDS240G2G0A/ - 3 години

https://www.vario.bg/crucial-mx500-250gb-ct250mx500ssd1 - 5 години и малко по-голям.

п.с. Имаше някъв софтуер за целта но не знам за всяко SSD ли или за конкретна марка беше.

Ъ-Ъъмм ... Еммм WD Green? До колкото си спомням четох една тема във форума ви, и конкретно този "Green" го "плюеха" бил "спънат" твърд диск.. и не бил надежден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Raze написа:

И какъв е проблема? Аз също си държа игри на SSD, което ползвам и за системен, не съм го разделял (500 гб), понеже си имам по-голям диск за сторидж.

И защо това трябва да е правилният подход? Или това, че ти го правиш така, го прави задължително правилния метод?
Защо след всяка преинсталация на системата да трябва да се инсталират отново игрите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да се преинсталират игрите, може да се преместят на друг диск/дял и след това да се върнат обратно, ако се налага преинсталация, както и останалите данни. А дори има начин да се преинсталира без да се трие дяла, може да се изтрият само windows папките и някои други при нужда през linux live дистрибуция примерно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например в много редки ситуации на някои хора сиистемния им дял примерно има по-голям капацитет.. от втория или който и да е хард диск.. и предпочитат на системния да съхраняват информация. Не казвам че е правилна практика.... Който както си иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, NCS 121 написа:

Дори и незнам какъв тип SATA поддържа.. трябва да погледна с някоя програма.

Ъ-Ъъмм ... Еммм WD Green? До колкото си спомням четох една тема във форума ви, и конкретно този "Green" го "плюеха" бил "спънат" твърд диск.. и не бил надежден.

1. Сата са обратно съвместими разбирай че това няма значение. Разбира се трябва да е сата понеже има и други варианти.

2. Това не е HDD а SSD а и реално WD купиха SanDisk тоест не бих се взирал много в марката; WD Blue -> SanDisk X400, WD Green -> SanDisk Plus.

Колкото до споменатия HDD той не е предвиден за системен а за склад. Това че някой хора не го ползват по-предназначение си е техен проблем но това е друга тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.